Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Lupuleasa Gabriel

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Atat eu cat si sotia avem 2 opel astra, iar de cateva zile, portbagajele nu se mai deschid, posibil din cauza frigului.
Daca cineva s-a mai confruntat cu aceasta problema, poate sa ne ofere vreo solutie
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
nu incerca sa tragi de el mergi cu masina da drumul la caldura poate asa vei reusi ,daca reusesti sa-l deschizi da cu ceva silicon de bord sau glicerina pe chedere sa nu mai inghete.mult succes
  • jojo

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
ar mai putea sa fie o problema, daca nu cumva ati inchis cu cheea ambele porbagaje, din graba , obisnuinta, etc...., incearca sa verivici si asta sau inchiderea centralizata nu mai functioneaza pe sectiunea porbagaj( dar chiar la amandoua )
  • s0m30n3

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
salut, cred ca stiu eu care-i buba (am patit-o si eu iarna trecuta!) vi s-a terminat/inghetat apa de spalare a parbrizului si ati insistat pe maneta de spritz! ceea ce v-a ars o siguranta, pe care se afla si inchiderea centralizata de la porbagaj. Asta mi s-a intamplat mie pe Astra H gtc, am fost la opel mi-au inlocuit siguranta porbagajul deschis + spalator working. Bafta
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Scriu asta pt cei care or sa se trezeasca in aceiasi situatie in care am fost(sunt) si eu.

In vara am fost plecat cu niste prieteni in grecia care n-au avut pic de respect pt masina mea.In sensul ca tot ce trebuia inchis la ea trebuia musai sa se faca prin trantire(portbagaj),izbire(portiere;noroc ca am numa 2) cu toate ca am rugat-o de nenumarate ori sa nu mai faca acest lucru(de prietena prietenului e vb aici).Asa ca din respect fata de prietenul meu am inghitit in sec si am preferat sa nu o fac in fel si chip.Povestea e mai lunga dar ca sa o scurtez...ideea e ca atunci cand m-am intors porbagajul deja nu mai functiona corect.Nu se inchidea din cheie(cu toate ca portierele functionau)si eram disperat pt ca nu vroiam sa merg cu ea la service sa imi ia aia o gramada de bani asa ca pana la urma am gasit solutia de a inchide portbagajul cu cheia in butuc si de a apasa butoanele de inchis deschis de pe cheie de cateva ori.
Si a mers bine pana acum 1 sapt cand m-am trezit cu aceeiasi problema dupa ce mi-a picat bateria.Asa ca am reluat operatiunea si vad ca merge.
Multa bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR