Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • kestor

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salutare baieti! De curand sunt fericitul posesor al unui bertone cabrio.Masina e minunata!Dar vreau sa o fac...daca se poate mai frumoasa decat e.. Smile m am gandit la neoane undercar,am cautat am intrebat..nimeni nimic...stie cineva unde pot monta neoane undercar.Imi poate lasa un numar de contact sau o adresa ceva?
Skip ads

  • electronistul

  • Mesaje scrise: 1,123
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2012 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Încearcã la magazinele specializate pe calculatoare. Puºtii din zilele noastre stau în coadã dupã mod-uri de-astea ale carcaselor calculatoarelor. Se vând neoane albastre, verzi, roºii ... tot ce vrei, ºi se alimenteazã la 12V, mi se pare.
  • kestor

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2008

  • Mesaj Privat
electronistul a scris:Încearcã la magazinele specializate pe calculatoare. Puºtii din zilele noastre stau în coadã dupã mod-uri de-astea ale carcaselor calculatoarelor. Se vând neoane albastre, verzi, roºii ... tot ce vrei, ºi se alimenteazã la 12V, mi se pare.


Stai k nu inteleg,sa intreb la magazinele de calculatoare de neoane pt masina? MA gandeam k trebuie sa fie o firma ceva care se ocupa cu montarea si comercializarea echipamentelor de tunning...sau ceva de genul...
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Ceea ce se vede la neoanele undercar este lumina si nu becul. Daca gasesti neoane folosite la calculator care functioneaza la 12v cu ce te deranjaza? Crezi ca va observa cineva diferenta dintre lumina de calculator si lumina de masina? In plus, ai mai multa libertate de alegere daca nu excluzi din start anumite posibilitati.
Skip ads

  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
incearca la wizards pt neoane ... ca din imi aduc aminte au si monteaza asa cvea.
wizards are sediul langa IDM (club idm) ... traversezi toata parcarea idm si dupa pe stanga vezi o cladire portocalie.
bafta
  • B 52 AEV

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Pentru cine vrea lumini de tipul undercar pe led in Constanta ... va pot ajuta ...

Preturi:

Materiale aproximativ 200 ron (constand in 40 de molude cu cate 3 led`ui de tip piranha ... intra cate 10 module pe latura)

+ ~20 ron alte materiale (circuit stabilizator pt 12v ... suruburi ... cabluri .... etc)

Manopera : 100 ron

Procedura este urmatoarea:
-se urca masina pe rampa ... pt a vedea daca se necesita alte operatiuni decat cele obisnuite)
-se merge impreuna cu clientul pt cumpararea materialelor (pt a evita orice alte discutii ulterioare)
-se urca masina inapoi pe rampa si se incepe treaba

Instalatiile de acest tip sunt 100 % rezistente la apa, modulele fiind turnate in silicon ...iar conectorii in plastic. NU SE GAURESTE PODEAUA MASINII (deci scade riscul aparitiei ruginei).

Singura conditie este sa aveti suspensie stock ... deoarece constructia rampei nu permite urcarea masinilor cu garda la sol coborata, pt asta fiind nevoie de un elevator de care eu nu dispun.

Pe langa lumini de tip "undercar" mai pot monta si lumini de tip "underdash" (sub bord... la picioare) ... bazate pe acelasi tip de module de led`uri ... pret informativ 130 ron (materiale+manopera)

Culori disponibile : Alb, Galben, Verde, Albastru, Rosu
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR