Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Am stat astazi si am scotocit pe site-ul Brigazii de Politie Rutiera Bucuresti, foarte interesat ce-i drept, am scotocit sperand sa gasesc detalii referitoare la nr de agenti disponibili in Bucuresti... dar nu am gasit exact asa ceva insa am gasit organigrama http://bpr.b.politiaromana....ama/DIAGRAMA1.htm acestui serviciu si o adresa de mail unde cred ca putem sa trimitem sesizari bpr@b.politiaromana.ro. sau se poate completa direct un formular la http://bpr.b.politiaromana....ar%20sugestii.htm
Skip ads

  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
am trims eu un mail la politia rutiera si nu mi-a raspuns nimeni.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Eu zic sa puna camere de luat vederi iar politistii sa stea doar in fata monitoarelor. Amenzile sa vina acasa, iar dovezile video sa fie pastrate pentru contestatii/proces, in caz ca e nevoie. Astfel, nimeni nu se va mai simti jugnit.

Eu zic ca, la cum se circula in Romania, se vor recupera investiile foarte repede, ba chiar ar mai alimenta si alte ramuri ale bugetului Smile

P.S. Se pot pune chiar si camere false, dar asta e mai nasol ca cei cu pile vor sti care sunt reale si care nu.
  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Daniel a scris:am trims eu un mail la politia rutiera si nu mi-a raspuns nimeni.

si io am dat mail si mi s-a raspuns in vreo 2-3 saptamani.
Skip ads

  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:P.S. Se pot pune chiar si camere false, dar asta e mai nasol ca cei cu pile vor sti care sunt reale si care nu.

e ok si asa, atat timp cat pun cutii peste tot si muta camerele aleator din una in alta
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
sint putin pesimist...
kata a spus-o mai bine decit puteam poate s-o fac eu;
nu cred ca politistii vor face ceva chiar daca vor fi in fiecare intersectie din fiecare oras...
atita timp cit inchid ochii la multe, atita timp cit ei insisi conduc cum conduc (am un cunoscut care e politist si am fost de citeva ori cu el), sau citim/auzim /vedem accidente cumplite provocate de ei in conditii de coma alcoolica aproape....
mai trist este altceva...
multi din cei enumerati de kata
aia care depasesc pe linia de tramvai, trec pe rosu, blocheaza intersectiile cand " stau " la semafoare, nu cedeaza trecerea la pietoni sau la cei care au dreptul sa treaca printr-o intersectie, cei care depasesc coloanele la semafoare, cei care depasesc linia continua, pe cei care injura la volan

au vignete de Austria, de Ungaria...
eu cind ii vad ca fac timpenii cu cea mai mare nesimtire nu ma pot abtine sa nu le zic "asa faceai mosule si acolo in A sau H???"
ce pretentii putem avea cind nici macar ei care au dat cu nasul de civilizatie nu respecta nici bunul simt??
ce nu intelege niciunul dintre acestia este ca din cauza unuia ca ei se acumuleaza cite 2-3 secunde de intirziere pt ceilalti -si implicit si pentru ei, chiar daca pe moment reusesc sa "ciupeasca" 2,3 5 masini
multi poate nu vor crede, viteza medie in oras -si credeti-ma am muuulti km facuti in oras- e 20-22km/h.
Unul care merge ca cei de mai sus are 25 Shocked

hai ca am facut un post kilometric si m-am indepartat de subiect... scuze
  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
cred ca ar trebui sa fie amplasate camere de luat vederi in toate intersectiile si acolo sa stea si politisti. sa "vede" si sefii lor ce presteaza.
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
m-am razgindit: as vrea ca politistii (macar unii dintre ei) sa fie amplasati la zid si impuscati cu tunul (cu repetitie). sa nu ramina nici macar adn-ul din ei.

acum citeva minute, pe stefan cel mare: ca de obicei vreau sa fac stinga pe dorobanti. ca de obicei pe sine vin tot felul de nenorociti. unul cu un tico verde, incearca sa se urce pe mine cu totul, fortind o revenire in banda normala. se baga, asa ca frinez si el continua spre dreapta inca o banda, blocind si pe cei care circulau pe acolo. sub ochii lui garcea, care dormea pe el in intersectie (floreasca cu st. cel mare). daca tot frinasem ii zic lui garcea "opreste-l nene, nu vezi ca se urca pe mine cu totul?" si raspunsul din virful buzelor, enervat ca l-am trezit din somn: "nu pot sa-i opresc pe toti". exact moaca lui garcea am vazut-o sub sapca in clipa aia.

daca pe astia nu ii opreste, atunci pe care? chiar trebuia sa se lase cu accident si masini distruse ca sa miste si el un deget?
Skip ads

  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
@Sezran : Iti garantez ca daca plesnea pe vreunu', raspunsul ar fi fost : "O sa chem un echipaj, eu sunt dirijor !" Laughing

Si tot acolo, tot azi, l-a oprit acelasi "nea" pe un biet taximetrist care a avut tupeul sa scoata boticul de dupa tramvai, ce-i drept , de pe contrasens ... m-a uns la inimioara sa vad ca in sfarsit nu era ORB .... evindent, insa .. nu a vazut trupa de pietoni care statea gramada sa se urce pe masinile care circulau cu 20 la ora prin intersectie, ce ei aveau rosu si doreau sa traverseze ... Twisted Evil la faza asta m-am simtit ca la Carmaggeddon Razz tare imi venea sa iau un bonus de multiplu Embarassed
  • cipo

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2005

  • Mesaj Privat
pe acolo trec in fiecare dimineata (fac stanga pe dorobanti) si stau destul de mult la semafor pt ca tine f putin verde, dar niciodata n-am vazut oprind vreo masina din toate cele care merg aiurea!!!
de pietonii care traverseaza pe rosu facand slalom printre masini nici vorba.

deci intaresc ce am scris intr-un post precedent: sa stea unde vor ei numai sa-si faca treaba neconditionat!!!
  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
in primul rand, ar trebui sa fie amplasati cumva proportional cu volumul de masini, adica in bucuresti ar trebui sa fie vreun sfert din nr total de politisti Smile
si daca nu politisti in trafic macar sa fie camere de supraveghere si sa se trimita amenzi prin posta...
  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Oameni buni,am avut o placuta surpriza astazi,mai devreme.Am fost sunat de catre un inspector principal (sau cam asa ceva) de la Brigada de Politie rutiera,in urma mail-ului trimis.E drept ca am vazut agenti in intersectiile amintite de mine,dar nu am crezut ca mail-ul meu a fost luat in considerare.In plus,acel inspector,care sa mi-a spus ca este seful sistematizarii pentru sectorul 1,mi-a lasat si un numar de telefon unde ma rugat sa anunt daca mai constat probleme in trafic.Am ramas placut impresionat de gestul sau si sper sa se repete.
Skip ads

  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Nu te speria .. nu te-a bagat nimeni in seama ... Politia a fost ieri si azi in "priza", pt. ca de la Casa Presei pana in Arcul de triumf, pe benzile din mijloc, au fost tancuri / tab-uri si alte "transportoare" care au facut repetitia de 1 Decembrie .... e drept ... a fost cam multa Politie prin sectorul 1 azi ...
Dar ... ca orice lucru "frumos" si bun, nu tine mult .... Mad
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Am vazut astazi pe Colentina ca erau amplasati cu radarul in boscheti, dupa intersectie pe sensul care mergea bine. Pe sensul celalat mergeam bara la bara.
As vrea sa fie amplasati in Colentina, Andronache si la Ghencea Militar Laughing ....ca morcovii... daca se poate Embarassed
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Trebuia sa apelezi 112 si sa anunti ca o masina a politiei a iesit de pe carosabil si s-a oprit in tufisuri. Le dadeai ceva de facut.
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Buna idee! Idea
Chiar ma gandeam sa sun sa ii dau in gat , dar m-am gandit ca tin 112-ul ocupat degeaba.

La morcovi cu ei... Evil or Very Mad
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR