Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal. are cineva idee cu ce pot sa lipesc" sticla "de plastic a unui stop de pe fata? am incercat ce un lipici rapid gen picatura dar de la locktite si nu a mers. acum l-am lipit cu silicon sanitar transparent. sa vad daca tine. dar eu tot astept raspuns pt. o solutie mai buna si care a fost verificata de cineva.multumesc.
Skip ads

  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Nu te iau la misto, dar nu sunt convins ca am inteles. Avand in vedere ca pe fata nu exista stopuri, banuiesc ca te referi la far ? La semnalizator ?
Daca e plastic ar trebui sa tina cu picatura. Incearca cu prenadez, eventual. Iar daca e sticla, cu silicon. Ca ultima solutie poti apela si la scoci. Nu o sa fii nici primul, nici ultimul, cu siguranta. Dar cel mai bine il schimbi, indiferent ce e.
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal.cer scuze. Embarassed ai dreptate, nu este stop, este semnalizator dar de suparare am gresit.scuze.
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
@mihai, unde ai incercat sa-l lipesti? Afara? Pt. ca adezivul rapid, gen picatura nu prea lucreaza la temperaturi joase. Eu am incercat cu super-glue pe frig si n-a mers, apoi am dus stopul in casa si la caldura s-a lipit foarte bine.
Skip ads

  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal. da afara dar am rezolvat temporar cu silicon transparent de instalatii (tine mai bine la udare). cind o fi mai cald il dau jos si-l fac ca lumea cu scoci dublu adeziv special auto. ori cum merci.
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Eu am lipit un semnal, candva, demult, cu prenadez si a tinut vreo 2 ani. In timp incepuse sa se dezlipeasca usor-usor, de la spalatorii, de la jetul de apa, dar n-a cedat. Asa am vandut masina.
Cred ca momentan, siliconul este cea mai potrivita alegere. Cel putin pana dai o fuga pe la dezmembrari sau pe la magazin si il schimbi. N-ar strica sa arunci un ochi si pe net sa cauti (si pe siteuri romanesti de anunturi, si pe ebay si chiar si aici, pe ClubOpel).
  • sorinmatei

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 2002 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Salut Mihai. Si eu am avut o problema cu o pietricica in halogen si l-am dat jos caci, intradevar, la frig nu l-am putut lipi cu picatura. In prezent circul cu el lipit, nu intra apa, functioneaza f.b., insa sa vezi cum aratam ca un mic chinez cand incercam sa pun toate bucatile mici de sticla la locul lor. Deci, picatura! Stelea are dreptate.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR