Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Imi cer scuze daca am jicnit politistu' german, da' tu ai jicnit doi useri ai acestui forum si gramatica limbii romane. Pentru gramatica te iertam, dar pentru cei doi useri meriti o sanctiune!
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Mr. Opel Vectra a scris:
biela-manivela a scris:Ptiu, drace! Nu m-as fi gandit ca organu' german e nesimtit si vrea sa fuga din fata camerei.

Ce pretentii poti avea de la anumiti useri ai acestui forum? Niciuna...doar mistocari de ultima speta mai biela! Va permiteti jigniri si atacuri la persoana fara vreun motiv anume! Sau poate anumiti moderatori va incita...mai stii?


Consider ca unii useri mai tinerei sau mai proaspeti ar trebui sfatuiti, nu batjocoriti. Vad ca scade calitatea forumului.
@Mr. Opel Vectra a pus o poza destul de interesanta, unde daca intelectualii forumului stateau sa anlizeze, observau ca unui roman i s-a permis sa se apropie de un politist neamt si sa faca o poza. Nu vad ce treaba are atingerea fizica. Asa e la romani de rand, mai se si pupa si nu este nimic in neregula. Poza o vad chiar simpatica, demna de o amintire placuta, oare cati dintre noi avem poze cu politist.
Respectivul user pusese poza pentru a atrage atentia ca in "tarile cu apa calda" poti face poze politistilor, insa in romania nu. Binenteles ca se gasesc useri mistocari de doi lei sa studieze amanuntele pozei, si nu esenta.
Incerc sa nu mai postez in acest topic, dar nu ma pot abtine. Intradevar, politia nu-si face treaba cum ar trebui, dar asta nu inseamna ca noi ca si colegi de forum trebuie sa abordam o atitudine de mistocareala, "vezi Doamne ce intelectual sunt eu, restul e inferiori".

Apropoo, daca i-mi pun si eu un avatar cu un ziarist platit sa dezinformeze ma primiti si pe mine in clica intelectualilor?

La un moment dat stimabilul nostru coleg @biela-manivela parca lansase ideea "Victimile lui biela", adica este atat de inteligent incat noi ar trebui sa adoptam o pozitie de drepti in fata dumnealui. Acest aspect il consider o jignire la adresa mai multor colegi. Intradevar, frumos ca discutam, dar totusi daca vreau sa vad topicuri de joasa speta intru pe forumul dacia, nu aici.

Sper ca lucrurile se vor reglementa si colegii intelectuali i-si vor revizui atitudinea.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:La un moment dat stimabilul nostru coleg @biela-manivela parca lansase ideea "Victimile lui biela", adica este atat de inteligent incat noi ar trebui sa adoptam o pozitie de drepti in fata dumnealui.

Stimate domn sau doamna! Nu am inteles daca in spatele numelui Angi se asunde un barbat sau o femeie. Nu vad de unde reiese ca o persoana care face victime este mai inteligenta decat victimele. Vad doar o deformare rau intentionata a faptelor, astfel incat acestea sa sustina o teorie tendentioasa.

DB77AAA a scris:Sper ca lucrurile se vor reglementa si colegii intelectuali i-si vor revizui atitudinea.

Daca ii si nominalizezi pe colegii intelectuali poate acestia i-si vor revizui atitudinea!

Iar chestia cu ziaristii platiti sa dezinformeze nu am inteles-o. Vrei sa detaliezi ca pentru prosti?


Ultima modificare facuta de biela-manivela la Vin 13 Feb, 2009 1:46 pm
  • deleted-5277

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2007

  • Mesaj Privat
eu cred ca si-o fac atat cat pot, la urma urmei nu au crescut la scoala de popi nici ei. Noua nu ne convine nici cand o fac nici cand nu o fac.
Un prieten care acum e in America a spus ca daca ar veni politistii de acolo 6 luni ne-am linisti complet. Undeva "pe camp" la o intersectie era un semafor pe rosu, romanul nostru evident ca nu mai opreste. Dupa putin timp vine politia din spate si ii ia permisul, cam asa e treaba pe acolo. Viteza, agresivitate in trafic acolo poate insemna direct puscarie. Asa ca ziceti merci ca traiti in Romania.
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Da, dar politistii de acolo probabil nu ar accepta spaga si nici nu ar accepta sa lucreze legati la maini de tot felul de cutume. De fapt asta e problema, in Romania nu se potrivesc legile din America pentru ca nu suntem societatea americana.
  • Mr. Opel Vectra

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2009

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:
Stimate domn sau doamna! Nu am inteles daca in spatele numelui Angi se asunde un barbat sau o femeie.

Se pare ca esti foarte interesat intelectualule de sexul unui anumit user si nu de ce anume comenteaza acesta! Sa intelegem ca ai preferinte masculine? Laughing
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
@biela: nu esti facut pt a modera asta e clar(cel putin nu pe acest forum) Smile scz dana
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Bre dodo, aia au camere pe masini care ii filmeaza cum isi fac treaba. Sefii lor chiar sunt interesati de filmari. La noi seful politistului incearca sa te minta ce de fapt n-ai vazut ceea ce ai vazut. La americani nu vezi idiotul sa se urce pe capota masinii ca sa o opreasca. Sau sa tina masina de portiera ca sa nu demareze.
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Mr. Opel Vectra a scris:
biela-manivela a scris:
Stimate domn sau doamna! Nu am inteles daca in spatele numelui Angi se asunde un barbat sau o femeie.

Se pare ca esti foarte interesat intelectualule de sexul unui anumit user si nu de ce anume comenteaza acesta! Sa intelegem ca ai preferinte masculine? Laughing

N-ai inteles nimic! Stai jos! Nota 2!
  • claudiu__

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2008

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:
La un moment dat stimabilul nostru coleg @biela-manivela parca lansase ideea "Victimile lui biela", adica este atat de inteligent incat noi ar trebui sa adoptam o pozitie de drepti in fata dumnealui.

Nu generaliza. Pe forumul asta chiar exista victime. Nu trebuie sa te incluzi in aceasta categorie. Dar daca intr-adevar te simti lezat de afirmatiile lui biela, nu-l mai citi. Si daca te-a atacat personal, probabil ti-ai meritat-o, intr-un fel sau altul.
Si dupa muuulte pagini cu injurii aduse de diversi, apare o poza. Si primu' care comenteaza face o aluzie gen " sa ne descretim fruntile". N-o pricepe nimeni, si sariti toti pe el.
Ce-ar fi sa incercati si voi sa nu mai cautati intelesuri ascunse prin replicile de p-aici? V-ati simplifica muuult viata...
  • SorinXP

  • Mesaje scrise: 595
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Mr. Opel Vectra a scris:Ce pretentii poti avea de la anumiti useri ai acestui forum?
Va permiteti jigniri si atacuri la persoana ..... Sau poate anumiti moderatori va incita...mai stii?
Sa intelegem ca ai preferinte masculine?

Mi se pare mie sau faci exact acelasi lucru?
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
34KLA a scris:@biela: nu esti facut pt a modera asta e clar(cel putin nu pe acest forum) Smile scz dana

Nici nu sunt moderator! Esti scuzata, Dana!

Claudiule, io cred ca vrei sa faci Fundatia "Salvati-l pe Biela".
Skip ads

  • Mr. Opel Vectra

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2009

  • Mesaj Privat
smsorinxp a scris:
Mi se pare mie sau faci exact acelasi lucru?

Ti se pare...ca dealtfel si interpretarea acelei poze!
smsorinxp
Nu inteleg de ce il tine de mana .... Gayfest?



Ultima modificare facuta de Mr. Opel Vectra la Vin 13 Feb, 2009 2:11 pm, modificat de 2 ori in total
  • claudiu__

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salvati-l pe biela, balenele albastre si politistii cinstiti si muncitori... asa o sa-i zic


Ultima modificare facuta de claudiu__ la Vin 13 Feb, 2009 2:11 pm
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:Fundatia "Salvati-l pe Biela"]


N-ai inteles nimic! Stai jos! Nota 2!
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
smsorinxp a scris:
Mr. Opel Vectra a scris:Ce pretentii poti avea de la anumiti useri ai acestui forum?
Va permiteti jigniri si atacuri la persoana ..... Sau poate anumiti moderatori va incita...mai stii?
Sa intelegem ca ai preferinte masculine?

Mi se pare mie sau faci exact acelasi lucru?

Hai, bre, ca esti cusurgiu! Cum sa jigneasca Mr. Opel Vectra? E mult prea inocent pentru asa ceva.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Mr. Opel Vectra a scris:Sa intelegem ca ai preferinte masculine?


Sa intelegem ca de acolo vine atitudinea! Cool

Pentru @biela-manivela
Anghel Constantin sunt prenumele mele, Olteanu este numele (de familie) Majoritatea cunostintelor ma striga Angi, alte cateva Costica. Binenteles raspund si ma recomand cu cea mai des folosita. Cred ca e evidenta natura sexuala si dealtfel si orientarea, avand in vedere ca sunt casatorit.

Cred ca este evident ca o parte din colegii bucuresteni sunt grandomani si aroganti, mai ceva decat politistii. As fi nesimtit sa fac nominalizari.

Partea cu ziaristii platiti nu are sens sa o detalieaz pentru prosti, ca au mintea odihnita. Presupun ca dumneata nu faci parte din ei si ai inteles. Totusi pentru evitarea neintelegerilor ar fi bine de analizat ca respectivii mascarici de la Antena # au dus o campanie reala impotriva PDL, lucru ce denota faptul ca pentru asta sunt platiti. Daca erau corecti ar fi acizi si cu celelalte partide politice. Si ca fapt divers, oare ce om(politic sau nu) controleaza acel trust.

Intradevar, nu oi fi as in gramatica, dar ar fi fost oki sa ne ajutam sa scriem corect si sa impartasim din cunostintele noastre.

Sper sa nu mai intervin in acest topic. Cum spuneam cateva pagini mai in urma, ajungem sa nu ne mai ajutam in problemele cu masina din cauza acestu topic.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:Cred ca este evident ca o parte din colegii bucuresteni sunt grandomani si aroganti, mai ceva decat politistii. As fi nesimtit sa fac nominalizari.

OK, nea Costica! Cu numele si sexu' lu' matale ne lamuriram, da' cu colegii aia bucuresteni ne bagasi in ceata rau de tot! Io zic ca ar fi normal sa faci nominalizari.

DB77AAA a scris:Partea cu ziaristii platiti nu are sens sa o detalieaz pentru prosti, ca au mintea odihnita. Presupun ca dumneata nu faci parte din ei si ai inteles.

Io-te ca n-am inteles! D-aia dupa parerea lu' matale rezulta ca as fi prost! Multam pentru compliment! Si ca sa fiu sincer nici nu aveam alte asteptari din partea lu' matale.

DB77AAA a scris:Totusi pentru evitarea neintelegerilor ar fi bine de analizat ca respectivii mascarici de la Antena # au dus o campanie reala impotriva PDL, lucru ce denota faptul ca pentru asta sunt platiti. Daca erau corecti ar fi acizi si cu celelalte partide politice. Si ca fapt divers, oare ce om(politic sau nu) controleaza acel trust.

Acu' ca sa fiu sincer, nici io nu am energie sa analizez fiecare politist, asa ca ma refer doar la unii la intamplare. Din spusele tale ar reiesi ca sunt platit pentru asta. Poate vine fiscu' peste mine si ma baga la venituri ilicite!
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Bre @biela-manivela, daca te-am ofesat sau jignit cu ceva i-mi cer scuze. Intentia mea nu a fost asta. Incercam sa-ti explic ca nu procedezi tocmai corect si normal, in spirit de colegialitate. Totusi, colegii (politisti) de forum au recunoscut ca sondajul este adevarat, pur si simplu au afirmat ca mai sunt oameni care i-si fac treaba, nu vad ce nu intelegeai tu din asta si ii tot loveai.
Nu stiu daca are rost sa ne mai rastalmacim posturile, vad ca interpretezi cu totul altfel.
Inca o data i-mi cer scuze pentru felul in care m-am facut inteles de tine.

Cu prima ocazie cand ajung pe la capitala te invit la o bere(fara alcool), discutam mai pe larg si de ce spun ca unii din bucuresti sunt aroganti. (Asta in speranta ca nu ai inclinatii catre persoanele de acelasi sex Very Happy)
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Bre, nea Costica, sa stii ca vreau sa beau o bere cu matale! Da un semnal cand vii prin Bucuresti!

Cat priveste activitate politiei, io cred ca acum au inceput sa-si faca treaba. Vad ca au disparut din topic. Probabil au plecat sa caute armele de la Ciorogarla.


Ultima modificare facuta de biela-manivela la Vin 13 Feb, 2009 2:59 pm
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Credeti ca politia isi face treaba?
Da 15%
Nu 69%
Imi e greu sa ma pronunt 15%
172 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR