Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • 72ksk

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Corsa 2007 z13dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
s-a dus rola[fulia] la alternator.nu gasesc piesa.ma ajuta cineva?ms.
Skip ads

  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Pai daca nu gasesti la magazinele de piese auto sau la reprezentantele Opel... nu cred ca va avea cine sa te ajute pe aici.
Am vazut ca nici Agilul nu te poate ajuta. Mai incearca AICI si AICI (vezi poate mai sunt si altele). Cine stie cum ai noroc...
O curiozitate.. cati km are masina ? Ca m-ai cam speriat nitel Confused
  • 72ksk

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Corsa 2007 z13dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
85000 .de un an de cind am luat-o.mai am un prieten la care s-a dus dupa 25000.dureaza mult la reprezentanta,aproximativ doua saptamini.mi-a adus una ieri si nu era buna.unde sa mai caut ca nu mai stiu.
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
La diverse magazine de piese auto ai incercat ? Gen X sau W si mai sunt si altele. (sper sa nu imi iau vreun bobarnac pt reclama...)
Din cate stiu eu, la Corsa D sunt aceleasi motoare ca si la Corsa C. Nu stiu acum daca si anexele au ramas la fel ca valori. Intereseaza-te in privinta asta si daca fuliile sunt identice, atunci fa comanda pt una de Corsa C si probabil o vei gasi mult mai repede, fiind modelul vechi.
(Daca, intradevar, se dovedeste a fi aceasi fulie si vine mai repede din cauza ca e pt modelul vechi, atunci este exact "ca la romani": cumperi scrumiera de Logan la un pret, iar aia de Megane e mai scumpa, desi e identica Laughing)
Skip ads

  • 72ksk

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Corsa 2007 z13dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
motorule ste identic cu cel de pe fiat.incerc si la fiat.nu stiam ca este si cu cel de pe corsa c.alternatorul meu este fabricat in italia,denso si astia imi spun ca aduc original GM.asta e Romania.parca mi-am luat Mercedes nuOpel.
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Al tau, da. Al meu (1.2 16V), de exemplu, nu e si pe Fiat GP.
Totusi, intereseaza-te daca fuliile sunt identice la Corsa C si D si in cazul unui raspuns pozitiv, vezi daca ai cumva norocul sa iti vina mai repede una de C.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR