Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • danutzeus

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Am un opel astra f din 93 cu motor de 1,4, C14NZ, si am cumparat cap de planetara...la mecanic surpriza mare! Capurile de planetare pe care mi le-au dat cei de la magazin nu se potriveau (pana aici nimic anormal) Ce e anormal e chestia urmatoare: capurile de planetare pentru modelul meu de masina sunt in programlele lor (de cacao Idea ) cu 22 sau cu 25 de nuturi (am comparat si modele din magazine de piese si de la reprezentanta opel). Dupa numaratori indelungate la a mea ies 28! Am incercat si de la Cielo dar alea au 29 de nuturi, prin urmare nu sunt bune...Cutia totusi e de opel prin urmare ma gandesc ca or mai fi si planetare de la alte masini care s-au potrivit...am capul varza...Daca aveti careva solutii sa identific capul de planetara (care nu are nici un shit de serie nimik pe el Evil or Very Mad ) va dau o bere mare de tot oriunde v-ati afla in tzara. Mai ales daca imi dati rezolvarea si repede Very Happy
  • danutzeus

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2007

  • Mesaj Privat
nimeni nu are nici o idee? nici o scarpinare in cap? imaginati-va cum imi face mie creierul...
  • danutzeus

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2007

  • Mesaj Privat
hai ca tot eu centrez tot eu dau cu capul...se pare ca vechiul proprietar a pus o planetara de corsa care are capetele la fel cu cea de astra si probabil si lungimea...am cautat pe net pe programe de cautare de piese si singura care are 28 de nuturi pe interior la planetara e de corsa...o sa ma duc luni cu capul de planetara in mana sa il compar cu unu de corsa si sper sa fie ...din ce dimensiuni imi da in program pare a se potrivi...22 de caneluri pe exterior si 28 de nuturi pe interior...daca am dreptate imi dau singur o bere si ma declar profesionist la planetare de opel pt ca am luat la rand TOATE modelele capuri de planetare de opel! vreau si eu niste laude ceva daca o sa se potriveasca...daca are cineva novoie va pun linkul de la programelul online de cautat piese ... e super bun...da cam e reclama si nush daca e voie...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR