Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Pentru Opel Vectra A C18NZ
ElenMar Iasi

set segmenti 159 lei.....pe autokarma erau 208lei
filtru ulei Mann 10lei..pe autokarma(cel mai ieftin)...tot 10 lei
sonda apa ceas FACET 27lei.....pe autokarma undeva pe la 16lei

Autocenter/Autokarma/Auto CD serv(bariera tigarete)

garnitura chiuloasa Victor Reintz 60lei/ ? /62 lei
curea distributie de la Conti 67lei/ 58 lei / 43lei
burduf planetara C viteze 24lei / 22lei / 23lei
filtru combustibil 25 lei / 26lei / 11lei
termostat Wahler 44lei / 53lei / 42lei
sonda temeperatura Facet ECU 53lei / ? / 56 lei

Cele cu "?" ne le-am gasit pe autokarma

Pan la urma le-am cumparat o parte de le ElenMar si o parte de la Auto CD serv (auto blue)

Preturile de pe autokarma is cu discount de 15%
Despre cei de la ingaraj.ro sunt niste neseriosi...am facut comanda la niste piese iar cand am fost sunat mi-au zis ca unele nu le mai au deloc iar la altele mi-au dat alte preturi ..deci preturile de la ei de pe site sunt doar de forma Smile

Iar la Autocenter Iasi preturile mi s-au parut cam mari
Skip ads

  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
vali zak a scris:Daca e liber la reclama -eu am fost foarte multumit de auto a.ro

eu am fost mai mult decat multumit de ei;)
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
26mad a scris:
vali zak a scris:Daca e liber la reclama -eu am fost foarte multumit de auto a.ro

eu am fost mai mult decat multumit de ei;)


si eu la fel.
  • gabone_ph

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
pentru ploiesti stie cineva un magazin ieftin?
Skip ads

  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Consumabile si piese ieftine dar si de calitate in Constanta,pe Strada Atelierelor.
Sunt multe magazine de piese auto si serviceuri de echilibrari roti,testere,etc.
  • ciprinel

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2008

  • Mesaj Privat
gabone_ph a scris:pentru ploiesti stie cineva un magazin ieftin?


Sunt cei de la Motormania de pe str. Gh.Gr. Cantacuzino( 23august enumirea veche dar cea mai cunoscuta) cu care poti negocia daca iei de o anumita suma si mai sunt cei de la Autoconsult exact langa Curtea de Apel intr-o cladire la subsol
  • catanjoy

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 z 17 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Am cumparat si eu de la Autokarma amarat de flitru de polen despre care am primit asigurari ca mi se potriveste pentru masina mea, 1.7 cdti, si care bineinteles ca era pentru astra pe benzina.
De atunci am luat piese numai de la Augsburg(si pentru un VW Passat), de langa Carrefour Militari, la iesirea pe A1, si NU am mai avut nici un fel de problema.
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Incep sa ma gandesc cu groaza ca am luat un filtru de aer si unul de ulei pt Vectra mea, de la AutoKarma... si abia peste vreo luna-doua-trei o sa le pun dupa socotelile mele (au mai trecut si inca vreo 2 luni de cand le-am luat) si parca vad ca nu se potrivesc si ma duc sa ma paruiesc cu aia pe acolo sa mi le schimbe si or sa faca figuri ca a trecut prea mult timp...
Skip ads

  • tazyx

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2007

  • Mesaj Privat
[b]Eu am cumparat de la autoa.ro toate filtrele ( MANN ) necesare unei revizii + placute frina fata si preturile si calitatea au fost OK.
Preturile sint pe site, se pot compara usor. Specializati in piese de Opel.
  • fllorynn

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2008

  • Mesaj Privat
http://www.comenzipieseauto.ro/
iar in Arad - Auto Compas in Gradiste
  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
26mad a scris:
vali zak a scris:Daca e liber la reclama -eu am fost foarte multumit de auto a.ro

eu am fost mai mult decat multumit de ei;)

Am cumparat de la ei si am fost multumit de calitatea pieselor, dar nu prea raspund la mail-uri.
  • tenace

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor .! Am vazut astazi un reportaj la tv cu piesele de logan contra facute , e grav placute de frana etc etc . Ma gandesc ca si la opel este la fel ,baieti ce se ocupa sa aduca pise ieftine. In Dambovita nici nu stiu cre magazine sant cu piese originale si care nu. Vineri mi-sa rupt cablu de la ambreaj la astea F diessel am cumparat unul nou dar si acum stau cu frica sa nu se rupa dinou.
Skip ads

  • cristianc

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Eu am cumparat diverse de la Augsburg Militari si am fost multumit.
Am fost si in service cu un schimb de placute frana si discuri... la fel, multumit.
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
cristianc a scris:Eu am cumparat diverse de la Augsburg Militari si am fost multumit.
Am fost si in service cu un schimb de placute frana si discuri... la fel, multumit.


augsburg au produse bune, la service nu stiu cum se comporta dar preturile sunt un pic cam exagerate


fara reclama, doar ca sunt multumit de ei:
- autoa.ro, bd-ul basarabia; nu stiu de e-mail, am lansat o cerere pe site nu au raspuns, dar la telefoane raspuns si dau oferta f repede, preturi bune spre f bune. si se pricep la masini
- deka auto (comenzipieseauto.ro), zona 13 sept , raspuns prompt, preturi bune spre f bune.
- autoconsult din ploiesti, preturi bune, dau si discount la cantitati mai mari si raspund repede la apel, trimit si in alte orase Smile
- de asemenea mai recomand un service (stiu ca e un pic de langa subiect) dr auto baneasa, preturi bune, servicii bune, seful de service poate comanda orice piese, dar nu iti baga pe gat, nu te obliga, verificarea e 0lei, si poti sa pleci si sa mergi la altu daca nu iti convine.
- mai este un magazin, kingauto pe langa eroii revolutiei, destul de maricel, dar am uitat strada, oricum e pe blvd cu linia de tramvai de la sincai Smile
  • FLORIN848

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salut! Nu stiu cum se numeste firma, dar este un magazin online. Am decat un nr de tel 0761808464 Sorin. Am fost f multumit de preturi
  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
pentru bucuresti:

magazin dotat, insa destul de scump - al padrino (am gasit piese originale mai ieftine ca la dealer )
magazin destul de ieftin - bennett auto (lizeanu)
de asemenea, autokarma este acceptabil, insa recomand cumpararea din magazin pentru a vedea ce luati.


o sa revin zilele astea cu niste magazine mai micute, dar destul de dotate.

bafta.
  • valyd11

  • Mesaje scrise: 388
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2017 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Cel mai bun magazin de piese auto numai pentru Opel - www.autoA.ro Bdul. Basarabia nr.
45A , sector 2, Bucuresti. Langa intrarea in Stadionul National Lia Manoliu.(Pe aceeasi parte cu stadionul,pe langa casa de bilete)
Au cele mai ieftine piese, au piese originale, daca nu au in stoc aduc la comanda in maxim 5 zile. Cele mai mici preturi!
Mereu cumpar de la ei. Daca imi trebuie ceva urgent si nu vreau sa astept pana aduc ei comanda, cumpar de la magazinul de mai jos insa cu preturi un pic mai mari:

Un alt magazin bun pot sa va recomand, cu piese bune intradevar dar nu preturi asa de mici precum la www.autoA.ro este magazinul Opel Shop de la Lizeanu.

La autokarma.ro sunt preturi extrem de mari, aproape duble fata de magazinele recomandate de mine...
  • gioni

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Un magazin bun este CORMAR TULCEA .Am cumparat piese pentru astra mea si pentru peugeot 607 masina baiatului .Piese de calitate la la preturi de bun simt.Piesele au venit in 24 de ore gratis prin FAN CURIER..Bafta...
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
In Craiova vis-a-vis de statia de autobuz de la Tabaci. Nu stiu cum se numeste dar au preturi mult mai mici decat Autokappa, Eurocar etc etc. Si sunt extrem de promti.
  • alghe21

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2008

  • Mesaj Privat
victorash00, unde este magazinul de la razoare, mai exact?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR