Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • chi79

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Am fost lovit in parcare de un mos si mi-a zburat spoilerul fata cu tot cu farul stang. A venit politistul, mi-a facut constatarea, dar la societatea unde era asigurat vinovatul mi s-a spus ca nu accepta decat o despagubire partiala, deoarece spoilerul se vede ca nu e prins cum trebuie, adica in toate suruburile (adevarul cam asta si e, am avut-o lovita in vara, dar nu aveam de unde sa stiu cum mi-au facut-o aia la service). Pot face ceva sau ma resemnez cu situatia asta?
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
A inceput sa imi fie greata de genu asta de manevre din partea asigurarilor. Du-te frate si spune-le ca o vrei la fel cum era. Spune-le ca nu o vrei prinsa in toate suruburile, ci doar in alea cate erau ele. Sa mor de nu le-as umfla ochii astora cu chitibusurile lor.
Serios, n-ai decat 2 variante. Ori vorbesti frumos cu agentul constatator si ajungeti la o intelegere si iti trece acolo ce te intereseaza pe tine ori pui piciorul in prag ii faci de boala copiilor pana iti trec ce trebuie pt reparat/schimbat. Mai ai si varianta sa te resemnezi, bineinteles. Varianta pe care eu n-am ales-o niciodata in cazuri din astea si intotdeauna am obtinut ce vroiam. Tu alegi.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
pai aia pot demonstra ca nu era prinsa cum trebuie dinainte de lovitura?
daca ai CASCO, o poti face pe casco urmand ca aia sa se judece cu asiguratorul RCA pt valoarea despagubita
  • laurentiu19

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17DT (ISUZU)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Fa o sesizare la CSA. Eu unul asa am facut, dar mai bine citeste aici ARDAF sa vezi ce am patit si eu cu asiguratorii lui peste din Romania.
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Nu inteleg cum se vede ca nu e prins cum trebuie daca a "zburat". Ai niste poze? Eventual inainte/dupa?
Spune-le sa iti dea in SCRIS tot ce ti-a zis in vorbe. Si cu aia te duci la CSA si faci plangere.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR