Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Nu se baga nimeni sa-ti fure CID-ul. La Astra chiar e imposibil de scos in timp util.
Ati auzit pe cineva sa-i fi furat CID-ul? Nu mai spun ca trebuie decodat si nu este simplu.
Da, solutia propusa de mine este putin mai complicata si se adreseaza celor care au CID.
Skip ads

  • Kmc0smin

  • Mesaje scrise: 569
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
@ grigs eu am GID si CD30 MP3...cat ar putea sa na coste un CID (300 euro)...HU CD 70 NAVI si cat mai este de lucru..adica manopera. sunt foarte interesat.
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Ai nevoie numai de CID (merge cu CD30 mp3).
Solutia propusa de mine cu CarPC este daca vreti sa aveti o solutie super tare fara a modifica bordul si functiile masinii, si se adreseaza celor care se pricep sa-si monteze singuri.
Altfel, nu va trebuie decat interfata video si un DVD player normal sau orice device video cu iesire TV-OUT.
Sunt DVD-uri cu TV-Tuner si GPS la un pret normal.
Pentru cei care au deja CID solutia mea este mult mai ieftina. Pentru ceilalti se adauga costul CID-ului.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Kmc0smin a scris:@ grigs eu am GID si CD30 MP3...cat ar putea sa na coste un CID (300 euro)...HU CD 70 NAVI si cat mai este de lucru..adica manopera. sunt foarte interesat.

Asa informativ -- > https://www.clubopel.com/vie...highlight=#546242
CristianTM.
Skip ads

  • mario 03

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
avantajul ar mai fi ,atunci cind cumperi un dvd dedicat ,e ca mai are si bluetooth.sau, daca se face interfata pt. cid se poate pune si pt telefon ceva.da sa nu fie carkit-ul original opel ca ala costa cit nu face
  • mario 03

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
mai am o intrebare :daca montam dvd asta dedicat,ce facem cu display-ul de la masina,cel original.va ramine acolo in continuare? nu stiu cum va arata cu doua.iar dvd cel nou va prelua functiile butoanelor pe care le inlocuieste .ca am vazut ca se pozitioneaza pe consola centrala cam pe la mijloc in locul buutoanelor
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
mario 03 a scris:avantajul ar mai fi ,atunci cind cumperi un dvd dedicat ,e ca mai are si bluetooth.sau, daca se face interfata pt. cid se poate pune si pt telefon ceva.da sa nu fie carkit-ul original opel ca ala costa cit nu face


Daca ai CID nu merita sa pui DVD 2 DIN dedicat. Se explica mai sus de ce. In plus, cu mai putini bani iti cumperi o interfata video si CarPC cu Centrafuse sau alt front end software. Pe USB poti sa conectezi DVD extern and GPS, pe bluetooth poti sa te conectezi cu telefonul, cu microfon poti sa dai comenzi vocale sau sa auzi comenzi de la sistem. Fiind un sistem "open" poti sa adaugi ulterior alte periferice care sunt mult mai ieftine decat cele dedicate. Acestea sunt numai cateva optiuni. Gandeste-te putin cate se pot face cu un calculator si toate acestea le poti avea in masina ta.
  • mario 03

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
da, suna tare bine ce spui tu mai ales ca iesi mai ieftin.te rog ,daca se poate sa imi faci si mie un cost total ,la cit ar ajunge o interfata pt vectra c model 2006 la care sa pot pune navigatie(asta de la navteq nu mi se pare reusita) sa pot conecta telefonul prin bluetooth,dvd,tuner tv.si inca ceva ,toate astea de exemplu dvd extern pe unde se aseaza prin masina ?ati gasit ceva locuri utile?poate va par stupide intrebarile dar nu ma pricep la asa ceva
  • cipri-vkt

  • Mesaje scrise: 805
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2009

  • Mesaj Privat
si-a pus cineva intretimp?
http://www.autodvdgps.com/o...igation-c-96.html
  • drasca

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca postez bine, dar din ce am citit pe forum aici am gasit cele mai multe discutii apropiate de ceea ce ma intereseaza pe mine. Sunt incepator in ale Opelului si de accea cer ajutorul vostru. Am o Astra din 2007 cu CD70 Navi. Are si un suport de Car Kit care nu stiu daca functioneaza sau nu pe el. am vazut la alte masini ca in Main Menu apare si optiune de telefon si mai au pe bord montat un senzor de bluetooth. Ma poate lumina cineva cum pot renunta la suportul cel vechi care oricum am intelesa merge numai cu un nokia vechi si sa montez un sistem bluetooth. Nu sunt a tehnic si nici cu 2 maini stangi, daca cineva imi da indicatiile corecte ma descurc. Multumesc
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
http://www.youtube.com/watch?v=XZRTZyTaw8A
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR