Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • skliffy

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor,
In primul rand va instiintez ca sunt nou pe forum iar daca am postat gresit rog sa mutati mesajul unde trebuie.
Bun , detin un opel corsa c 1.2 twinport pe care l-am achizitionat de cateva luni de la cumnatul meu...zilele trecute, cat timp a fost zapada aia mare am lasat masina acasa parcata, iar dupa 2 zile de stat am luato la o plimbate si simtisem ca mi se intarise putin volanul iar in curbe ramanea asa putin blocat ( nu mai revenea singur in pozitia de drept), nu i-am dat atentie, am zis ca trece si nu zic ca dupa alte 2 zile mi s-a rupt plasticul acela albastru de la coloana de directie de ma si speriasem rau..in fine am mers la service, am cumparat de la dezmembrari ax nou, mi a montat toate cele la loc, mi a calibrat senzorul, mi-a pus acel fir de masa de la calculatorul EPS-ului de undeva de sus ( el il gasise in aer, nu facea contact cu nimic ), la inceput parea totul normal insa defapt volanul meu este cu muuult mai tare si in stanga si in dreapta, trebuie sa depun ceva forta ca sa virez si nu inteleg de ce. Va rog, daca este cineva care are idee despre ce ar putea fi vorba, m-ar ajuta tare mult un sfat sau o persoana de contact din bucuresti de meserie.
( am inteles ca ar putea fi de la motoras, insa nu prea cred fiindca mergea perfect inainte sa schimb axul, sau de la tija aceea care face legatura intre caseta de directie si coloana de directie, insa nu vreau sa merg la orice service sa mi strice altceva.)
Va multumesc frumos.
(P.S. sigurantele sunt in regula, bateria este masurata si este in parametrii normali, geometria am facut o ieri, pe tester nu da nicio eroare )
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR