Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • Bolidul

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 y17td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Va salut domnilor. Dupa cum probabil vedeti este primul meu post pe forum si nu stiu cat de bine am icadrat topicul asta aici dar sper sa nu se supere nimeni. In viitorul apropiat doresc sa achizitionez un Opel Vectra C pana in 11000. Am vazut o gramada de anunturi dar tot nu m-am hotarat. As vreau una cu toate dotarile inclusiv trapa (moartea mea) Laughing Cand o sa o iau vreau sa merg impreuna cu vanzatorul la un service unde sa o bage pe tester, sa traga aia de roti alea alea sa imi zica daca are ceva, pe rezultatele iesite de la tester se vede ceva concret sau este frectie ?! Sper ex daca sa umblat la kilometri, daca a avut accidente ? In mod normal sunt piese care cad mai la toate ? Turbina, ambreiaj, mecanica ? Dupa cate am vazut prin anunturi marea majoritate au motoare de 2.0, 2.2 motorina, cam la cati cai se duce si cata motorina papa ? Vreau neaparat motor pe motorina pentru ca mai pot face rost de pe ici de pe colo si va mai intreb si daca este pretentioasa la motorina mai proasta sa zicem asa. As mai avea 1000 de intrebari dar deocamdata atat Razz . Numai bine all !
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...=sami+iau++vectra
lectura placuta! Wink
  • ovideo

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Bolidul a scris:Va salut domnilor. Dupa cum probabil vedeti este primul meu post pe forum si nu stiu cat de bine am icadrat topicul asta aici dar sper sa nu se supere nimeni. In viitorul apropiat doresc sa achizitionez un Opel Vectra C pana in 11000. Am vazut o gramada de anunturi dar tot nu m-am hotarat. As vreau una cu toate dotarile inclusiv trapa (moartea mea) Laughing Cand o sa o iau vreau sa merg impreuna cu vanzatorul la un service unde sa o bage pe tester, sa traga aia de roti alea alea sa imi zica daca are ceva, pe rezultatele iesite de la tester se vede ceva concret sau este frectie ?! Sper ex daca sa umblat la kilometri, daca a avut accidente ? In mod normal sunt piese care cad mai la toate ? Turbina, ambreiaj, mecanica ? Dupa cate am vazut prin anunturi marea majoritate au motoare de 2.0, 2.2 motorina, cam la cati cai se duce si cata motorina papa ? Vreau neaparat motor pe motorina pentru ca mai pot face rost de pe ici de pe colo si va mai intreb si daca este pretentioasa la motorina mai proasta sa zicem asa. As mai avea 1000 de intrebari dar deocamdata atat Razz . Numai bine all !

Salut. Eu am o Vectra C 2005 CDTI 120 cai si cv cu 6 viteze si sunt super multumit. Consum normal - 6 l afara la 120 km/h cand am doar 2000 turatii \min. Interesant ca VW Passat 2004 de la job la 120 km/h are 2400 turati /min si se simte cum motorul este mai turat.
Am schimbat toata distributia cu 450 lei - curea, intinzatoare si pompa apa, foarte convenabil.
bafta
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR