Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Modifici/ adaptezi actele pentru cazul tau! Atasezi la dosar copie contract vanzare-cumparare din UE, copie chitanta cu palata taxei, copie calculare taxa, copie certificat de inmatriculare si binenteles copie C.I.!
In acel topic este doar un model adaptabil! Si eu l-am adaptat ulterior! Am inmatriculat masinile in martie 2009, "fortat" de ordonanta de 90 de zile a lui Boc, Poc... Evil or Very Mad
L.E. Indiferent de cum este "coafata" aceasta taxa, de prima inmatriculare/mediu/poluare sau draci sa-i manance, ea contravine legislatiei CE! Sa fim bine intelesi! Mergeti in instanta si veti avea surprize placute! Bafta!
Eu am dus in instanta inclusiv acest clip pe DVD! Unde se aude clar din gura liderilor de sindicat de la Mioveni, ce caracter are aceasta taxa! Evil or Very Mad "Suntem de acord si chiar sustinem aceasta taxa de mediu care protejaza locurile de munca" ..."Suntem europeni...." "Suntem democratici..."......asta spun ei...Va place? Evil or Very Mad
Deci...TAXA DE PROTECTIE!

  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Domnilor colegi tin sa va anunt ca nu trebuie data jos nici o taxa deoarece ea n-a fost legala niciodata d.p.d.v. al U.E. ...mai pe scurt am dat prefectura in judecata si astazi am primit hotararea tribunalului prin care ii obliga pe domnii de acolo sa inmatriculeze masina fara nici o taxa deoarece in expunerea de motive este specificat faptul ca autoturismul a fost inmatriculat in Franta deci in U.E. si a fost vandut tot intr-un stat membru al U.E. iar Romania ca semnatara a acordurilor bla bla bla nu are voie sa puna nici o taxa.
600 RON plus 50 RON trimiterea unor acte iar ca timp aproape un an de zile cu mentiunea ca am avut 2 amanari din vina mea.
Clar este o taxa pe comoditate si o dovada a lipsei de respect din partea guvernantilor pentru legile U.E. aceleasi legi sub pretextul carora cand le convine mai maresc ceva biruri.
  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR