Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • boxpalet

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2007

  • Mesaj Privat
sa vedem ce face Boc-Poc-Poc Smile))))
Skip ads

  • Catalln

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
din ce surse, si ce sti de bine sau de rau?
  • asdhj

  • Mesaje scrise: 242
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2011 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Vad ca MAPN a ajuns de rasul lumii fiindca in ultimii 20 de ani s-a dorit o indobitocire in masa....acum fiecare prost are diploma de inginer, nu conteaza cum, dar are...asta e tineretul si viitorul tarii , o sleahta de tampiti care nu stiu sa lege 2 cuvinte, dar vor sa se imbogateasca peste noapte, iar in parlament avem numai neghiobi si bisnitari care isi doresc numai sa fie in functie, prin fel si fel de mijloace ( a se vedea cazul prefectului de timis care isi cumpara functie cu 25 mii de euro) nu avem un patriot la conducerea tarii...de aceea spun ca deabea acum dupa 20 de ani o sa incepem sa il plangem pe ceausescu, fiindca mai putin si vor iesi la iveala adevarurile despre asa zisa revolutie...totul a fost comandat fiindca eram o tara bogata, iar acum am ajuns o tara de desfacere ....taxe peste taxe sa acoperim pierderile la sarlatani astia care ne conduc sau sa isi faca ei conturi grase
  • Catalln

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
OFF TOPIC @asdhj cu sau fara voie, prin modul tau de exprimare, ai jigniti foarte multe persoane (tineri si/sau ingineri). Nu poti generalizat indiferent de categorie saciala sau de varsta pentru ca exceptia confirma regula.
Este adevarat ca nu se compara un absolvent din ziua de astazi cu un absolvent de acum cateva zeci de ani si asta din mai multe motive (volum de informatii, calitatea invatamantului, stimul etc.) dar acest lucru nu inseamna ca orice tanar este analfabet, si nu ori ce absolvent este si prost pregatit. Sistemul de invatamant a ramas cu aceiasi oferta, cu foarte putine exceptii, departea de realitatea pietei de munca si asta se rasfrange si in pregatirea celor tineri.
Nu inteleg ce legatura are MAPN aici precum si celelalte "aberatii".
Pentru a nu incarca site-ul aiurea ar fi bine sa ne rezumam strict la subiect.
@bandreyi9 din ce surse stii ca pe 16 februarie se da drumu la taxa?
Skip ads

  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
@bandreyi9, hai cã ºi eu sunt curios, din ce surse ne-ai dat informaþia asta despre taxa?
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Din punct de vedere al eficientei ce vedeti mai bun? alergatul cu scutierii prin piete,pe strazi?discutiile interminabile cu oameni care vin sa abereze despre justetea taxei sau rezolvarea in justitie?Reamintesc faptul ca exista oameni pe acest forum care au castigat in justitie restituirea banilor...si daca sunt probleme cu o minima forma de organizare se poate ajunge si la forumurile europene.
  • Catalln

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
@mecaNIK din cele enumerate de tine nici una nu este "confortabila", dar cea mai eficientã în momentul acesta este rezolvarea in justitie, insa reamintesc nici una nu este "confortabila" toate dau batai de cap.
Cel mai corect ar fi ca cei care reglementeaza asa ceva sa gandeasca impartial, si sa dea o lege gandita nu pocnita din diverse unghiuri.
  • C0Smyn0pel

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Pe mine chiar nu ma deranjeaza taxa deloc.Mi-am cumparat masina sh dar din tara,inmatriculata... Laughing .Nu obliga nimeni pe nimeni sa cumpere dacia dar nici masina de afara...sunt atatea masini de vanzare si la noi,fara sa mai platesti taxa.Unde stau eu nu ai loc sa treci pe strada,peste tot masini de vanzare aduse de afara,sunt morti astia,mai lasati taxa asta oleaca ca daca o da jos nu stiu pe unde mai circulam.S-au adus toate...."masinile" la noi.
Skip ads

  • Catalln

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
OFF TOPIC - am un singur motiv pentru care nu mi-as cumpara masina rulata in tara si anume calitatea proasta adrumurilor, dar as mai putea adauga si modul in care sunt exploatate si intretinute masinile la noi.
  • asdhj

  • Mesaje scrise: 242
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2011 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Catalln eu am zis ca aici in tara asta cat la putere sunt o ceata de sarlatani nimic nu se schimba si cu eliminarea taxei de mediu sau cum ii mai gaseste ei vreo denumire , e cum ai pune romania la rangu germaniei ..asta a fost mesajul meu.....imi pare rau ca ai inteles altceva din mesaj
  • C0Smyn0pel

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
@ashdj aste este tot postul tau de la "credeti ca politia isi face datoria?" :cum sa isi faca treaba , cand cu furatul armelor astea oprea o masina ce li se parea suspecta si 10 trecea pe langa ei ,,,si masiniile care le oprea era gen din alea vechi , astea de smecheri trecea in berila fara sa ii opreasca

10 trecea pe langa ei?
astea de smecheri trecea in berila?
masinile era gen din alea?
Duamneeee,de unde le scoti?
Cum sta treaba?masinile trecea?

Cum poti spune ca tinerii de azi nu pot lega 2 cuvinte?
Apropos: "shleahta de tampiti care nu stiu sa lege 2 cuvinte"? e vorba de shleahta de ci se scrie " o shleahta care nu stie sa lege 2 cuvinte"
Mai intai invata tu gramatica alea si apoi vorbea Smile)


Ultima modificare facuta de C0Smyn0pel la Sam 31 Jan, 2009 11:20 am
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
C0Smyn0pel a scris:Pe mine chiar nu ma deranjeaza taxa deloc.Mi-am cumparat masina sh dar din tara,inmatriculata... Laughing .Nu obliga nimeni pe nimeni sa cumpere dacia dar nici masina de afara...sunt atatea masini de vanzare si la noi,fara sa mai platesti taxa.Unde stau eu nu ai loc sa treci pe strada,peste tot masini de vanzare aduse de afara,sunt morti astia,mai lasati taxa asta oleaca ca daca o da jos nu stiu pe unde mai circulam.S-au adus toate...."masinile" la noi.

daca se baga la impozit taxa o sa cotizezi si tu pentru umflatii de la guvernare...sa vezi atunci ce o sa ma bucur pentru tine Smile
ce uameni!
Skip ads

  • phyton

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2008

  • Mesaj Privat
C0Smyn0pel a scris:Pe mine chiar nu ma deranjeaza taxa deloc.Mi-am cumparat masina sh dar din tara,inmatriculata... Laughing .Nu obliga nimeni pe nimeni sa cumpere dacia dar nici masina de afara...sunt atatea masini de vanzare si la noi,fara sa mai platesti taxa.Unde stau eu nu ai loc sa treci pe strada,peste tot masini de vanzare aduse de afara,sunt morti astia,mai lasati taxa asta oleaca ca daca o da jos nu stiu pe unde mai circulam.S-au adus toate...."masinile" la noi.

Asa trebuie sa fie un bun coleg de forum....si opelist pe deasupra....CA TINE! Ai tu masina ...ce mai conteaza unu sau altu care a fost personal si a luat o masina de afara in conformitate cu o lege care peste noapte s-a schimbat! Nu vrei si o autostrada personala? Sa ai libertatea de a alerga in voie? Surprinzator mod de gandire la unii! Deh....gandire de BEBE!
Si apropo de gramatica....dupa fiecare virgula se lasa si spatiu intre cuvinte! Notiune elementara!
  • Catalln

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Totusi asteptam un raspuns de la @bandreyi9 nu de alta dar sincer deja am ajuns la limita rabdarii din cauza "grangurilor" Smile
  • C0Smyn0pel

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Mod de gandire?Am zis doar ca nu m-a incurcat cu nimic taxa.La orice afirmatie trebuie sa jigniti pe cineva?Auzi la el gandire de bebe...am zis eu ca vreau autostrada....ori n-ai minte ori esti frustrat de ceva si n-ai de cine te lua,internetul fiind singurul loc unde poti fi si tu rau.
In,legatura,cu,virgula,ma,poti,da,in,judecata,ca,nu,las,spatiu.
N-am zis ca ma bucur ca alti platesc sau ceva de genul.Am spus doar ce am facut eu.Fiecare cum crede.Daca altcineva vrea masina adusa...asta e.Eu nu am de dat 2-3000 de euro pe taxa.
  • asdhj

  • Mesaje scrise: 242
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2011 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2008

  • Mesaj Privat
C0Smyn0pel ...bine ca la iasi se vorbeste gramatical si limba romana corect vad ca tu esti cel mai frustat de aici si tot te ei de toti e problema noastra cum vb si cum ne exprima-m daca te deranjeaza ceva cel mai bine e ignoranta.. ..din pacate sunt membru club opel .........nu sa dau test de gramatica si de cum sa ma exprim corect....cu asta am incheiat si hai pa! si altadata fi mai atent


Ultima modificare facuta de asdhj la Sam 31 Jan, 2009 2:41 pm, modificat de 2 ori in total
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
@COSmynOpel Asta pt. ca a ta era deja inmatriculata. Masinile care sunt de vanzare nu au taxa platita. Si - ca exemplu - am vrut sa cumpar o masina, dar nu era nici una in tara de vanzare, iar in Europa doar doua. Asa ca ...
  • C0Smyn0pel

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
M-am luat de tine pentru ca ai spus ca tinerii de azi nu stiu sa lege 2 cuvinte.Eu am 25 de ani si ma consider tanar.Inainte sa acuzi verifica daca nu te incadrezi in acea categorie.
Nu sunt frustrat deloc,ti-am raspuns la acuzatii.Aveam dreptul la raspuns.
Cel mai indicat era sa-ti ceri scuze pentru prostia pe care ai scriso,nu sa ma contrazici pt ca nu ai dreptate.Jumate din forum e formata din tineri.Nu m-am luat de gramatica ta din principiu,ci doar sa iti demonstrez ca te incadrezi acolo unde ai spus tu singur.
Acum incepi alta discuti?Cum adica "bine ca la iasi..." ? Adica unii is mai....si altii is mai....eu am vorbit de tine, nu de zona ta, nu de orasul tau.Cam cum se vorbeste pe la noi la iasi dupa parerea ta?Daca ai ceva de zis despre mine ok,dar nu despre colegii mei....

@stelea vad ca esti singurul care a inteles.Cand am vazut cat m-ar ajunge taxa,mi-am luat din tara masina si nu m-a afectat taxa.Nu inteleg de ce au sarit astia ca vulturii,cu ce am gresit?
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
daca nu se mai aduc masini de afara de unde mai cumperi tu SH-uri? crezi ca romanul e ca neamtul sa-si schimbe masina cu una noua la un an sau dupa ce iese din garantie?
gandirea ta e oarecum cu a unei babe de la tara...daca o intrebi ce parere are despre faptul ca s-a scumpit benzina ce crezi ca iti raspunde? pai ce treaba am eu ca oricum n-am masina, dar nu-si da seama ca automat se scumpesc si medicamentele,mancarea,etc
daca o sa ramana taxa asa triplata crezi ca nu o sa creasca pretul masinilor deja inmatriculate? ti-ar conveni sa platesti in plus 1000 euro doar pentru ca e inmatriculata masina? daca se scoate taxa vei iesi mai bine cand vei vrea sa-ti schimbi masina cu alta inmatriculata pentru ca automat ar fi mai mic pretul datorita faptului ca e rulata in tara.
  • C0Smyn0pel

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
am gandit ca o baba de la tara ca mi-am luat masina inmatriculata?Bine ca te dau pe tine banii afara din casa.Asta e,eu nu mi-am permis masina de afara.Bine mai gandesti,esti un geniu.
Daca cineva mi-ar spune ca se bucura de taxa eu i-as spune ca bravo lui ca isi permite...aici pe forum vad cateva persoane care numai dupa cearta si cuvinte aruncate degeaga se uita.Incep sa regret ca am intrat aici!
Inca nu mi-au raspuns cele doua persoane care s-au luat de mine cu ce am gresit ca mi-am luat masina din tara si nu din afara...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR