Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • raduienasescu

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Am in cap sa fac la vara un buggy. Stiti...masinuta aia de teren, cu caroserie din tevi indoite, suspensie ridicata.
Dorinta mea este ca dupa ce termin proiectul sa o pot si inmatricula ca sa ma pot plimba cu ea pe drumurile publice. Motorul si alte cateva piese le voi lua de la o masina, caroseria urmand sa o confectionez singur din tevi.
Se poate inmatricula asa ceva? Va rog sa imi spuneti si mie ce trebuie sa fac pentru ca totul sa fie in regula si sa nu ma trezesc ca am acasa un atelaj care nu poate circula decat pe camp.

Mersi,
Radu
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nu cred ca legislatia RO permite asa ceva,insa te poti interesa la vecinii tai,HU,daca se poate.Noi fiind mai catolici decat papa,iti dai seama ce pericol vei prezenta pt "drumurile"publice..Ar fi totusi un precedent_Iustin Capra si-a facut unul,si este inmatricula...
  • raduienasescu

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Dar daca vreau sa modific un autoturism care deja este inscris in circulatie? De exemplu sa ii inalt suspensia, sa ii pun alte genti, proiectoare,etc. Am vazut prin Arad un golf facut ca o masina de teren si pare-se ca e posibil. Intrebarea mea este pe unde trebuie umblat, ce avize si acte trebuie si pentru asta?
Apropo...mi-a placut..."drumurile"...cu ghilimele Very Happy
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Pe la RAR se obtin toate
Skip ads

  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Probabil era Cross Golf II, exista putine si arata ca o masina de teren.

Oricum putine sanse sa poti inmatricula asa ceva in Ro, daca te nasteai in UK...
  • Dariescu Claudiu

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 Z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Cred ca e posibil sa modifici o masina, sa o transformi in buggy, dar cind e gata trebuie sa mergi la RAR, dar trebuie sa te interesezi intii la ei ce norme trebuie sa respecte si ce dotari trebuie(centuri, discuri de frina, etc) Bafta oricum!
  • IOvidiu59

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2019

  • Mesaj Privat
nu cred ca se poate inmatricula am facut si eu un buggy din golf 3 si ma chinui cu el tot asa nu se poate trece pprin rar cica trebuie sa ai dovada la mina de la o firma specializata in domeniu nu sa il faci tu sai cu asta iti da in cap off legine astea de la noi nu poti face nimic..
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR