Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • silau

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2006 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2009

  • Mesaj Privat
salut ,
numele meu e silviu si tocmai sunt posesorul unui exemplar din seria corsa c.am achizitionat masina de vreo sapt.este 1.3 cdti ,navigatie mare,piele,comenzi volan etc.problema este ca nu ma pot folosi de comp de bord si nici de navigatie.am fost la di-bas ploiesti ,mi-au activat BC dar tot nu-mi functioneaza spunandu-mi ei initial ca trebuie sa mai traga nustiu ce fire de la sonda litrometrica si de la senzorul de viteza la BC.am fost deacord sa-mi traga firele respective am lasat masina acolo o zi si cand m-am dus sa o iau SURPRIZA mi-au spus ca nu se poate face ca eu am nustiu ce modul CAN prin care nu se poate face transferul de date si ca ar trebui un soft mai nou pe care ei nu il au.va rog sa imi spuneti daca pot face acest comp sa-mi functioneze.momentan imi arata doar un cronometru si consumul si celelalte date mi le aratu cu zero.
Skip ads

  • catalinpav66

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z30dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Z13DT comunica cu display-ul prin can
  • silau

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2006 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2009

  • Mesaj Privat
deci se poate rezolva pg sau nu? z13dt este si a mea .ma poti ajuta?lasati-mi un nr de tel
  • silau

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2006 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2009

  • Mesaj Privat
daca se pricepe cineva si stie despre ce e vb va rog sa-mi lasati un nr de tel sa va explic mai in detaliu.
mii de multumiri
Skip ads

  • catalinpav66

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z30dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Ti-am trimis mesaj privat cu numarul de telefon.
  • silau

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2006 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2009

  • Mesaj Privat
tocmai am luat legatura astazi cu un tip de la radacini bucuresti si tipul mi-a spus ca pentru corsa c z13dt nu se poate pune BC.softul pe care il am nu permite asta si nici nu exista un alt soft.asa ca sunt f dezmagit tipul de acolo mi-a spus ca nu exista nici o posibilitate sa-mi functioneze BC Sad si tre sa ma resemnez... Sad
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR