Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
acum ma aflu cu zafira mea in franta intr-o vizita. pe drum mi s-a aprins masinuta cu cheita, cod eroare p0234 cred. am fost cu masina la reprezentanta opel din belfort/fr si au gasit o valva care comanda turbo defecta. masina este din 2007/06, si a fost adusa din franta, dar in romania nu au vrut s-o ia in garantie ca nu avea nus ce stampila pe carnetul de service, asa ca eu ii pusesem demult cruce la garantie. totusi cei de la reprez. opel din belfort au insistat ca nu se poate sa nu am garantie, aveau o singura problema ca in talonul masinii nu era trecuta si luna primei inmatriculari asa ca au sunat nu stiu unde au dat vin-ul masinii si au aflat data primei inmatriculari si acum urmeaza sa-mi sa-mi schimbe maine piesa respectiva pe garantie. deci se poate si altfel, dar nu la noi..
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
sa fi convins ca si dobitocii de romani stiau de garantie dar cum poporul nostru este pus numai pe furat.....................................
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Nu stiau de garantie si nici n-au avut chef sa dea telefoane sa se intereseze . De ce ? ca asa vrea muschii lor , iti spun eu
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
faza oarecum asemanatoare:
unui prieten ii pica motorasul de stergatoare in ungaria pe 30 decembrie 2007.la o skoda octavia tour.masina in garantie 9000 km.
pe 2 ianuarie 2008 e la reprezentanta in budapesta(una din alea 12 cate sunt in budapesta).da peste o romanca, ii explica , in fine i-a spus sa o lase si la 4 in aceiasi zi sa vina dupa ea.a venit la 4 fara 15 , masina era gata actele facute,etc, masina reparata pe garantie.

ajunge el acasa se uita pe carnetul de garantie si vede stampila mare pusa de catre dealerul de unde a cumparat masina "GARANTIA ESTE VALABILA NUMAI IN RO"

concluzia:ungurilor nu le-a pasat de stampila hotilor de la reprezentanta romana.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Stampile pe caietul service pt ca garantia sa fie valabila trebuie :
a) la casuta corespunzatoare livrarii ( data , dealerul , omul in clar si stampila dealerului )
b) la fiecare revizie cu data , km si stampila dealer

Tie care-ti lipsea dintre astea ?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR