Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • alexaandru15

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2008

  • Mesaj Privat
salut....am un kadett e combi motor c14nz cutie 5 trepte...si am urmatoarea problema
Am plecat ieri mai tare de la semafor....a plecat da dupa catreva secunde a trosnit ceva si mia iesit din viteza...si dupa cu greu am reusit so bag in viteza....si dupa a mers dar la turatii mari cand schimbam apasam ambreiaj...bagam in viteza dorita...si cand ridicam piciorul de pe ambreiaj si acceleram iesea imediat......Azi dimineatza la fel...in prima viteza....si cand scimbam in a 2 a 3 sau a 4 tot la fel iesea imediat....trebuia sa am turati f mici cand schimbam sa nu iasa......miam terminat treaba am ajuns acasa so parchez acum....am bagato in marsarier..am dat cu spatele...si am vrut sa mai fac o manevra so dau un pic cu fata....na mai iesit din viteza...am fortato putin..a iesit din marsarier...si acum nu mai intra in nici o viteza.....
Acum e pe liber undeva unde e viteza a 3 pe scimbator....eu cred ca e Selectorul de viteze ...ca cutia ma gandesc ca daca avea ceva nu mai mergea de atunci de cand a trostit acel ceva....daca stie careva altceva astept pareri...sau care se pricepe il rog sa vina sa ma ajute ca nu ma pricep sub nici o forma....multumesc
  • alexaandru15

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2008

  • Mesaj Privat
am rezolvat problema ...am chemat un mecanic....din 2 suruburi...unul care tinea cutia si unul care tinea selectorul ...nu mai avem nici unu....ultimul sa rupt sau a cazut ala de la selector.....si au stricat si filetele......ma rog sa rezolvat cu bine....se poate inchide
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR