Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • ionut24

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1987 13NB
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Buna , sunt nou pe forum si am rugamintea sa ma ajute cineva cu niste sfaturi. Am un Opel Kadett -e-cc 1.3 1987 in 3 usi si am o problema la usa din stanga (sofer). Acum cateva zile fiind mai frig mi-a inghetat chederul de la usa, am fortat un pic usa tragand de maner (gresala mea).Acum usa se inchide-deschide mai greu cu cheia,manerul de la usa se misca foarte usor(parca s-a rupt arcul la el) si usa se deschide foarte usor parca nu o tine nimic.
Intrebarea mea este daca se mai poate repara sau trebuie schimbata incuietoarea la usa iar daca o schimb trebuie sa schimb si cheia pentru ca am o singura cheie pentru contact si usi. Se gasesc oare la dezmembrari incuietori? masina mea fiind cu doua usi am gasit mai greu si chedere.
Multumesc
Skip ads

  • Suller Istvan

  • Mesaje scrise: 434
  • Locatie: turda
  • Masina: Kadett 1986 1,3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2007

  • Mesaj Privat
e greu de apreciat ce s-a stricat la tine, asa pe forum, trebuie desfacuta usa si sa te uiti ce ai pe acolo, chiar daca va trebui schimbata incietoarea cheia poate sa ramana cea veche, se poate demonta locasul pt cheie separat de restul. cand mai ingheata chederul tine de clanta numai sa fie deschisa si cu alta mana sa tragi de usa, nu de clanta!
  • cutzitaru

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Kadett 1991 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salut
Cred ca mai am doua seturi de usi. Daca ai nevoie de ceva te pot ajuta... Oricum pana nu dai jos fata de usa nu ai cum sa stii.
  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
dupa ce o faci, curata cu apa si detergent chederele si da-le cu glicerina si n-o sa mai inghete. da in strat subtire insa...
Skip ads

  • cutzitaru

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Kadett 1991 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
eu am deschis usa iarna asta cu levierul... am spalat masina si dimineata era bocna... cu toata glicerina si chederele noi...
  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
hmmm, naspa asa. la mine se pare k a mers. probleme cu yalele am avut k am spalat masina si dimineata mi-a inghetat inauntru. in rest, nimic.
  • ionut24

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1987 13NB
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2009

  • Mesaj Privat
nu am reusit inca sa desfac incuietoarea ca nu am avut timp,sper sa reusesc in zilele urmatoare.Multumesc cutzitaru Smile ,daca o sa am nevoie de ceva o sa te anunt
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR