Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Poate ca este un subiect Tabu sau poate ca nu.... Dar dupa ca ce suntem si asa foarte stresati de ideea traficului urban, ne mai timoram si cu aparitia acestor camere. Nu spun ca circulam exemplar dar vorba lui Florin Calinescu de mai deunazi dintr-un show televizat: Bai bine mai fratilor tot pe noi tabarati sa ne sanctionati cand gresim. Masura de sanctiune atunci cand gresesti este buna in principiu si chiar educativa, DAR - atentie! inainte de a ma sanctiona demonstreaza-mi ca tu for tutelar mi-ai creat toate conditile de trafic, de parcare, de oprire de mama masii mai stiu eu ce si daca eu ca un imbecil desi aveam loc de parcare cacalau, am pus masina tot de-a curmezisul sau am depasit linia continuua atunci cand traficul avea si fluenta si dirijabilitate.





Skip ads

  • nicolae641

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Olt
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
eu unul sincer sunt de acord cu camerele de supravegheat , dar domnii de la comanda lor sa fie corecti cu toata lumea... o tempora
  • babuliu

  • Mesaje scrise: 526
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Da, au inceput sa se inmulteasca si prin Iasi.
Big Brother is watching you !
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Camere de supraveghere, inregistrarea telefoanelor, a e-mail-ului, a traficului pe net... Imi scapa ceva?
Camerele sunt mai noi dar celelalte modalitati dunt de cand s-au inventat telefoanele si netul dar neoficial. A inceput sa nu-mi pese intrucat sunt convins ca nu stau cu ochii pe mine fiindca nu au ce vedea.
Skip ads

  • nicolae641

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Olt
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Domnilor cred ca trebuie sa-i luam in serios. Cu astia nu te pui...
  • maramu

  • Mesaje scrise: 304
  • Locatie: Targu Mures
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Cand o sa avem in romania 5 milioane de angajati care sa monitorizez toate astea o sa imi fac probleme, pana atunci, atata timp cat nu am nimic de ascuns nu imi fac probleme.
Tot ce credem noi acum ca ne ingradeste libertatea sau intimitatea sunt mijloace care ajuta autoritatile sa reconstituie faptele in anumite cazuri, nici decum pentru a ne urmari pe fiecare imparte. Si totuti autoritatile noastre inca stiu sa inchia ochi pentru cine are ce sa le bage in buzunar si totodata sa ii deschida larg pentru ceilalti.
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Judecand dupa procedurile de prindere a infractorilor, se poate spune ca sunt bune aceste mijloace, dar aplicand teoria conspiratiei, nu duce decat la dominatie si control al populatiei, asta peste multi ani, desigur.
  • lucasss

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Intr-un fel e bine.Daca cineva a furat ceva de la masina sau poate chiar masina poate ai norocul ca o camera sa inregistreze momentul.
La fel si cu tine insuti.....daca cineva zice ca ai fost nu stiu unde....le poti demonstra contrariul daca ai fost inregistrat pe o camera altundeva.
Skip ads

  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Da inchipuie-ti ce mult ai de umblat. Iar in prima varianta , lucrurile nu stau chiar asa.Am patit-o intr-o benzinarie unde s-au tupilat pe langa masina, care era oprita in usa benzinariei si au incercat sa imi ia casetofonul si neputand i-a luat sotiei geanta. Pe caseta am zarit doar geaca tipului.
  • lucasss

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Si bineinteles nu a fost prins gagiul de politie,nu?
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Nu binenteles ca nu l-au prins, ba mai mult decat atat am inceput sa-i suspectez si pe cei de la benzinarie, cu atat mai mult cu cat circumstantele in care s-a produs furtul au fost f ciudate. Iti dai seama, masina oprita in usa benzinariei la ora 24.00 singuri in benzinarie, casierii la tejghea, monitorul langa ei, statia peco luminata ca ziua..... ce sa mai zic- nu stiu te apuca paranoia si iti vine sa fabulezi ca in teoria conspiratiei.
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
mariano a scris:au fost f ciudate. masina oprita in usa benzinariei la ora 24.00 singuri in benzinarie, casierii la tejghea, monitorul langa ei, statia peco luminata ca ziua...i.

masina era inchisa?! nu cred! nu avea ce cauta geanta la vedere!sunt reguli stricte sa nu atragi potentiali "ciorditori".
scrie undeva ca vanzatorii sunt responsabili cu urmarirea interioarelor din masini?! nu!
la metro te anunta ca nu raspund de eventualele disparitii din masini.
la spalatoriile auto scriu ca, nu raspund de obiectele lasate in masina!...

imi aduc aminte de rugamintea unui ghid,in paris," la 7 seara este bine sa fiti in autocar, deoarece nu sunteti in siguranta singuri pe strada"
si era lumina afara...asa ca ce te miri tu de ora 24 ,intr-o benzinarie din romania! Wink
Skip ads

  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Nu ma mira si nici nu am avut pretentii. Normal ca aia de la monitoare nu trebuiau sa imi pazeasca mie masina. Problema este alta si este de fond si substanta. Daca acolo unde am camere si se intampla asta, masurile luate fiind egale cu 0, scaderea infractionalitatii fiind doar la stadiu de dicton, vin si spun la ce naiba supraveghez cu aceste camere. Potentiali agresori? Masini care poate se vor da peste cap? mame care scapa caruciorul in strada si pe care il salveaza miraculos Dustin Hoffman?
  • VIPER1981

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Eu vreau sa monteze camere si in closete dar si in pisoare,atunci le voi arata...ceva foarte legal....poate vor sa-mi stie si dimensiunile...si mai e o chestie, de cand au inceput sa monteze camere, nu stiu cum draq se intampla,dar rata criminalitatii a crescut,din ce in ce mai multi dor sa devina vedete de televiziune fara prea mari eforturi...
  • blind
  • Suspendat
  • 107 mesaje
  • din 09 Nov 2007
  • Rekord 1971 1,7S in acte, 2.0 (rek E) momentan, in curs de schimbare
  • Bucuresti
  • blind

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1971 1,7S in acte, 2.0 (rek E) momentan, in curs de schimbare
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2007

  • Mesaj Privat
love4cars a scris:Judecand dupa procedurile de prindere a infractorilor, se poate spune ca sunt bune aceste mijloace, dar aplicand teoria conspiratiei, nu duce decat la dominatie si control al populatiei, asta peste multi ani, desigur.

Fii serios, infractorii vor scapa mereu. Tot "prostii" cinstiti vor avea de patimit de pe urma lor.

Solutie: laser de 50mw plimbat pe obiectivul camerei (centru). O camera ca aia costa cateva mii de euro bune, dupa 20 de camere schimbate nu cred ca le va mai arde sa le inlocuiasca (insa ff posibil sa ai nenorocul de a te prinde, ofticati ca cineva le strica masina de facut bani Smile )
  • iva_raul

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1990
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2009

  • Mesaj Privat
la noi la arad nu merg ca eu am trecut pe rosu de vreo 4 ori si nimic;de la oradea la cluj in loc poieni functioneaza stiu sigur k la prins pe un prieten cu 120 si ia luat permisul aveti grija
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
noutate la Iasi ... dupa ce au luat-o`n barba cu radarele fixe, au mai gasit o solutie de pompat banii in firmele rudelor lor:
Retea de camere video pentru depistarea soferilor fara rovigneta
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Moldovenii astia sunt mai ceva ca legionarii, cred ca nu sunt sanatosi la cap, intai de toate, puneti mana si reparati infrastructura, reparati mizerile astea care se numesc drumuri nationale, si abia dupa aceea percepeti taxe. Nicaieri in Europa nu se percep taxe de drum la nivel national, platesti vignieta, doar pt dreptul de a folosi autobandul.
Nu platim taxa de drum la litrul de carburant ?
Avem doua autostrazi (basite)- scuze de expresie. Am venit de la Viena pana la Segetz cu 130, si pentru asta am platit.
Sa platesc si pentru ca ma tarai de la granita pana in Bucuresti cu50-70/ ora
Este mai mult decat ridicol
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
stai ma ... ce taxe ti-au cerut moldovenii ? Smile) vezi inspre litoral taxe ... sa intri, sa circuli, sa iesi ... iar sa intri etc.
taxa de drum o platesti si separat, nu doar in carburant ...
autostrazile alea 2 nu sunt in Moldova ... tot din cauza celor din capitala (nu omul de rand) ... si pe langa asta, nu vezi ca nu-s in stare sa le faca nici langa ei ? de unde altele in alte zone ale tarii ?
ridicol ? putin spus ...
  • miaconRSH

  • Mesaje scrise: 290
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Pe mine personal nu ma sperie camerele, pentru ca incerc sa nu le "supar". Si daca o voi face vreodata impins de circumstante, voi fi la fel de linistit pe cat sunt acum. Stiu un caz concret de furt auto (la intersectia Dristor), la vremea respectiva erau 3 camere montate... Nu vreti sa stiti ce calitate au acele camere pe timp de noapte.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR