Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • kagula

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1998 18,16v gl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2008

  • Mesaj Privat
am un opel vectra b an 98 benzina si nu imi mai indica la bord temperatura apa.cred ca e din cauza unui scurt pe care l-am facut.am atins din greseala firele de la releul de protectie ale proiectoarelor din cauza ca nu imi mai merg si din acel moment nu imi mai merge ceasul indicator din bord al apei .rog ajutor la toti care au idee in aceasta problema ! pls pls... si nici proiectoarele nu imi merg.au plus continuu din baterie la pin 30 au masa si le-am probat pe direct si merg dar nu imi mai merg prin releu .cred ca ar fi din cauza unui plus ce vine la contact ptr ca am pus prin releu un fir de plus la pinul 85 sau 87 si se aprind . astept mesajele voastre ....
Skip ads

  • suspended-9452

  • Mesaje scrise: 2,491
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
nu stiu ce ai facut tu acolo dar daca ai drum prin ploiesti am sa incerc sa te ajut. [editat],marius
ai verificat si sigurantele?
  • kagula

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1998 18,16v gl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2008

  • Mesaj Privat
da am verificat si sigurantele si toate sunt bune !
  • kagula

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1998 18,16v gl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2008

  • Mesaj Privat
imi poate spune cineva si arata o poza ceva cu alte sigurante ce ar putea fi in afara de cele puse la vedere?
Skip ads

  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Verifica firele de la sonda de temperatura, sonda si termostatul.
  • kagula

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1998 18,16v gl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2008

  • Mesaj Privat
am rezolvat ,era un papuc iesit de la sonda si nu se vedea deloc ca este scos dar a mai ramas o alta problema . cea cu proiectoarele+ceata .am verificat releul si este bun .plus din baterie la pin 30 este bun ,masa la releu are direct din baterie ,firul din pin 87 la proiectoare este bun ,numai ca nu imi vine plus din buton la pinul 85.daca alimentez cu un plus continuu la pin 85 se aprind proiectoarele .cam asta e ...sigurantele sunt bune .cum fac acum ....?
  • mihaila

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2008 1.9 crdti 120 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Imi cer scuze ca incerc sa pun urmatoarea intrebare aici dar nu am gasit un topic unde sa aflu daca la Astra H se pot monta ceasuri de sau pentru temperatura uleiului si a apei.Precizez ca modelul de astra H pe care il am nu are in dotare aceste 2 indicatoare care dupa parerea mea ,ar fi destul de importante.Deci aveti cumva idee ce as putea sa fac sau unde sa merg sa pot monta cele 2 ceasuri care sa indice temperatura de la apa si ulei ? Va multumesc ! [sau macar daca este posibil? ]
  • chiriacdnt

  • Mesaje scrise: 278
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2009

  • Mesaj Privat
da mai multe detalii despre masina si motor
Skip ads

  • fan_florea

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Teoretic pe orice masina se pot monta ceasuri , pratic , trebuie sa ai cele necesare ( sonde, ceasuri ,fire trase ..... si pricepere )
  • mihaila

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2008 1.9 crdti 120 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Chiriacdnt ,masina este noua , am apraope 5000 km din dec. 2008.Este un Opel Astra H 1,9 crdti 120 cp, dotare enjoy+ optionale
  • CTapiterieIonutzMtn

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2020

  • Mesaj Privat
[quote="kagula"]am rezolvat ,era un papuc iesit de la sonda si nu se vedea deloc ca este scos dar a mai ramas o alta problema . cea cu proiectoarele+ceata .am verificat releul si este bun .plus din baterie la pin 30 este bun ,masa la releu are direct din baterie ,firul din pin 87 la proiectoare este bun ,numai ca nu imi vine plus din buton la pinul 85.daca alimentez cu un plus continuu la pin 85 se aprind proiectoarele .cam asta e ...sigurantele sunt bune .cum fac acum ... Salut aceași problema o am eu de unde este papucul ieșit
  • CTapiterieIonutzMtn

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2020

  • Mesaj Privat
Salut de unde era papucul ieșit la sonda k aceiași problema o am eu și nu știu de unde este papucul ala?
Skip ads

  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Salut,

la vectra b 1998, x18xe senzorul temperatura antigel este campe unde arata sageata din poza de mai jos.

Mai asteapta si alte raspunsuri


Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR