Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • syka

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Buna seara ! Ce am patit azi ... Sad....vin linistit din oras cand ma uit mai atent la parbriz si constat cu stupoare k este crapat Evil or Very Mad .....trag pe dreapta speriat si ma dau jos si dau cu unghia sa vad poate e doar mizerie...dar de unde ca este crapat......dunga are cam 10 cm .... de lovit nu m-a lovit nimeni ca m-am uitat pe la masina si nu are nici o urma ..... exact cand nu aveam nevoie de asa ceva pt ca imi trebuie banii pt ziua de nastere....acuma va intreb ... ce sa fac .... pe casco ?...cat ar fii un parbriz nou la reprezentantza ?....multumesc Crying or Very sad
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Tu ai casco si iti faci griji pt. un parbriz crapat? Daca ai garantie mergi la dealer si ceri sa'l schimbe, sau daca nu vrei sa te complici mergi frumos la casco si il schimbi, ca de aia platesti. Wink
  • syka

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
am casco dapai e deala cu franciza .....si tre sa dau de fiecare data 120 euro parca.....deci se poate si pe garantie, e bine de stiut Smile
  • syka

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Am fost in dimineata asta sa ma uit mai bine la parbriz ca noaptea nu am vazut asa bine......si se vede un punct chiar la baza crapaturii.....parerea mea e ca a sarit o piatra de undeva.....oare merge sa o fac pe garantie sau o sa comenteze ....... daca nu merg la politie si dupaia la casco ca nu am ce sa fac...
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Daca are cel mai mic semn de lovire, nu ti-l schimba pe garantie.
Inainte de a merge la casco, intreaba cat este sa-l pui cu bani. Este posibil sa iesi mai ieftin.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
si al meu a primit o piatra anul trecut, anul asta s-a dus crapatura pe geam la deal, il schimb pe Casco, dar dupa ce trece iarna, ca risc iar sa iau o piatra in parbriz. Oricum ar trebui drumarii sa ne plateasca parbrizele, sau dupa caz primariile.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Ai grija cat tre sa platesti la casco ca e 250 lei parbrizul nou cu tot cu montaj. Wink App. fain casco ai... cat platesti pe an?
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Ai grija cat tre sa platesti la casco ca e 250 lei parbrizul nou cu tot cu montaj. Wink App. fain casco ai... cat platesti pe an?

de ce trebuie sa platesc , nu cred ca trebe platit nimic, am patit si la solenza si mi-au decontat tot. anu asta 28 mil. Sau nu cu mine vorbeai Shocked
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Vorbea cu @syka. El are franciza 120 euro. La 250 lei parbrizul, oricum il plateste. Si la anul poate sa ii creasca rata la asigurare doar pentru ca s-au facut niste hartii.
  • syka

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Ai grija cat tre sa platesti la casco ca e 250 lei parbrizul nou cu tot cu montaj. Wink App. fain casco ai... cat platesti pe an?


Pai ma duc la reprezentanta si intreb cat ma costa cu tot cu montat si daca ies mai ieftin sau cel putin egal cu franciza fac pe banii mei ...... am casco la Allianz Tiriac si platesc pe an 590 euro....acuma o mai las un timp asa ca nu are nimica nu ? pana trece iarna cel putin ...
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
nu trebuie sa mai mergi la politie pentru asa ceva; direct la CASCO la evaluare; dai la ei declaratia ca asa ai gasit-o.
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Daca te duci la reprezentanta 100% o sa iti dea un pret cu mult peste franciza ta. Mai degraba cere un pret la un atelier care se ocupa doar cu parbrize.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR