Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
ciudatenie mare este posibil ca o masina care are catalizator sonda lambda totul original sa fie trecuta in acte NON EURO.?respectivului i-au spus la service ca nu este singurul caz si ca sunt o gramada de masini in aceasta situatie . si ca gresala este de la omologare .mai ales ca masina a trecut prin inspectia RAR de citeva ori.avind mai multi proprietari.
Skip ads

  • Senator

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Nu inteleg ce nu e in regula ... doar vorbim de R.A.R... Laughing

Greselile si confuziile sunt la ordinea zilei in institutia respectiva , neprofesionismul si lipsa documentatiei fiind emblematice. Very Happy

Respectivul sa se bucure ca nu e printre cei carora le-au confundat CP cu kw sau viteza maxima cu capacitatea rezervorului.
Eu insumi conduc un Opel care conform actelor are un motor cu 5 cilindri in V Shocked ...chiar asa scrie in certificatul de omologare , nu e gluma.
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
nu pot sa m-abtin... m-am amuzat teribil...
si ma rog zi-ne si noua la ce unghiuri sint pozitionati?
si in ce formula: 2+2+1 sau 3+1+1???
(sau or fi in stea ca la motoarele de avion din al 2-lea rezbel mondial...Shocked )

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


P.S. vezi c-ai scris neprofesionismul si corect e neprofesionalismul da' nu-i nimic
  • Senator

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2004

  • Mesaj Privat
@zafirul
Spuneam neprofesionism pentru ca majoritatea celor de la R.A.R nu sunt ingineri auto , fiind recoltati din cele mai diverse domenii. Wink
Neprofesionalismul cred ca e o caracteristica a tuturor sistemelor din Romania de aceea cred ca nici nu mai trebuie amintit... Smile
Skip ads

  • NiceGuy

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Yo creda ca are 4 pistoane in V si unu in linie
  • jonny
  • **
  • 486 mesaje
  • din 24 Apr 2005
  • Astra 2001 Z16SE
  • Cluj-Napoca, Romania
  • jonny

  • Mesaje scrise: 486
  • Locatie: Cluj-Napoca, Romania
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
aaaa... acum inteleg nuanta Embarassed

dar tot nu ne-ai zis ce schema folosesti... 4-4-2 sau.... ah, pardon astea sint schemele lui pitzurca...
misto faza cu 4 in V si unu in linie.... Wink

PS. ca tot vorbeam de schemele lui pitzurca, astea intra la neprofesionism sau la neprofesionalism??? Laughing Laughing Laughing
  • Senator

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Embarassed Nu ma prea pricep la fotbal dar cred ca intra la amandoua daca ne luam dupa rezultate... Laughing

Schema dupa care merge V5-ul e secreta si complicata , singurii care se pare ca o inteleg sunt expertii R.A.R. care au refuzat categoric sa corecteze minunatia. Mr. Green
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
am si eu o intrebare...sper ca nu sunt prea mult offtopic: am inteles de la un coleg ca dupa numarul de identificare al caroseriei poti sa afli luna de fabricatie a masinii (caroseriei)...m-ar interesa si pe mine pt ca in 1995 s-au produs 2 tipuri de opel astra...cre ca facelift 1 si doi ...spun asta pt ca in manualul tehnic am gasit multe date care se refereau la luna a 9-a 95...modelele fabricate inainte de sept 95 au anumite caracteristici si cele de dupa...altele; multumesc anticipat
  • malex

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Senator a scris:...conform actelor are un motor cu 5 cilindri in V Shocked ...chiar asa scrie in certificatul de omologare , nu e gluma.


mah, nu va radeti ca exista motoare V5. bine, nu la OPel ci la VW. Sunt dispuse 3 pe o parte si 2 pe cealalta (intercalate, daca pot sa ma exprim asa), in unghi de .... nu stiu Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR