Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
cine stie care este dif intre ele ca nu gasesc mai nimic pe net?
Skip ads

  • florianu

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
NCDR2015 - cd-radio-navi-4cd magazie+tastatura de telefon (poti monta telematic, adica dispozitiv unde introduci cartela de tel mobil)
NCDC2013 - cd-radio-navi-4cd magazie (fara telematic, doar tel cart kit)
NCDCR2011 - cd-radio-navi (fara telematic, fara magazie, doar tel cart kit)
se gasesc si la noi


Ultima modificare facuta de florianu la Sam 31 Jan, 2009 8:48 pm
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
perfect!
  • alex83kid

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2009

  • Mesaj Privat
imi poti spune si mie daca cd meu trebuie sa aive mag cd si unde?model NCDR 1100 are si navi pe el plus comenzile pentru bc.iti multumesc anticipat
Skip ads

  • florianu

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
da
se poate pune
vezi mai jos o magazie philips

cred ca se monteaza in torpedo sau daca ai masca potrivita, chiar si in board
  • alex83kid

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2009

  • Mesaj Privat
iti multumesc frumos pentru raspuns tot magazia asta mi~o arata si mie in cartea masini la cd care il am io dar nu o gasesc cred ca lea placut prea milt celor care mi~au vandut masina si au luato ei mersi
  • florianu

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
gaseti pe ebay...dar in general se vinde cu CD si chiar cu CID....destul de piperat pretul.
incearca pe la dezmembrari....scump dar original
  • alex83kid

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2009

  • Mesaj Privat
am sa ma duc sa vad daca gasesc mersi.auzi dar trebuie sa am vro mufa in torpedou sau sub canapea ca am cautat si nu am gasit
Skip ads

  • florianu

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
daca masina a fost dotata....trebuie sa ai
daca a fost dar lipseste mufa inseamna ca cineva a vrut sa vanda masina fara sa se vada urme a existentei magaziei Smile
  • alex83kid

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2009

  • Mesaj Privat
spunetimi si mie unde au mai fost montate magazi cd pe vectre din 2001 ca in torpedou am cautat si nu am gasit nimic nici o mufa nici urme ca ar fi fost vreo mufa vrodata acolo.va nultumesc anticipat.
  • ritm77

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2005 Z16YNG
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2008

  • Mesaj Privat
la zafira a e sub sacunul dun dreapta
eu acolo o am dar lipseste mcanismul de bagat cd-urile, stiti daca se gaseste de cumparat separat?
  • alex83kid

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2009

  • Mesaj Privat
am dat casetofonul jos si mam uitat
in spate sunt 2 cabluri unul negru si unul gri
mi~a fost frica sa scot vrunu ca nu stiu ce fac imi puteti spune daca este vrunu de la magazie cd sau unul este antena radio si altul de la antena de navigatie.
multumesc anticipat.
Skip ads

  • mariusnegru

  • Mesaje scrise: 136
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2008

  • Mesaj Privat
alex83kid vinzi ncdr 1100? pret?
  • alex83kid

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2009

  • Mesaj Privat
mariusnegru da unde ai vazut tu ca vand?
io am intrebat altceva.
daca ti~l vand tie io ce fac?raman fara comenzi BC fara comenzi volan fara navi.
  • cont-sters-3673

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2006

  • Mesaj Privat
salut!
magaziile de la OPEL de care vrei tu sunt de doua feluri: CDC2 si CDC3 ...
1. CDC2 are cartush de 6 cd-uri audio, este marca Blaupunkt si nu este compatibila cu NCDR!
2. CDC3 are cartus de 4 CD-uri audio, este marca Philips si este de 2 feluri: a) cu codul TA (scris pe hartia lipita de magazie) care nu este compatibila cu NCDR si b) cu codul TB (scris in acelasi loc). Magaziile Philips CDC3 TA si TB sunt identice la modul cum arata dar si la hardware (la modul cum sunt construite); repet, sunt perfect identice. Diferenta consta in firmware-ul fiecareia din ele, firmware care le face compatibile la nivel software cu CDR/CCR sau NCDR-uri. Firmware-ul pe de alta parte le diferentiaza in modul in care sunt securizate odata puse pe o masina si modul in care sunt controlate de catre head-unit-uri. Teoretic, orice firmware-ul poate fi rescris, updat-at; practic insa, in cazul CDC3 e dificil, asa ca nu te gandi la posibilitatea asta decat daca cunosti pe cineva care poate sa faca lucrul asta si in plus il face si bine.

... ca si concluzie, tu ai nevoie doar de o magazie Philips CDC3 TB ... orice altceva ai sa iei, dai banii de pomana! '
... mai mult, atunci cand gasesti o CDC3 TB trebuie sa stii codul de securitate al masinii de pe care a fost luata (codul IMO iti trebuie si nu altceva) sau sa fie in "delivery state", dar putin probabil sa gasesti una in starea asta, pentru ca in starea asta este pusa doar prin intermediul Tech2 la reprezentantele OPEL sau la cei care au asa o scula. Daca o iei fara sa-i stii codul si nu e in "delivery state" e buna de aruncat sau de piese de schimb pentru o alta.

... la vectra, mufa pe care o cauti tu pentru a conecta CDC3 TB ar trebui sa fie in spatele torpedoului, pe undeva pe acolo si nicaieri altundeva (decat daca a fost modificata instalatia); nu o poti gasi decat daca dai torpedoul jos; poti verifica si trage concluzia ca ai mufa aia si daca verifici existenta firelor care formeaza cablul ce duce la mufa CDC3, fire care ies din mufa care intra in NCDR-ul tau; daca arunci o privire aici ar trebui sa-ti dai seama exact dupa ce fire trebuie sa te uiti la mufa aia care intra in NCDR. daca ai fire la pinii aia din mufa, clar firele duc undeva, si nu duc decat la mufa CDC3, asa ca poti da jos torpedoul sa o cauti; daca imi aduc aminte bine, mufa aia are culaore galbena si are vreo 10 sau 12 pini (diin pacate nu-mi aduc aminte exact). Nu ai cum sa vezi mufa asta doar uitandu-te in torpedou. Torpedourile pentru magazie de cd-uri sunt diferite decat cele obisnuite, in sensul ca au suport pentru magazie si sunt gaurite ca sa poata incapea magazia. Parerea mea e ca masina ta nu a avut magazie deloc, dar asta nu inseamna in mod necesar ca nu ai cablul cu mufa pt CDC. Cel mai simplu, dai jos torpedoul (e prins in 4 suruburi pe care le scoti cu o surubelnita cruce scurta - 2 sunt in torpedou in partea de sus ... 2 sunt sub torpedou) si verific daca gasesti mufa aia de care ti-am zis. Daca nu, studiaza schemele alea si verifica firele care ies din mufa NCDR Smile

spor!
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salut
am ncdc 2013 am vreo posibilitate sa-l inlocuiesc cu un cas normal,
rama am gasit,as renunta si la comenzile de pe volan,insa ramane comp de consum care se schimba de pe acea consola..mai precis imi tre ceva care sa pot butona midul!
merci
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR