Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • Cassino

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Vectra C. Pt ca este intr-adevar o masina mai mare, spatioasa, dotata, elemente cu care se incadreaza in clasa premium, alaturi de Passat, Mondeo, A6, Superb. Vectra B mai degraba se incadreaza mai jos, clasa medie: Astra, Octavia, Focus, A4. Marcile nu se compara, adica Audi cu Opel. Totusi, chiar daca nu esti la volanul unui Passat CC si esti la volanul Vectrei C, ai curaj sa te uiti in ochii unui Mercedes sau BMW.
Skip ads

  • allyn05vectra

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2009

  • Mesaj Privat
vectra c din punctul meu de vedere este o masina reusita!Sunt posesorul unui vectra c si nu as schimba-o pentru alta masina!sincer ,fara sa fiu rautacios nu e dreapta comparatia,fiecare masina a fost buna la randul ei, deci acum vectra c ar trebui sa fie pe primul loc!
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Y-GreK a scris:
Lasati-l incolo de design,daca ar fi sa stabilim un poll,cine si-ar da Vectra B pe un C,ar fi unul care sa zica nu?Nu prea cred,mai ales cand vine vorba de modelul Facelift.

Da,ar fi unul cel putin (eu),vb.de acelasi nivel de dotari la ambele..Stand stramb si judecand drept,numai cand ma uit la calitatea interiorului (bord,volan,plasticaraie,in general) parca nu as opta pt.V.C....Cand m-as gandi si la intretinere si fiabilitate,acest fapt devine o certitudine! Fiabilitate maxima si costuri minime are V.A. La V.B. sunt amestecate in proportii optime pt buzunarul romanului mediu.
@zenith-cine si-a inmatriculat masina pe BG nu inseamna neaparat ca e carpit in coate,ci pur si simplu a fost cu un pas inaintea talharilor de la finante,si nu s-a lasat pradat..Pt.mine unu`faptul ca scrie alt nume pe talon decat al meu mi se pare irelevant,atata timp cat eu merg cu masina care imi place si am salvat (cazul meu)2500 eur.. Si daca taxa s-ar face 0 (zero) lei de maine,masinile mele acolo vor fi inmatriculate..

Revenind la subiect,am votat Vectra B.
  • Zenith

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 1.9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Dap, cu cat este mai vechi cu atat este mai ieftin, asta o stiam cu totii,
Fiabilitate maxima la Vectra A, lol, As face pariu ca Ford T are fiabilitate si mai mare. Costuri minime, logic ca daca in afara de consumabile iti iei totul de dezmambrari e mai ieftin, si daca tot mergem pe ideea de ieftinache, de ce nu va luati un moped? Nu cred ca ideea topicului era care e mai ieftina si nici care e mai scumpa.
Uite de exemplu un entuziast: "sunt deacord cu parerea lui tannu iar zenith trebuia sa se abtina caci cu toate dotarile pe care le are vectra c tot b e mai frumoasa si nici nu exista masina care sa-i semene" Deci omu' nu ar da B-ul nici pe un Mercedes E, Audi A6, BMW 5? asta e cea mai , cea mai, din lume din universul cunoscut, muhahahahhahah.
Cum am mai spus cu ocazia asta am aflat cati posesori de A, B si C sunt, si mai putin ce isi dorea topicul.
Luati-va bon de ordine si aruncati cu pietre in mine, atat am avut de spus.
Skip ads

  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Aici pentru mine inervine mare dilema, am avut Vectra A (vezi la garaj) si dupa multi ani am revenit la Vectra dar la modelul C(inca neprezentat).
Bine inteles ca aceste masini nu sunt comparabile, inima mea a ramas la A, poate si datorita faptului ca era un 4X4 super dotat, daca aveam bani de un C OPC, alta era treaba.

Viata ne poarta unde vrea....
  • 52 Aty

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 1998 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2009

  • Mesaj Privat
inca un vot vectra b
  • adrian terinte

  • Mesaje scrise: 1,240
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2008

  • Mesaj Privat
[
Deci omu' nu ar da B-ul nici pe un Mercedes E, Audi A6, BMW 5? asta e cea mai , cea mai, din lume din universul cunoscut, muhahahahhahah.
Cum am mai spus cu ocazia asta am aflat cati posesori de A, B si C sunt, si mai putin ce isi dorea topicul.
Luati-va bon de ordine si aruncati cu pietre in mine, atat am avut de spus.[/quote]

dupa ce am luat bon de ordine si m-am bagat in fata ,as vrea sa spun ca cele enumerate mai sus sunt adevarate masini care nu se compara nici cu Insignia,nici cu Vectra C doar putin la desing cu b2.

Si inca ceva : din acest topic nu aflam cati posesori de A,B si C sunt,aflam dupa cum spune si titlul clasamentul A-B-c pe care fiecare il face in functie de ce criterii vrea.

Si inca un vot pentru vectra b,masina saracului,dar care starneste invidia altora cand vad acest clasament si numere de BG
  • Leevy

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2009

  • Mesaj Privat
zenith daca citeai mai nainte un pic ma refeream la faptul ca nu seamana la aspect nici o alta marca auto dar daca ar fi sa optez la o masina mai scumpa as alege toyota avensis . uitate si tu seamana dar e mult mai rafinata si mai dotata si la pret e peaproape
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Chestionar

Care model de Vectra vi se pare cel mai reusit?
Vectra A 18%
Vectra B 53%
Vectra C 28%
631 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR