Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • PAULY84

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salut,
jE...as fi recunoscator daca mi-ai da un pm cu id-ul tau..sau un nr de tel..pt o diagnoza...daca ai timp...(contracost evident..).Ar fi ok si JOI la intalnire..dar totusi..ca sa dorm si eu mai linistit..sau deloc..in functie de test..ms
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pauly, eu saptamana asta sunt in delegatie. Povestim luni
ID-ul de messenger il am pus la profil...
  • gfx8

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salutare,
Am un Opel Astra H 1.7 CDTI din 2005, cod motor Z17DYH. Se aprinde din cand in cand martorul cu cheita.

In iarna am fost la reprezentanta Opel din Cluj si mi-au gasit 2 erori:
P0234 - Boost pressure control circuit negative
P0500 - Vehicle speed signal range performance
Cei de la reprezentanta au zis ca erorile nu era prezente, sau ceva de genul. Le-au sters si au mai turat motorul asa in gol si nu au mai aparut. Alte detalii nu au stiut sa-mi dea

Azi mi s-a aprins din nou acest martor si am citit pe forum cum se face testul "agrafa" si mi-a aparut ECN 050074, care am inteles ca ar fi tot P0500.

Ma poate ajuta cineva sa-mi zica care ar fi problema ? Stiti vreun mecanic priceput prin Cluj care sa-i dea de cap? Ca astia de la reprezentanta mi-au lasat impresia ca nu prea stiu despre ce este vorba.
Merci.
  • Leni

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Piese mai nou eu imi comand de pe revizieopel.ro si sunt foarte multumit de ei. sunt amabili, promti si de cuvant. Mi-am luat de la ei pana acum cheie de rezerve, jenti de table si un scut la motor. totul a fost ok.
Pentru cauciucuri recomand service-ul Sigemo din Polus. Deci sunt atat de multumit de ei, de nici mie nu-mi vine sa cred. Servicii, amabilitate si seriozitate cu adevarat occidentale. Merg din Gheorgheni pana la ei cand vreau sa-mi verific ceva la cauciucuri, si cand am nevoie de cauciucuri noi cumpar doar de la ei (au si preturi de foarte mult bun simt)
Service, mai nou frecventez AutoCSI pe str. Campina si am fost pana acum foarte multumit de ei. Singurul inconvenient este ca nu prea lucreaza dupa programare si daca ii prinzi cu multe masini in asteptare poti astepta destul de mult pana iti vine randul. Preturile sunt de bun simt.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR