Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Dupa zicala "Nu e fraier ala care cere, e fraier ala care da !" sunt convins ca daca fiecare om caruia i se pare un pret absurd se revolta prin a nu il mai cumpara , si a cauta in alta parte s-ar mai domolii cei cu preturi "senzationale"

Exemplu: cand mi-am luat opelul l-am luat cu debitmetrul defect , nu prea stiam mare lucru despre opel si nici despre preturi , si am zis sa cumpar numai piese originale de la reprezentanta
asa ca m-am dus la vestitii Opel GTT sa-l cumpar si sa aflu ca numai debitmatrul fara nimic altceva costa 1300 RON Shocked
am zis ca nu are cum , le-am urat bafta cu preturile lor cu tot si am cumparat acelas debitmetru nou Bosch cu garantie cu acelas cod cu cel original la 500 RON

Acum daca ar veni un "preten" si ar cere 250 RON pe unul sh vi s-ar parea normal ? doar pentru ca unul nou e 500 ?
Eu unul m-as gandi bine si pentru 100

Acum depinde de initiativa fiecaruia , te lasi calcat in picioare asa o sa fi mereu !
  • flores_astra

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
salutare tuturor
am citit tot topicul si deja a inceput sa imi placa deci concluzia mea este ca intr-o oarecare masura colegul 74lel cam are dreptate pe depoarte
1 daca ai nevoie de piesa in primul rand cauti bine nu iti convine pretul de la un user cauti la altul numai ca aici e problema ca, cauti la altul si dai de acelasi pret. bun daca
consideri ca e bun il iei si gata daca nu cauti in alte parti cum ar fi dezmembrari reprezentante sau prieteni prin afara tari sau alte site-uri
Drept exemplu in luna ianuarie a acestui an am cumparat MID fara nici o linie sau pixel lipsa cu 100 RON deci specific RON dintr-un centru de dezmembrari din arad (si va asigur ca tipul stia ce vinde ca l-am intrebat de MID nu de altceva ) si tot de la centrul respectiv am cumparat cele 2 manete CC+BC cu 150 ron amandoua
cine nu crede pot scana facutura pe care o voi posta aici (am cerut facutra pt a o deconta si pt a ave un document care sa ateste ca l-am luat de acolo intrucat nu am avut posibilitate de al proba pe loc
mentionez ca am mai cumparat inainte de acesta mid si din alta parte cu mult mai putin decat se cere pe forum si cine nu ma crede pot sa ii demonstrez cu facturi caci am cumparat 3 miduri 1 care l-am spart din greseala 1 cu cateva lini lipsa si ultimul care e perfect
nici unul nu a fost cumparat de pe forum pt ca preturile mi se pareau mult peste valoare de piata a lor
si de aici concluzia finala in functie de parerea fiecaruia o trageti voi
a mea este urmattoare uni chiar nu profita de faptul ca se cauta foarte mult piesele aste
multumesc si imi cerscuze daca am deranjat pe cineva care se simpte cu musca pe caciula
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR