Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • dgxshpe

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Ar putea sa fie din cauza distributiei ???
Cum pot sa-mi dau seama daca trebuie schimbata ??
Cureaua nu face nici un zgomot . Cand opresc, uneori tremura masina de zici ca sta sa se rupa.
Mai scartaie cate o data ceva ... am inteles ca e cureaua de accesorii cand e rece sau cand e umezeala in aer.
Dar scade foarte repede viteza daca nu mai accelerez... mi se pare destul de ciudat ...
La voi cum se comporta ??
Skip ads

  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
ai mizerie pe undeva pe circuit.foloseste o solutie de curatat. poate ai o bujie nasoala verifica bujiile si fisele . scoate pe rind in timpul mersului cite o fisa de la bujii si vezi la care dintre ele nu se simte nici o modificare cind ai scos-o.aia este defecta bujia sau fisa .nu umbla la distributie daca defectul a aparut din senin.
  • ultraseby

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: MEDGIDIA
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2005

  • Mesaj Privat
si eu am avut vibratii la relanti si nu stiam de unde ?tot la bujii m-am gandit si eu ,am pus altele noi si aceleasi vibratii in fine am ajuns la service unde au constatat ei ca este din cauza uleiului, au schimbat uleiul aveam 15w-40 si au pus 10w-40 si intr-adevar nu mai am vibratii. asta mi sa intamplat mie, acum depinde ? Question



Opel Astra 93 C16NZ
  • Dumitrache Florian

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2005

  • Mesaj Privat
a fost si cazul meu, din senin a inceput sa tremure ceva de speriat, am fost in service imediat, a controlat bujii apoi fise, capacul de la delcou si a concluzionat ca e ce putea fi mai rau, supapele. La controlul compresiei raspuns 0 la un cilindru. Am schimbat supapele: c.c.a. 10 milioane (piese+ manopera auto si rectificare) si acum merge. Sper sa nu imi calci pe urme.
Skip ads

  • dgxshpe

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Am facut ce a zis Florinike ... cu dezaburirea ... Shocked
Vreau sa zic, ca asa e. daca sting dezaburirea nu mai vibreaza asa tare.
Deci s-ar putea sa fie din cauza curelei de accesorii care la mine de multe ori scartaie. Tre sa ma duc sa o schimb.
Stie cineva cat costa o curea din asta si ce mai trebuie schimbat si unde se poate schimba ???
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
@ dxgspe- te rog...nu imi mai face reclama ca ma vad maine pe sticla....aia de 1 L de la Gambrinus Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Eu ti-am zis ce am constatat....nu stiu sigur daca e de la curea sau de la altceva Wink .in principiu o curea de accesori ar trenbui sa fie vreo 50-60 de lei...maxim Very Happy
  • adi_pet

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2005

  • Mesaj Privat
ai incercat sa vezi daca nu sunt din cauza tampoanelor de la motor??? e posibil sa fie uzate ...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR