Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salutare..am un Vectra A motor C18NZ....si ia venit timpul sa-i schimb segmentii...boon am fost la magazin cu certificatu frumos l-am dat lui nenea ala a bagat acolo in calculator si mi-a dat segmetii.Problema e urmatoarea am dat vechii segmenti jos si am observat ca la unul dintre ei(segmentul de foc) ala vechi e mai lat fata de cel nou cu circa 1-2mm Shocked ..iar in rest segmentii au aceeasi dimensiuni adica is Ok.M-am uitat prin cataloage..am verificat si segmentii is la fel 84.80mm 1.5x1.5x3.0 .

Ce ma sfatuiti ? sa il montez asa mai ingust ?
Firma segmentilor e Szakal Metal dimensiuni 84.80mm 1.5x1.5x3.0

Astept sfaturi..Va multumesc
  • puntomk1

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Nu poti monta segmentul pe acel piston, trebuie sa cauti alt piston (scuzati repetitia) si sa verifici sa se potriveasca. Nici un mecanic nu-ti va monta un segment pe piston ca la tine!
  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
puntomk1 a scris:Nu poti monta segmentul pe acel piston, trebuie sa cauti alt piston (scuzati repetitia) si sa verifici sa se potriveasca. Nici un mecanic nu-ti va monta un segment pe piston ca la tine!


Probabil tu ai vrut sa zici sa caut alt segment..nu piston....oricum separat nu cred ca gasesc.As vrea sa stiu daca a mai intalnit cineva aceeasi problema si cum a procedat ? ia montat asa sau luat altii ?


multumesc
  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Am fost la magazin sa ii schimb si mi-au zis ca nu e nici o problema daca e mai mic ..Au chemat un mecanic care are vre-o 20ani experienta si el a zis asta..a zis sa stau fara griji ca nu are ce sa se intample ca e segmentul de foc si pe el se arde benzina...bal bla bla.Sa il montez asa ?Sau ce sa fac ?
Inca o intrebare segmentul se invarte in jurul pistonului sau trebuie sa fie fix ?

THX
  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
S-a rezolvat segmentii au fost montati asa cum i-am cumparat iar motorul merge f.bine
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR