Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • mariusapostol87

  • Mesaje scrise: 1,029
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2010

  • Mesaj Privat
cred ca ai dreptate. o sa vad ce e de facut dupa ce trece viscolul si ce o sa mai vina.
  • mar
  • **
  • 130 mesaje
  • din 02 Mar 2008
  • Vectra 2001 y2.0dth
  • Hunedoara
  • mar

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2001 y2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
mikyboy a scris:in jur de 50 RON pe original a fost la mine dar la tine nu stiu nici ce motorizare ai ca nu ai pus in semnatura dar nu poate fi mult mai mult... atentie insa mare cand il schimbi cum il montezi si eventual intins putin mai mult arculetul ca sa preia din uzura. daca nu sti cum mergi la un mecanic priceput si stai langa el sa il verifici sa il puna cu mana semeringul si sa il puna drept si sa stranga arculetul (ii spui tu daca vezi ca da sa monteze fara sa il stranga putin)



Stie cineva dimensiunea semeringului axului cu came?Si cum se scoate pompa de vacum de pe ax?pt acelasi motor y2.0dth
  • COSTIY20DTH

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Zafira 2006 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Mar nu exista semering la axul cu came la y20 dth,nu te speria pompa de vid o dai jos desfacand cele 4 suruburi tors cu tors sau inelara de 9.pompa de vid are o garnitura jnur care ori o comanzi noua ori o degresezi bine si o dai cu gaschet negru de la victor-reintz ca are temperatura mare.
Bafta
  • mar
  • **
  • 130 mesaje
  • din 02 Mar 2008
  • Vectra 2001 y2.0dth
  • Hunedoara
  • mar

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2001 y2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
da costy,mersi, se vorbea de un semering dar dupa aia am desfacut si am vazut ca e o garnitura,am curatat-o si am pus gaschet negru si am ilocuit si garnitura de la capac culbutori....nu mai curge,sa rezolvat...mersi mult,....o zi buna la toata lumea
  • RNY

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2014

  • Mesaj Privat
buna ziua iubitorilor de Opel,sunt posesorul unui opel Zafira Z16XE din 2001,si as avea niste probleme cu 2 scurgeri de ulei . Uleiul se vede pe baia de ulei sub filtru ulei si in dreptul fuliei in partea stanga cand te uiti din botul masinii. Cand am cumparat masina nu era nici o pata. Am verificat uleiul si era pe joja la jumate. Am mai completat aprox. 350 ml. si a ajuns la maxim pe joja( masurat in parcare la Kawfland,la loc drept ,dupa 30 min de stationare. Ma cam induce in eroare joja,care in partea cu liniute,striatii arata max. si in cealalta arata jumate. Unde este adevarata masurare,pe partea striata sau cea lucioasa? Sper sa ma poata lamuri cineva. Multumesc. Am un filmulet cu scurgerile,dar tre sa fac niste poze.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR