Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • realcriss

  • Mesaje scrise: 423
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 1.7dti y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salut, am un astra 1.7dti cu discuri pe fata si tamburi pe spate
Vreau sa-mi schimb modelul de jante din aliaj, eu am 15" cu prindere 4x100 si vreau sa trec la 16" care majoritatea (inclusiv modelul ales de mine, un model de pe astra H) jantelor din aliaj mai "speciale/aqtragatoare" sunt pe 5 prezoane, ideea e daca se poate schimba ceva sa pot face trecerea de la 4 la 5 prezoane. Am avut astra g si cu 4 si cu 5, deci cred ca e posibil, am vazut ca la dacii se putea adapata cu flanse, dar nu as vrea modificarea asta de "romania" ca sa zic asa.
Rog pe cine a mai facut(daca a facut careva) sa imi spuna ce piese ar trebui schimbate/ un cost estimativ
Cred ca ultima solutie ar fi inlocuirea puntilor fata/spate cu unele de la dezmembrari cu 5 prezoane dar banuiesc ca ar costa mult prea scump.

Multumesc pt timpul acordat, sa nu radeti prea tare daca am scris vreo prostie

L.E. pt dacie (reno 12) am gasit asta, dati click pe animatie http://www.renault12club.co...ota/4bulones.html
vad ca nu merge direct cu click din cauza redirectului club opel daca doriti sa il vizionati copiati link intr-un tab nou
  • McFly

  • Mesaje scrise: 1,851
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2007

  • Mesaj Privat
As putea sa jur ca a fost un topic pe tema asta, prin 2007, si omul chiar a reusit din cate-mi aduc aminte. Si-a cumparat piesele necesare de la dezmembrari.
Singura problema e ca, desi am cautat cu mai multe ocazii, n-am mai gasit discutia respectiva.
Poate se sesizeaza acel user si te lumineaza.
  • OPELTUNING

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2006 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Eu cred ca au fost mai multe discutii pe tema asta , trebuia doar sa cauti. Ca sa modifici ai nevoie de mai multe piese, pe spate doar fuzetele ce se prind pe punte, cu tot cu sistem de franare, iar pe fata, fuzetele cu rulmenti, discuri,suporti etrier,etriere, planetare, deoarece in majoritatea cazurilor la prinderea cu cinci totul este mai mare pe fata. Probleme sa r putea sa fie doar la combinatia cu planetarele...
  • realcriss

  • Mesaje scrise: 423
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 1.7dti y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2008

  • Mesaj Privat
ms de raspunsuri
In legatura cu cautatul, credeti-ma ca am cautat (2-3 ore am citit pe google si pe forum) dar pe forumul asta dispat topicuri/mesaje in fiecare zi

Ex concret: Urmaream un anunt despre scaune opel astra g din piele cu incalzire si dvd care a disparut miraculos sambata, nu am mai avut cum sa dau de omul respectiv.
(am cautat la mesajele mele, e si usor, nu am prea multe si a disparut si de acolo, si pe topicul de vanzari pana la pag 23 si nimic) asa ca in legatura cu cautatul nu sunt unul din aia care le vine o idee si hop posteaza pe forum inainte sa caute cel putin pe google
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR