Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • octav-78

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2004 Y17 dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru informatii la toata lumea . se pare ca voi ramane tot cu Corsa . Audi nu merita banii.
Consider asta un subiect inchis
Skip ads

  • pavelalex

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2009

  • Mesaj Privat
octav dami mie audile a3 ... ca eu zic ca las schimba pe al meu .totusi e o alta gama de masina
  • runner4fun

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Sa preferi Opel Corsa in loc de Audi A3.... suna cam ciudat! Vorbiti de intretinere la audi parca e vorba de Boeing 777. La confort, tinuta de drum, cuplu, fiabilitate nu te-ai gandit?
  • marixr3i

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2009

  • Mesaj Privat
vad ca a venit in discutia asta vorba de bucsa din caseta de directie...se poate da mai multe detalii despre ea ca mie imi cam bate ceva si se simte in volan cand dau in gropi mai mari sau trec peste denivelari gen liniile de tramvai si se simte parca dinspre caseta ceva....as vrea sa stiu dak se schimba usor si dak a mai avut cineva probleme cu asa ceva....asta ar fi o problema importanta...cu timoneria nu stiu exact care e problema dar mie imi intra umpic greu in viteze desi am schimbat uleiul in cutie si maneta schimbatorului se misca intruna la orice hop de pe strada ...nu foarte tare dar se misca in comparatie cu cealalta masina ce o am un ford focus la care nu se misca deloc....bine pe corsa am si arcuri sport si e destul de rigida....si mai am o problema de cand miam schimbat arcurile pe spate se aud troncanituri ceva imi troncane intruna acolo...sincer si inainte sa i pun arcuri sport troncanea ceva pe spate se auzeau mici batai dar acum cu arcurile parca sau amplificat....dar asta numa in mers se aude cand stau pe loc si misc masina in toate directiile nu se aude nimic...nu imi dau seama ce poate fi pentru c puntea nu are joc in bucse deloc sunt foarte bune bucsele...asa ca masina corsa e foarte buna modelul 12 16v am....doar ca motorul la rece merge foarte bine si la cald merge la fel de bine doar ca se aude o tzacanitura continua ...si asta am auzit la majoritatea corselor model 2001+...si nici asta nu stiu de unde se aude tzacanitura aia care e destul de tare si enervanta...dar asta doar cand se incalzeste motorul...poate stie cineva sa imi spuna si mie de la ce vine...masina are 130000km si uleiul schimbat tot timpu chair cu 1000 de km inainte de termen...asa ca masina e bine inchegata cu toate ca are arcuri sport nu scartaie si nu bate nimic pe ea in afara de bataile de pe spate si bataia din volan care sar putea sa fie bucsa din caseta pt ca ... capetii de bara iam schimbat ca bateau si aia inainte dar bataia asta o simt in volan...si ami am o intrebare daca stie cineva exact unde sunt suruburile ce trebuie desfacute sa scot ceasurile de bord afara ca mi sa ars un bec si nu se mai vede decat jumatate din ele Smile)....ms
Skip ads

  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Despre tacanitura citeste aici la distributie: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=14694 si despre timonerie aici: https://www.clubopel.com/vie...t=timonerie+corsa si mai dai si tu cautare poate gasesti ceva interesant. Ai grija cu distributia ca nu trebuie sa tacane.
  • marixr3i

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2009

  • Mesaj Privat
ok mersi...dar stiam k la corse modelu asta cel putin sunt cu lant de distributie si ala dureaza mai mult k si o curea...acum nu stiu dak a mai fost schimat dar avand in vedere ca are 130000 masina cred k nu a fost schimbat...oricum mersi pentru linkuri
  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Citeste acolo si te convingi, si sper ca ai inteles ca postul tau nu prea are legatura aici, incearca daca poti, sa postezi unde are legatura. Si citeste si regulamentul si respecta-l ca altfel nu e de bine. Smile
  • Tabac

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Un articol despre cele doua modele, referitor la consumul de carburant
corsa vs polo
  • mihalceanu_marian

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
polo e mai "serios" pe cand corsa e mai vioaie , mai tinereasca si MUULT mai spatioasa decat polo, atat ca nu este mai stabila la viteza mare ca deh e garda la sol marita pe cand cu polo e mai jos!
  • alexandrudicu

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Mai pune si motorul in 3 cilindrii de 1.2 la Polo si 4 cilindrii la Corsa. Eu zic ca sunt la fel de stabile, de ce spui ca Polo e mai stabila decat Corsa ?
  • mihalceanu_marian

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
le-am condus pe aman2 si mi se pare polo ca para mai stabil pt ca avea suspensia mai tare , lucru rau pt confort si garda la sol mai joasa, per total sunt multumi de corsica mea de 1.2 4 pistoane cu tot cu consumul ei ........maricel
  • bv69tzk

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 1995 x12sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2011

  • Mesaj Privat
daca tot se zic pareri despre cele 2 modele Very Happy stie careva daca se potriveste radiator de 1.4 pe 1.2 ?:-s:-s:-s
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR