Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • VIPER

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Si afisajul cum e? Eu vreau LCD, sa vad exact din ce parte suna... Si distanta minima de reactie care e?
Skip ads

  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu unul nu m-as baga... la ce draq sa-mi foloseasca cand ei nu detecteaza la mai putin de 30cm... de la distanta mai mare vad si eu sau cel putin apreciez...


Ultima modificare facuta de GabiB77 la Dum 11 Dec, 2005 9:01 pm
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
nfs4 a scris:Am eu de vanzare la 50 euro toate culorile.Kitul e complet(senzori, modul, fire, burghiu) . Montajul este extrem de simplu


SPUNE MAI MULTE MARCA CEVA LINK-URI CU POZE/
  • amo

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Parerea mea este ca nu prea isi au rostul.Eu cred ca senzorii sant pentru femeile care conduc si care au probleme cu parcatu"si nu pentru un sofer care in decurs de cativa ani poate aproxima distantele-fata,respectiv spate.In plus strica si aspectul barilor si mai sant si scumpi. Eu as baga banii in altceva depilda [Audio],dar fiecare cu gusturile. Smile
Skip ads

  • VIPER

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Sunt extrem de multe situatii in care oricat ai fi de sofer nu ai cum sa vezi unde se opresc obstacolele mai mici, care nu sunt in campul vizual... Uite, eu nu sunt femeie, si totusi mi-as pune. Mi se pare misogina remarca ta. Adica daca sunt varza la parcare automat ori sunt femeie ori sunt sofer prost? Ei bine, sunt varza la parcare si nu sunt femeie. So what?
  • pichu

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2005

  • Mesaj Privat
si eu sunt de parere ca afirmatiile tale legate de ideea "nu mi tb domne ca ma descurc , daca nu sunt un incompetent sau o femeie" sunt gresite;
nu a spus nimeni ca nu sunt in stare sa parchez masina sau ca am pb cu aproximarea distantelor in fata sau in spate;cineva are la bmw si il ajuta f mult , si are experienta la greu si se descurca f bine si fara...doar asa are un plus de siguranta , ca nu are un stalp la nivelul masinii , pe mijloc , pe care sa nu il vada la un moment data , sau cine mai stie ce...sau sa faca o parcare" la limita" fara sa riste absolut deloc ...aproximezi tu bine dar o marja de eroare..exista intotdeauna;sa iti dau un exemplu;am vazut pe cineva care a incercat sa intoarca, din3 miscari cum se spune pe o strada mai ingusta;;omul se uita cu atentie in oglinizi si in spate , dar a dat cu un colt de mla masina fix intr un stalp din ala de pe marginea trotuarului...suficient cat sa isi infunde bara spate;
daca aflati cumva de unde se pot lua niste senzori "ieftini" si profesional facuti , si , mai ales..care sa vina frumos pe masina...pls anuntati;
  • Dee
  • *
  • 48 mesaje
  • din 23 Nov 2005
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucharest
  • Dee

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucharest
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2005

  • Mesaj Privat
incearca la Directed Electronics Viper. Sunt profesionisti si au produse de calitate. Daca iti iei trebuie sa iei ceva ca lumea nu tampenii din Vitan care piuie si daca trece un shoricel sau bate vantu. Intr-adevar daca ai un stalp mic poti foarte usor sa nu il vezi si senzorii sunt buni. Exista si cu display LCD si majoritatea se monteaza pe oglinda retrovizoare. Poti intreba si la Pilot auto sau la Pit Stop Tuning. Very Happy
  • amo

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Mai Viper cred ca tu ai inteles gresit sfatul meu eu sant pro tehnologie in special cand vine in sprijinul femeilor ca ele sant mai neajutorate dar daca omu' cere un sfat da-l ca intre barbati obiectiv nu umbla cu faze scolaresti " si io mi-as pune" dar cum se stie experienta vine in timp Wink Dar ....ma gandesc oare acum vreo 30 de ani cand misunau numai Dacii pe la noi cum s-or fi descurcat bietii oameni cu " trei pedale un scimbator si un volan"? Confused
  • VIPER

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Sa nu comparam circulatia de atunci, strazile de atunci, cu ce e acum. Si, da, in continuare si eu mi-as pune dar am alte prioritati. Cand le va veni randul, voi pune si senzori. Inca o data spun: eu mi=am luat masina sa o CONDUC nu sa o PARCHEZ! Daca nu stii sau nu poti sa parchezi automat conduci prost, sau care e ideea?
  • danutz22

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Salut,

M-ar tenta si pe mine sa pun senzori in spate... fie cu 4, fie cu 8, dar nu vreau sa schimb oglinda originala Opel cu vreuna...din kitul de senzori. Ce variante as avea (eventual daca se poate cu linkuri pt preturi si poze).

Multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR