Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • pasha_ady

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Buna tuturor.
Dupa cum am spus am o multumire adresata clubului,membrilor (astfel am aflat mai multe chestii interesante si mai ales date despre chip si despre posibilitatea realizarii lui mult mai aproape de casa si la calitate EDS)si domnului Nicu de la Arad,astfel am ajuns si eu sa-mi mai "var" ceva cai sub capota si asta de vreo 4 saptamani Evil or Very Mad . Laughing .
Problema ar fi de fapt impartita in doua(una mare si una mai mica):
- 1- stie careva daca se poate schimba doar sticla la far(astra h cu xenon de fabrica) sau trebuie musai tot farul asa cum spun cei de la opel; si daca da , unde, cand, cum si cu cat.
- 2 - de unde Doamne iarta-ma fac si eu rost de stichere cu clubul sau rame de numar.
Multumesc anticipat !
Skip ads

  • Virinel

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2015 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salut,

Legat de prima ta intrebare, sticla de la far la astra G e prinsa cu mastic negru, ca sa o dai jos bagi farul intr-un cuptor cateva min(max 5 ca sa nu se topeasca Smile ) dupa care se poate desprinde, nush sigur daca se aplica si la H dar merita incercat.

Multa bafta!
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Salut si bine ai venit printre noi !

Stickere poti avea de la mine, mai am cateva in topredou !
Suporti de numere, de la Bucuresti !

Daca esti apt azi de o intalnire locala, poti veni azi la ora 19:00 (sau in fiecare Joi la Stadion) !

AICI discutam liber despre orice, iar AICI despre intalniri !

O zi buna !
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
vad ca ai z19dth, treci pe la intalniri sa mai studiem pe la el una alta Evil or Very Mad
Skip ads

  • pasha_ady

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Laughing Multumesc de pont,dar speram sa stiti un loc sau pe cineva care poate sa le schimbe si un pret, plus ca nu stiu daca pot sa fac rost doar de sticla(plexi) pentru far. Din pacate am iesit ieri de pe net destul de repede si nu am mai apucat sa citesc mesajele si mai ales sa-mi misc fizicul pana la Stadion. Deci? Ramane in principiu intalnirea in fiecare joi la 19:00.
Despe becuri ce stiti? Din fabrica vine cu xenon de 35w si 5000K (cel putin asa stiu eu),as putea sa pun de 50-55w si 6000k? Pentru ca majoritatea de pe la magazine si de la Opel zic ca nu(adica risc enorm sa-mi frig instalatia) si la 500 de euro farul(avand toate dracoveniile in el cica, balastru,ridicator,etc...) nu prea ar fi placut nici sa mi-o ard si nici sa-l belesc incercand sa schimb sticla.
Cu sticherele o sa mai astept pana ne intalnim,iar cu rama de numere cand o da Dumnezeu si cand poate isi mai iau si altii.
Multumesc inca o data!
P.S. Sa intru "in locul nostru de discutat orice" sau sa mai continui subiectul far si altele aici? Rog recomandare Embarassed Shocked
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Discuta subiectul aici, il vad mai multi oameni. Eu zic sa lasi asa farul, n-are rost sa te complici. Bucura-te ca ai xenon original si nu alte porcarii ieftine.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR