Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Tzao

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ma poate ajuta cineva cu un meserias sa-mi repar magazia? Eventual din zona Iasi?

Mesajul pe care il primesc este NO CD. Am schimbat desigur CD-urile, am pus unul singur sau toate 4, am desfacut-o si am curatat lentilele...degeaba.

Multumesc.

Skip ads

  • nick

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2006

  • Mesaj Privat
tu ai montat magazia sau a fost montata pe masina? Ce casetofon ai pe masina?
  • Tzao

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
E magazia din dotarea masinii, ca si sistemul central audio (cu CD Player, BC, radio, GPS, etc). Cred ca se numeste CDR1100.
  • Mihay

  • Mesaje scrise: 194
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am un prieten care are tot asa, casetofon si magazie, asa a venit masina cu ele dotata si magazia lui nu vede decat CD-uri originale, cu cele facute acasa nu are nici o treaba (nu le vede)
S-ar putea ca si la tine sa fie la fel, ..... magazia ta tine cu artistii, ca si a lui. Rolling Eyes
Skip ads

  • nick

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2006

  • Mesaj Privat
eu am montat magazia ulterior si a trebuit sa ma duc la reprezentanta opel sa programeze casetofonul sa o recunoasca. poate ca nu ar strica sa faci si tu o incercare. eu am dat 50 RON pe operatiune.
  • Tzao

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@Mihay & Nick: Magazia a mers OK, cu orice fel de CD-uri audio, pina acum o vreme. Unitatea centrala o vede in continuare foarte bine, doar ca mesajul este NO CD. Se aude cum verifica pe rand CD-urile respective, dar...

So... stie cineva un "meserias"? Din motive binecunoscute de toata lumea, m-as duce la reprezentanta Opel din Iasi doar daca n-ar mai fi nici o alta solutie...
  • Julius_cta

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Aceeasi problema cu o magazie CDC3 TA...daca exista un meserias..vreau si eu sa-l cunosc...
  • Tzao

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Eu am gasit un meserias...mi-a tinut-o 2 saptamani, am facut citeva probe in timpul asta, din pacate e cam "dusa". El zice defect de proiectare. Benzile care duc de la placa de baza la mecanica mobila a magaziei se freaca un pic de carcasa. In timp s-au ros si au facut un scurt-circuit. Am vazut chestia asta, se vede bine la lupa, iar carcasa e un pic innegrita in locul respectiv. Pentru cei care au asa ceva, le recomand sa lipeasca o bucatica mica de autocolant in interiorul carcasei, pentru ca benzile vor aluneca mai usor si chiar daca se vor roade, nu vor mai face "scurt".

Eu am sa pun un mp3 player in locul magaziei, "meseriasul" mi-a zis ca va merge foarte bine.

Cele bune!
Skip ads

  • striparu.1978

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2007

  • Mesaj Privat
dragi utilizatori opel eu am o problema cu magazia(de 4 cd-uri)dupa ce am dus-o la 2 ''meseriasi''ca nu mai imi scotea magazia afara ,se chinuia dar degeaba.acuma ''meseriasii''au reusit sa o faca sa iasa dar pe panou imi scrie ''cdc safe'' si .....atat!!!se aud cd-urile ca se misca ,dar nu se intampla nimic : Question Crying or Very sad oare trebuie sa i se faca ceva din calculator de la reprezentanta ca nu mai stiu ce sa-i mai fac?! Crying or Very sad AJUTATI-MA VA ROG!!!
  • Tzao

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
cind e ceva cu "safe" in general cam trebuie un cod...vezi poate ai vreun cod pe care sa-l introduci de la unitatea centrala...
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
striparu.1978 a scris: dragi utilizatori opel eu am o problema cu magazia(de 4 cd-uri)dupa ce am dus-o la 2 ''meseriasi''ca nu mai imi scotea magazia afara ,se chinuia dar degeaba.acuma ''meseriasii''au reusit sa o faca sa iasa dar pe panou imi scrie ''cdc safe'' si .....atat!!!se aud cd-urile ca se misca ,dar nu se intampla nimic : :?: :cry: oare trebuie sa i se faca ceva din calculator de la reprezentanta ca nu mai stiu ce sa-i mai fac?! :cry: AJUTATI-MA VA ROG!!!


trebuie introdus codul! este diferit de cel al casetofonului.
  • striparu.1978

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2007

  • Mesaj Privat
dar UNDE trebuie introdus ca nu reusesc sa bag nimic pe niciunde?!?
Skip ads

  • db05pba

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2008

  • Mesaj Privat
daca nu sunt cd originale nu iti merge,asa imi face si mie
  • alindel

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: cluj-napoca
  • Masina: Kadett 1989 17d
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2007

  • Mesaj Privat
as avea si eu o intrebare. am primit de la un prieten o magazie de cd-uri , cu sase discuri. dar din pacate nu are un "cartus pt cele sase discuri"(cred ca asa ii zice). si nu prea stiu de unde sa il cumpar. casetofonul meu din masina este philips si are un buton de cd-c, care m-i sa spus ca e pentru magazia de cd-uri. inca nu am desfacut casetofonul sa vad daca are si mufa pentru magazie. as vrea daca ma puteti ajuta sa-mi spuneti un atelier, service, sau o persoana care m-ar putea ajuta cu montajul magaziei, cu cartusul ala si cu alte intrebari. va multumesc anticipat.
  • alindel

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: cluj-napoca
  • Masina: Kadett 1989 17d
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2007

  • Mesaj Privat
am uitat sa precizez ca sunt din cluj. si deci as prefera un atelier din cluj. sau macar niste sfaturi pe internet. mersi.
  • JAC2.00tdi

  • Mesaje scrise: 1,452
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2007

  • Mesaj Privat
sal .... unde pot gasi si eu o magazie de CD -uri originala ..(Bucuresti sau Focsani)
  • razvanhulea

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2001 x10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
sunt interesat d emagazie cd'uri si casetofon pereche cam cat m'ar costa?
multumesc
  • cornel Vere

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2010

  • Mesaj Privat
am cumparat si eu recent un astra din belgia din 2000 cu motor de 1,7 motorina si are casetofon si magazie de CD urii originale philpsh dar cand dau sa ascult de pe magazie .. imi spune CDC SAVE cineva mia spus ca ... a fost bagat codul de multe ori si trebuie sa astept o perioada de Timp , va rog sa ma invatati ce sa fac ptr ca nu stiu NIMIK ! Sad
  • nebunel28

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2011

  • Mesaj Privat
am avut aceeasi problema nu imi citea cd care nu erau originale,dar am incercat sa scriu cd audio la diferite viteze, 8,,12,,16 si am introdus cate unu si a mers si cel de 8 si 12 dar singur bagat nu toate 4.
  • TheCaptain

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Salut, vad ca e scris anuntul de un car de ani, dar totusi, daca mai ai magazia aceea defecta, ma ajuti si pe mine cu suportul de cd-uri, il platesc si il ridic din Iasi, astept raspuns, merci!
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR