Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • vladutzz

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Mr.hat a scris:.....cu un permis si un talon in mana, vorbea la telefon,....

mare parte din verificari se fac telefonic.
verificare=cautarea in baza de date a acelor stimabili care "uita" anumite acte pe acasa
Skip ads

  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Da, da, da... in cazurile astea nu sunt ascultate telefoanele...
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca sa rad sau sa ma ia nervii: in ziua cand mi s-a furat masina, am fost la Politie sa declar furtul. Dupa ce am dat declaratia, politistul de serviciu mi-a zis sa ii dau doua numere de telefon in cazul in care imi vor gasi masina. I-am dat fixul si mobilul. Apoi a venit raspunsul lui: " Sa stiti, in cazul in care va vom gasi masina, va sunam pe fix. Daca nu raspundeti pe fix, noi nu putem suna pe mobil , motiv pentru care va vom da un BEEP pe mobil".
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Foarte tare asta cu beep-ul . Iar tu, mama Omida, ar trebui sa ghicesti ca ei ti-au dat beep si sa-i suni inapoi, nu ?
Politia isi face treaba foarte bine...NU .

Am fost oprit intr-o sambata noapte de un echipaj de politie, era filtru . Mi-au cerut actele si i-am dat doar permisul, actele de la masina fiind in portbagaj . M-au intrebat daca masina e a mea, le-am zis ca da si m-au lasat sa ma duc in lumea mea .
Cred ca acum 2 sapt pe Vacaresti au fost cateva echipaje de politie care au saltat carnetele celor ce depaseau pe coloana pe linia de tramvai .
M-am amuzat intr-o dimineata saptamana trecuta . Stateam la semafor, in sensul de mers spre Dristor si vad un logan de militie care depaseste coloana, pe linia de tramvai (era linie continua) si se aseaza la semafor . Deschid geamul si-i fac semn , el crezand ca vreau sa cer indicatii . L-am intrebat cine ii ia lui carnetul, ca a depasit pe linia continua .
Raspuns : ia vezi poate`ti iau eu tie carnetul Laughing .
Skip ads

  • Emo66

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Uite si un Gabor sarac lipit BMWului si care o ia si pe interzis


  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Stiati ca mai nou se pot plati amenzile pe loc? Rolling Eyes


Poate ne lamuresc militienii de pe forum ce s'a intamplat de fapt ca mai mult ca sigur nu e ceea ce pare. Laughing
  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Am vazut ca si-a cumparat ceva, Oare? iar vanzatorul nu i-a eliberat bon fiscal ca sa nu plateasca tva, impozit, etc. Mr. Green
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Este si ei oameni Very Happy
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Acusica vine victor_n si ne spune ca nu e ceea ce pare a fi si ca duduia doar le arata ce copiator misto si-a cumparat si ce bine ies banii din acel copiator. Doar nu credeti in povesti SF in care politia ia spaga. Mai reala este Scufita Rosie decat spaga la politsti. Mai ales daca si-a tinut scufita in chilotei in acea perioada a lunii.
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Da a cam gresit in trafic fatuca, daca vad eu bine a decartat 200 lei Laughing
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Colegu, erau 150 ron... vezi, a gresit mai putin acum. Smile
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Se poate, mie mi s-a parut ca mai pune o data mana sa scoata dar s-a bagat cap-de-creta in fata si nu se mai vede. Oricum... Laughing
Skip ads

  • ksr00

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Vad ca thread-ul abunda de abuzuri de ale politistilor de prin tara, iar din experienta mea pe drumurile patriei nu pot sa le iau partea, pentru ca am avut parte de tot felul intamplari, si de ras si de plans. Dar parca ultima amenda m-a uns putin la suflet: nopatea, in jur de ora 1:00, soseaua libera, doua benzi pe sens, asa ca ii dadeam bice. Dar cum toate drumurile noastre trec prin localitati, am fost surprins de un radar mobil cu 104km/h (limitarea era de 50). Masina politiei venea din contrasens, asa ca mi-a dat doar un blit scurt, care nu cred ca se pune la semnale de oprire regulamentare. Am oprit, mi-am pregatit actele pana sa ajunga ei la mine si le-am inamanat agentului, care nici macar nu s-a prezentat, ci doar mi-a comunicat ca rulam cu 104km/h. Mi-am recunoscut fapta, m-a informat ca trebuie sa-mi retina permisul, iar eu i-am spus ca normal daca am gresit trebuie sa fiu sanctionat, nu am cautat nici o clipa sa ma scuz. La sfarsit, dupa ce completeaza PV-ul, vine agentul cu toate actele, inclusiv permisul, si imi spune: "pentru ca a-ti vorbit frumos, am trecut numai 75km/h. O seara buna!".

Din toata povestea asta am inteles un lucru: politistii sunt si ei oameni, iar atunci cand sunt tratati cu respect, raspund si ei cu respect si ingaduinta.

P.S. Si mai trebuie sa recunoastem un lucru: in Romania legea protejeaza mai mult infractorii, si mai putin organele legii.
  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Mai sunt si baieti de comitet! oricum VORBA DULCE....
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
http://www.hotnews.ro/stiri...eni-messenger.htm

Very Happy
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:Acusica vine victor_n si ne spune ca nu e ceea ce pare a fi si ca duduia doar le arata ce copiator misto si-a cumparat si ce bine ies banii din acel copiator. Doar nu credeti in povesti SF in care politia ia spaga. Mai reala este Scufita Rosie decat spaga la politsti. Mai ales daca si-a tinut scufita in chilotei in acea perioada a lunii.


Coane e grav rau daca toate postarile tale de pe forum sunt adresate mie , inseamna ca ai o problema acolo pe la intelect , fi calm respira , e viata si fara mine si Politia Romana
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Caschetica, ia priveste mai atent! Daca zic ceva de politisti imediat sari tu sa-mi inchizi gura, dar ai impresia ca "muoare dusmanii tai ca ai bani si femei", dar mai ales ai bonetica... pardon... caschetica si ti se adreseaza permanent. Laughing
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu , unul zic ca o dai in penibil Wink daca la tot ceea ce spui pe forumul asta folosesti numele meu , imi pare rau , dar asta e o dovada de probleme ...
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu spun ca e penibil ceea ce faceti amandoi...am reclamat chestia asta moderatorilor, sa vedem daca iese ceva...oameni buni...suntem maturi, trebuie sa ne comportam ca atare! Este penibil sa iei apararea unor "organe" care se comporta total abuziv (asta daca e sa dam crezare colegului nostru biela ) si este la fel de penibil sa generalizezi pe seama unor muraturi de genul celor de mai sus.
Hai sa ne gandim ce este mai penibil?
Ca avem de a face cu politisti este evident...ca o mana spala pe alta si ambele spala fatza, iar e evident...dar devine deja plictisitor si poluant pentru forum sa va tot impungeti si sa va aratati muschii unul altuia!
mi s-a parea mai "fair" sa aveti discutii normale si mature...nu amenintari de genul..."stai ca vei avea o surpriza din partea unor caschetari..."...NU numai ca asta e o solutie ci chiar e un comportament periculos ce denota o lipsa totala de respect fata de interlocutor si fata de membrii forumului...Nu stiu ce sa mai zic...
Hai sa vedem daca se pot impaca cei doi "cocosi"...Smile...
Fratilor, viata e destul de grea ca sa ne-o ingreunam si noi in plus...sa fim colegi, sa bem o bere impreuna si sa ne ajutam ca "opelisti"....cer oare prea mult?
Cu stima,
Mihai_b
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Ei, mihai_b, stai ca gaborii coc o razbunare! Probabil ca si-au propus sa ma vada la bulau, dar e o vorba din batrani care spune ca nu mor caii cand vor cainii!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR