Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • tete_vja

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Kadett 1988 1.8 S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2007

  • Mesaj Privat
imi poate spune si mie cineva daca parbrizul si luneta se poate dezlipii , curata si re-lipii asa cum trebuie? pt ca parbrizul vajaie foarte tare , si luneta in partea de jos e dezlipita ... ca de obicei ....oameni care isi bat joc de masinile altora "meseriasi" cica ...ma rog ..si pe bani putini , ce-i drept Very Happy ...daca a mai patit cineva si are detalii Smile) as fi recunoscator ..pt ca nici nu prea am timp sa ajung cu ea pe la un service unde pot intreba .
numai bine
Skip ads

  • edgstyle

  • Mesaje scrise: 372
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salut!
daca nu sant crapate sau ciobite se pot da jos curata,degrasa si lipi din nou!
asta trebuie facut de catre cineva specializat!
  • jojo

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
tete_vja a scris:imi poate spune si mie cineva daca parbrizul si luneta se poate dezlipii , curata si re-lipii asa cum trebuie? pt ca parbrizul vajaie foarte tare , si luneta in partea de jos e dezlipita ... ca de obicei ....oameni care isi bat joc de masinile altora "meseriasi" cica ...ma rog ..si pe bani putini , ce-i drept Very Happy ...daca a mai patit cineva si are detalii Smile) as fi recunoscator ..pt ca nici nu prea am timp sa ajung cu ea pe la un service unde pot intreba .
numai bine



http://www.autoglass.ro/
Iaca unde poti intreba si afla raspuns imediat, succes
  • tete_vja

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Kadett 1988 1.8 S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2007

  • Mesaj Privat
sunt ok amandoua , nu-s carapate , le-am inlocuit de curand. eu ma gandeam ca nu se pot da jos fara sa fie sparte Smile ... merci pt link si pt sfaturi
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Ai cam 50% sanse sa nu se sparga cand le dai jos. De fapt un service serios iti da 0% sanse, dar daca gasesti pe cineva sa le dea totusi jos o sa iti spuna din start ca nu isi asuma responsabilitatea in caz de...
  • tete_vja

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Kadett 1988 1.8 S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2007

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Ai cam 50% sanse sa nu se sparga cand le dai jos. De fapt un service serios iti da 0% sanse, dar daca gasesti pe cineva sa le dea totusi jos o sa iti spuna din start ca nu isi asuma responsabilitatea in caz de...


aaa...deci sunt sanse mari sa se sparga ...nasol moment Smile) ..am incercat sa adaug niste cauciuc de lipit parbrizul, peacolo pe unde se aude sunetul ..dar nimica , parca mai rau face deatunci , si de aceea cred ca alta solutie nu exista , decat cea cu "datul jos" ...uite ..acum mi-am adus aminte Smile) cand am luat parbrizul de pe la sibiu de undeva , mi l-a dat ala direct de pe masina ceea ce a durat appx 20 minute ...oricum tre facut ceva ca ala e ce-l mai stresant zgomot pe care il poate avea o masina , m-a inebunit Smile
  • mytoi

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
salut
uite iti explic eu cum se procedeaza,se taie solutia cu carea fost lipit,cu o sarma de sectiune patrata de 0,6-0,8 mm , care se baga prin solutie pana iese afara apoi se prind capetele in niste manere speciale,o persoana sta inauntru si una afara si trag de sarma ca la fierastrau .
Reusita depinde de mai multi factori; daca are stratul subtire de solutie,se poate ciobi la taiere parbrizul;nu foarte tare ,nici nu se vede ca ramane ciupitura pe interior,insa cand il aseaza iar pe solutie , cand apasa pe el...ghici surpriza?
eu am incercat de vre-o3 ori si o data l-am crapat . Era un parbriz de ford tranzit pe care la fel..l-au lipit niste cowboy si ploua inauntru ...asta e ..oricum stia ca se poate crapa,dar avea incredere...oricum nici cu silicon cum avea el pus peste,nu tinea
  • tete_vja

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Kadett 1988 1.8 S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2007

  • Mesaj Privat
" niste cowboy " Smile)))))))) merci de informatie ...momentan nu-i fac nimica , avand in vedere cele spuse peaici , dar cand o sa am ceva bani (pt orice eventualitate) o sa-mi asum riscul Smile)
salve !
  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
poti incerca si:

http://www.marctec.ro/

http://www.interglass-srl.r...amuri-faruri.html

http://www.autoglas.ro/

astea le am salvate. banui ca sunt si altii care se ocupa de chestia asta.

bafta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR