Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cristi.nbk

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002 1800 cmc
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2009

  • Mesaj Privat
hobby-uri Confused

sportul in general, muzica si in special cluburile \Very Happy/
Skip ads

  • starter666

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LEx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pe langa masina .. care pt. mine este pe primul loc ca hobby .. ma refer la modificari in general ..
mai este si bike-ul .. cert este ca in ultimul timp l-am cam neglijat ..

atasez si o poza proaspata de la munte .. de ieri mai precis Smile

  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Ce sa va mai arat din creeatile mele.......stati un pic, sa ma gandesc, ia sa vedem...........



Acestea au fost timbre realizate de mine pt Oficiul National de Timbre, undeva prin anii 1993, pentru o serie mica pe care vroiau sa o scoata pe atunci.
  • ady_vasiloiu

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Pai in afara de masina si calculator...imi place la nebunie sa joc fotbal,handbal.Poate facem si noi cateva echipe din acest club si mergem sa jucam un fotbal pe sintetic.Poate bat campii dar cred ca ar fi frumos.
Skip ads

  • lucio

  • Mesaje scrise: 783
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2008

  • Mesaj Privat
pe langa masina .. care pt. mine este pe primul loc ca hobby .. ma refer la modificari in general ..
mai este si bike-ul .. cert este ca in ultimul timp l-am cam neglijat ..





frumos Very Happy si niste bicle :X
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
HMM!in afar de opel...alte masini! Very Happy
condusul,nu neaparat sofatul,imi place sa conduc orice:tractoare,semanartori,autobuze,Ifron,excavatoare,basculante de toate felurile si marimile,compactoare,Kraz,TIR(moama ce misto(greu) se gareaza!).
alta pasiune-ciclismul,am o colectie de reviste auto din 1988 pana in prezent, diverse reviste,de la autoturism si pana la AM&S,filatelia...
imi place sa grataresc!,in special peste de diverse specii in tot felul de invelisuri , legume la gratar,nu mai vorbesc de restul de specialitati de carne.
de asemenea, tot acest festin culinar trebuie musai asezonat cu ....la fel de multe specialitati de vin si tuica (home made).....
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Pasiuni...fitness, putin powerlifting, mai nou vreau sa fac ceva lupte(kickbox, muay thai), excursii, gratare...
  • tibco1

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Insignia 2012 A20DTH ST
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
pescuitul in special





Skip ads

  • mishu_b

  • Mesaje scrise: 1,669
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
...
Pai sa spunem ca imi place la nebunie fotografia apoi ar mai fi cate ceva din sporturi (fotbal, volei, fotbal_tenis) apoi ceva din IT (warez) si cine mai stie - imi place sa fac orice numai sa nu ma plictisesc - de fapt nu prea am timp sa ma plictisesc - de ce? pai daca nu gasesc in clipa respectiva ceva de facut bag un corn in perna.

Bafta

Ma inscriu la meciul de fotbal propus de colegul de mai sus.
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
si eu pe aici cu chestii de genul
www.groupone.ro
www.neweradesignstudio.com
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Locul 1 : pescuitul
Locul 2 : pescuitul
Locul 3 : pescuitul
Pana acum cativa ani, eram doar pescar de balta, dar un prieten m-a dus cu barca pe Dunare la pescuit, iar de atunci numai pe Dunare ma duc. Sunt locuri de vis, intr-o salbaticie totala, care te scot din rahatul asta de cotidian si te fac sa mai uiti din probleme, practic un fel de "autospalare a creierului". Am ajuns de mi-am rupt efectiv de la gura si mi-am luat barca:DVery HappyVery Happy






  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Reinviem topicul cu colectia mea de monede?
Pe cele romanesti le gasiti in sectiunea "timp liber" iar cele straine, pe care am apucat sa le incarcam, in articolul de dicat:
http://www.info-hobby.ro/
Skip ads

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
eu ador da readuc la viata aparate de radio vechi (cu lampi) lovite, sparte umflate de ploaie,incomplete, ruginite etc.
Recunosc, este o munca grea,murdara, migaloasa dar la sfarsit satisfactia este pe masura.

Cu ocazia asta lansez aici un mesaj, daca gasiti prin poduri vreun astfel de aparat, indiferent de starea in care se afla, va rog mult, nu il aruncati. Ma intereseaza pe mine.
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
@bunicule, intre 93-2000 m-am ocupat si in timpul liber cu reparatii r-tv, aveam acasa o cutie cu sute de lampi, de la seria pcf la pl -pcl,plus gama audio de mare putere. m-am ocupat cu discoteca la mine la tara, in caminul cultural am gasit o gramada de statii de amplificare cu tuburi. am mai luat si din armata o gramada de lampi, au pe ele semnul militar, cele 2 sabii incrucisate. am sa intreb parintii ce s-a intamplat cu lada, eu am urcat toate piesele in podul casei.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
hai ca ma bag si eu aici...
ca tot e vorba de hobby-uri, in afara de cele obisnuite majoritatii, mie imi place sa-mi bag nasul pe la electronica
cu toate ca la nivel amator pentru ca anumite chestii ma depasesc insa cand am ocazia repar tot ce prind
incepand de la cabluri pana la aparate radio care nu mai merg...
incerc sa le repar insa de multe ori ajung sa le inmormantez de tot...
le pastrez pentru piese totusi...


mai imi place sa fac diverse montaje gasite pe net (simple ce e drept), gen flip-flop-uri, la proiectul de diploma am avut un afisaj digital comandat prin LPT, care putea trimite un text din acela care se scurge (nu stiu cum se numeste), inplementat cu CDB-uri parca
ce sa zic...
imi place electronica...

@Bunicu eu am acasa un aparat de radio cu lampi


cam asa arata
estetic e impecabil (exceptand butoanele si panza de la difuzoare care sunt putin murdare)
e in stare de functionare relativ buna (potentionetrele cam fac figuri, mai pierde semnalul cand se incalzeste, etc)
uneori cand se incalzeste refuza sa functioneze pana nu-l scot din priza cateva ore...
vreau sa-l pastrez cat oi trai mai ales ca e o amintire de la cineva drag...


Ultima modificare facuta de jgyprime la Lun 14 Mai, 2012 10:36 am
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
sever iulian a scris:@bunicule, intre 93-2000 m-am ocupat si in timpul liber cu reparatii r-tv, aveam acasa o cutie cu sute de lampi, de la seria pcf la pl -pcl,plus gama audio de mare putere. m-am ocupat cu discoteca la mine la tara, in caminul cultural am gasit o gramada de statii de amplificare cu tuburi. am mai luat si din armata o gramada de lampi, au pe ele semnul militar, cele 2 sabii incrucisate. am sa intreb parintii ce s-a intamplat cu lada, eu am urcat toate piesele in podul casei.


Ok, sunt interesat. Pentru a reintra in "ontopic" propun sa mutam aceasta discutie (pe viitor) in privat. Acum am in garaj un Radio Mures care este incomplet si nici schema lui nu am procurat-o inca (l-am procurat abia ieri), decesul a survenit din alimentarea gresita (comutatorul pe 110v iar pe cablu bagati 220v. Fum, praf si ....pod.
  • Cipri19

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Fotografia. Imi sa mai experimentez diferite tehnici.
Ustensilele. Intotdeauna mi-a placut sa mesteresc una alta in timpul liber. Iata o mica creatie:


O masinuta pe care am facut-o din ceva jucarie de metal pe care am avut-o cand eram mai mic, plus ceva piese metalice gasite prin sopru.

Calculatorul(partea hardware). Sunt foarte pasionat, la sfarsitul anului trecut mi-am facut primul PC Custom.
Iar pe primul loc, chitara! Twisted Evil



  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
O viata zbuciumata in hobby-uri...
La 14 ani am inceput cu electronica devenind profesiune de baza. La 17 ani, am obtinut cu greu dupa multe certuri, acordul scris al parintilor pentru a practica parasutismul, hobby ce mi-a adus cateva sute de salturi.
Major fiind, mi-am realizat visul din copilarie de a fi motociclist. Pe la 25 de ani am schimbat suspantele parasutelor cu deltaplanul, cu care am obtinut un loc secund national, dupa sute de zboruri. Muzica...nu pot lasa deoparte nici acum orga si chitara, o inzestrare nativa cu multe amintiri de "inimi zdrobite" ale fetelor sentimentale... Smile ..ar mai fi radioamatorismul, fotografia si agricultura (deh batranetea Smile ) Din toate acestea, am renuntat la zbor.
Daca ar fi sa detaliez intamplari hazlii si nu numai, pe unde m-au "purtat" aceste hobby-uri, cu siguranta imi veti da dreptate ca am avut o viata foarte zbuciumata....
Nu mai pun si pe aici poze...am facut-o in timp prin diferite topice....
  • Cipri19

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2010

  • Mesaj Privat

  • dornit

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
@cipri19, SUPERB.....pe cand un disc?...chiar mi-ar place sa te ascult mai mult (in special in masina la drumuri lungi)...felicitarile mele, esti foarte talentat.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR