Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Intrebare, a primit careva vreo amenda dupa ce a trecut prin Otopeni cu viteza mai mare decat cea legala . Intreb asta deoarece am facut duminica patru drumuri pana la Aeroportul Otopeni(2 dus dinspre buc, 2 intors spre buc) , destul de tare(100-120km/h) deoarece graba era foarte mare si nu am nici detector .

Daca are cineva idee, il rog sa-mi spuna si mie sa stiu la ce sa ma astept .

Multumiri si sarbatori fericite !
Skip ads

  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
cozmino a scris:nu am nici detector


Pai oricum nu-ti folosea detectorul acolo...

Se pare ca ia noroc, dupa spusele celui de aici:
https://www.clubopel.com/vie...light=radare+fixe
se pare ca cele 2 sisteme de camere din Otopeni nu inregistreaza viteza... nu sunt sigur, dar asa pare, asta daca nu s-a intmaplat ceva intre timp...
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Despre asta auzisem eu la tv : "BUCLELE INDUCTIVE, DIN LOC IN LOC // Politistii ne-au explicat ca pe DN1 au introdus un sistem omologat de BRML, care foloseste asa numitele bucle inductive. Acesta este plasat la cel putin 6 din cele 49 de camere dintre Bucuresti si Brasov. Principiul de functionare al buclelor inductive, conform specificatiilor producatorului cu care colaboreaza Politia Romana, este urmatorul: in fata unei camere video sint implantate in asfalt, pe fiecare banda de mers si la o anumita distanta unul de celalalt, cite doua perechi de conductori electrici ce actioneaza ca niste senzori. Acestia sint pozitionati aproximativ la 5-7 metri de camera pe banda unu, la 1-2 metri pe banda doi si la inca 1-2 metri pe banda trei. De fiecare data cind prin zona trece un autovehicol, fiecare senzor ii creeaza o semnatura magnetica unica, iar daca semnatura corespunde la ambii conductori, se masoara defazarea in timp si astfel se stabileste viteza. Daca aceasta depaseste limita legala, un semnal este transmis la camera video, care fotografiaza imediat numarul din spate al masinii in cauza. Sistemul este omologat de Biroul Roman de Metrologie Legala, conform certificatelor de omologare ce ne-au fost puse la dispozitie. Camerele cu bucla inductiva care functioneaza, deci, si ca radar, sint amplasate pe stilpi in urmatoarele zone: Balotesti, Ciolpani, Puchenii Mari, Barcanesti, Comarnic, Sinaia. "

4 Academia Politie stalp simplu 10m pe Erou Iancu Nicolae, in scuar
5 Academia Politie stalp consola colt dreapta, pe DN1 ,cu 25 m inainte de intersectia Gradina Zoologica
6 LUKOIL Otopeni stalp consola partea stanga, la cca 1000m dupa coborarea podului de la centura
7 AGIP Otopeni portal 24m la breteaua de intrare in aeroportul Otopeni

Mda.... Smile
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
BUCLELE INDUCTIVE... asa ceva exista in toata tara, am impresia, nu doar in Bucuresti! Am obeservat amplasarea lor mai mult la intrarea intr-o localitate.
Skip ads

  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
ovidiutm a scris:@l_stoian79
de ce nu merg adresele alea 4 din TM?


La multi ani!

Din pacate adresele nu mai sunt, active, acum am observat si eu.
Oricum cele 4 adrese erau de la 4 camere amplasate la intersectia dintre B-dul Mihai Viteazul, V Parvan. Mai pe scurt in intersectia de langa Fac Automatica si Calculatoare (Terasa Boss).
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
stiu care erau camerele dar voiam sa vad si eu traficul de la mine de acasa (voiam sa vad gagicile care iasa de la faculta) Very Happy
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Tot in Timisoara pe A. Saguna in intersectia Printul Turcesc, in statia de tramvai dinspre Modern spre Baba Dochia, e o camera care cred ca e pusa pentru cei ce depasesc coloana pe linia de tramvai si urmeaza sa faca la stanga.
  • sam_mntn

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1996 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Unde exact este radarul de la metro Baneasa, trec des pe acolo si nu am vazut unde ar putea fi.
  • keopsss

  • Mesaje scrise: 1,516
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salut deschid acest topic pentru a va spune pe unde sunt camere video fixe in oraj la mine dca aveti drum sa nu dati peste ele Smile:
-1 la bujoreni cum cobori ,,panta,,
-1 la gura vaii
-1 la caineni
-1 la milcoiu cum urci dealu negru dispre bucuresti spre rm valcea
-1 la slatioara in curba unde e drumul drept acolo au puso Twisted Evil nenorociti!
Acum spuneti si voi la voi in orase pe unde sunt camere video fixe ....Ca asa scapam si de amenzi si de dureri de cap si de frica.. Rolling Eyes Si inca ceva vedeti ca limita este de 40 la ora deci va dati seama daca te ia cu 60 te rupe la buzunar...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR