Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • teodor

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2007

  • Mesaj Privat
cristiandvd a scris:@teodor Stiu ce zici tu, da ce naiba faci daca sunt 2, pt ca astia niciodata sau aproape niciodata nu fac pe vitejii cand sunt singuri. Au tupeu cand sunt mai multi.


man , e de fier bastonul , doar daca il ating si i-am anchilozat mana sau piciorul , sant sigur ca al 2-lea o rupe la fuga cand isi vede amicul zvarcolinduse pe jos ca o rama fara cap (eu tot sper sa nu ajung la asa ceva dar...........................)
Skip ads

  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
@teodor.. o fi de fier bastonul dar daca agresorul are habar macar putin de arte martiale sau a mai avut lupte cu un baston si mai ales daca e si dus putin cu capul iti garantez ca nu o sa stea nemiscat sa ii dai tu cu bastonul. Rezultatul.. tu ramai fara baston si stii ce patesti mai departe.
Mai bine eviti si ajungi linistit acasa.
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Nu uitati ca "fiecare nas isi are nasul lui" asa ca mare atentie ca nu stiti peste cine dati.
Mi-a taiat calea o masina de era sa ma fac praf. Il prind din urma la un stop, ma duc la el si iese din masina un domn la vreo 45 - 50 de ani si imi spune: "Imi cer scuze..., am gresit..., nu v-am vazut. D-voasta nu a-ti gresit niciodata?" M-am calmat instantaneu si i-am spus ca pe viitor mai multa atentie.
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
teodor daca ai baston dinala telescopic metalic cumparat de pe okazii iti recomand sa fugi tare tare... nu cumva sa-l enervezi pe cel in care dai.
Skip ads

  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
eu am asa ceva
e identic cu unul pe glont, are aceelasi sunet, scoate acelas fum, face aceeasi scanteie. Daca ai tras o data cu el fug toti

PS: am uitat sa spun e pe gaze
  • fnf bogdan fnf

  • Mesaje scrise: 452
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
poti da te rog cateva detalii cum l-ai dobandit si cat a costat ?
Multumesc anticipat
  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
mers la magazinul de arme, luat documentatie. Mers la politie (sectia din cartier) completat niste cereri. Peste 7 zile aveam hartia la mana. Mers la magazin, achizitionat pistol. Modelul meu este EKOL special 99 care trage gloante oarbe, cu piper si gaz. Nu stie de gloante de cauciuc.
A costat 500 lei. Gloante in momentul de fata am cu gaz. O sa imi iau unele cu piper ca e mai palpitant asa Very Happy
Dupa ce m-am chinuit atat pe la politie saobtin certificatu ala de arma neletala am dat de un nene care vindea acelas lucru pe sub mana la doar 100 de lei in plus
Acum imi dau si eu seama dc se impusca astia pe strazi. Oricum asta de il am e total neletal, in cel mai rau caz daca ai gloantele cu piper o sa il cam usture pe al de te-a suaprat Smile
  • fnf bogdan fnf

  • Mesaje scrise: 452
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
multumesc frumos pentru promtitudine Smile
Skip ads

  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Intrebare pentru cei cu spray paralkizant care spun ca il tin in masina (cel mai probabil in buzunarul de la portiera soferului):

Vara, in timp ce afara e o caldura infernala iar in masina temperatura depaseste 40 de grade, sprayul ala nu e in pericol sa explodeze?
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Nicidecum! Smile Tu nu te uiti la mythbusters? Very Happy
  • krueger

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
cea mai buna varianta pentru hotii din trafic ar fi ak-47 traditionalul Kalasnikov Very Happy
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
ovidiutm a scris:Intrebare pentru cei cu spray paralkizant care spun ca il tin in masina (cel mai probabil in buzunarul de la portiera soferului):

Vara, in timp ce afara e o caldura infernala iar in masina temperatura depaseste 40 de grade, sprayul ala nu e in pericol sa explodeze?

Laughing Asa am patit eu dar nu mi-a explodat, dar din cauza ca era folosit si foarte cald afara piperul ala care a ramas pe jet s-a evaporat in masina. Rezultatul a fost ca am stat cu usile deschise (toate 4) vro 10-15 min. Deci nu il lasati in masina sau torpedou ca face poc. Oricum eu recomand sa va luati unu pe jet nu pulverizant deoarece exista riscul, cum se spunea mai devreme sa bata vantul si sa te trezeti tu ca utilizator cu el in ochi.
Skip ads

  • gallardo

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2006

  • Mesaj Privat
in mod normal e mai bine sa eviti scandalurile, si in cazul in care nu esti tu cel care provoaca scandalul poti face urmatoarele:

mie mi s-a parut amuzant dar in SUA a fost un caz de genul :
cand s-a dat un teribilist de asta jos la o tantica care nu-i raspunsese la flirtul vulgar si i-a aratat un semn obscen tipului in cauza , asta a urmarit-o si i-a bagat masina in fata si idiotu s-a dat jos si s-a postat in fata masinii ei dand cu pumnii in capota....asta a zis sa-l invete minte si a accelerat prinzandu-l intre masini, rezultatul = fracturi la ambele picioare. Si a scapat cu "Nu stiu domnule judecator m-am pierdut am intrat in soc si am apasat pe acceleratia...m-am pierdut"...cica "cadere psihica"..s-a scos gagica...

cred ca aceasta cadere poate fi invocata si de un barbat la fel de bine...m-am speriat domnule...si am intrat cu toata viteza in el...nu poata sa mearga 3 luni...si tura viitoare cand o sa mai fie un caz de scandal o sa se gandeasca de doua ori daca se mai da jos din masina sau nu. Ma scoate din minti cand coboara cineva din masina! stai la tine in masina ca nu stii ce ascunde celalalt in torpedou...

Am circulat in Austria, Germania...ti-e mai mare dragul...oamenii calmi, te astepta sa treci nu se baga , chiar daca gresesti sunt indulgenti nu sar imediat cu mana pe claxon... Am vazut de asemeni cum se circula si in celalata extrema in Liban...unde sunt putine semne de circulatie, nu sunt marcaje pe strazi si centura de ocolire a Beirutului are 5 benzi fara marcaje...trec pe rosu la semafoare circula haotic...dar nu am vazut sa se injure sau sa se uite urat unii la altii...sau nicidecum sa se dea jos din masini... la noi...sangele latin fierbe... Smile


Ultima modificare facuta de gallardo la Mar 07 Apr, 2009 1:39 pm
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
gallardo a scris:ii... la noi...sangele latin fierbe... Smile

mai degraba lipseste educatia.
  • gallardo

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2006

  • Mesaj Privat
liberlamare a scris:
gallardo a scris:ii... la noi...sangele latin fierbe... Smile

mai degraba lipseste educatia.


nu am vrut sa fiu asa de "dur". trist dar adevarat!
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Stii cum e la noi: lasi pe unul sa treaca si cel din spatele tau tabara pe tine.
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
În urma unei altercaþii în trafic, produsã de un tip într-un Logan crem cu numere de CJ (atât mai þin minte), care mi-a blocat trecerea ziua în amiaza mare pe o stradã importantã din Cluj, dobitocul de mine a deschis geamul sã-i ofere cãlduros o "bunã ziua" iar respectivul nu a prea stat pe gânduri, a bãgat mâna în maºinã sã mã prindã de gât, i-am parat cu stânga ºi a reuºit sã-mi frângã degetul inelar în douã locuri. Trei luni le-au trebuit oscioarelor sã se sudeze.
Asta se întâmpla acum aproximativ un an.

Clujenii îmi spun nine_fingers.

De atunci:
1. am programat maºina cu Tech2-ul, ca la prima apãsare a telecomenzii sã se deblocheze doar uºa de la ºofer.
2. dupã ce intru în maºinã ºi demarez, instinctiv deja îmi sprijin cotul de þâmburucul (vezi dexonline.ro) de blocare a tuturor uºilor, rezultã blocarea tuturor uºilor
3. pentru altercaþii în staþionare mã bazez pe foliile antiefracþie care-i fac viaþa ceva mai dificilã agresorului - câºtig câteva secunde probabil - pânã se face verde la semafor ºi mi se elibereazã calea sau pânã bag dracu' într-a întâia ºi plec de-acolo
4. credeþi-mã pe cuvânt (dacã vreþi încercaþi-o cu mine ºi nu vã voi dezamãgi) cã dacã vreunul îmi mai taie calea ºi se opreºte în faþa mea cu scopul de a-mi bloca calea, voi apãsa acceleraþia ºi deloc frâna - pãþitul suflã ºi în iaurt - nu-mi mai pasã de maºinã în aceste situaþii, accelerez cât mã þin pistoanele
5. NU deschideþi nici o uºã, NU deschideþi nici un geam
6. pentru pistoale, spray-uri, arbalete ºi praºtii trebuie sã deschideþi geamurile sau uºile - pãstraþi-le mai bine închise ºi tãbãrâþi cu maºina peste atacator - el nu vã doreºte binele! ªi nici nu vrea sã vã dea bineþe împreunã cu cartea sa de vizitã.
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Eu i-as lovi masina (daca pe el nu pot) si apoi as suna la 112 si as sta in masina pana ar veni politia... sau as face manevre inainte inapoi sa vad cat poate sa suporte smecherul... intre timp as mai cgema si un prieten doi de incredere, sa imi fie martori la ce se va intampla.
  • George1507

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 y20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Pe mine m-a urmarit un individ cu un golf 5 de vreo 100 kg(mentionez ca eu am 67)pana in fata blocului,pentru ca l-am claxonat dupa ce a trecut la mustata prin fata mea neacordandu-mi prioritate de dreapta.M-am incuiat in masina,stateam si ma uitam la el cum se stresa afara.La un moment dat s-a plictisit si a plecat,nu cred ca avea curaj sa-mi sparga geamul,desi eram pregatit si cu bastonul de cauciuc "din dotare" de sub scaunul soferului!Nu sunt un tip violent,nu recurg niciodata la violenta,dar sunt unele cazuri in care trebuie sa te aperi si consider un lucru normal sa ai o arma de autoaparare in masina care sa te salveze de "smecherasi".Urmeaza sa-mi achizitionez un spray cu piper si merg mai linistit pe strada.
  • toma_marius

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
frate omor, dai in masamare, eu am vazut in fata mea cum unu a coborat din masina si sa dus la ala din fata si ia turnat vreo trei pumni pe geamul intredeschis si nu a sarit nimeni si liniste si voie buna, dotari suplimentare spray paralizant si maceta proaspat ascutita original nigeria de se mai papa aia intre ei pe acolo.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR