Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Ce parere aveti despre acest anunt ?

https://www.mobile.de/ro/Aut...ar/249474225.html
Skip ads

  • NegreaGeo

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia OPC 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Salut,
As vrea sa achizitionez si eu un opel insignia break cu motor de 2.0 si 160 cp,cutie automata!Masima este din 2011 si are rulaj de 198000.
Am mari dubi la cutia automata!Pt cei care detin o astfel de masina v as ramane recunoscator daca m ati ajuta cu niste informatii!
Multumesc mult!
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Geo, incearca sa citesti din urma, eu mai am vreu 3 0 de pagini de citit din tot topicul. E recomandata cutia automata !
  • florin250

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2010 A 20 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Eu va zic din experienþã , fugiti de cutia de viteze M32 (este o cutie de viteze manuala)care este pusa pe versiunea de Insignia cu 130 cp. , luaþ-iva o Insignia cu 160 cp pt ca are cutie de viteze manuala F40 , uitati de cutie automata nu e f fiabila si daca se strica e jalee!
Skip ads

  • niculae matei

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010 A20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Motorul de insignia cel de 130 de cai adicã 96kw si cel de 160 cai 118 kw cutia manualã este aceasi diferã softul din centralina si presiunea din flaut .fiți serioși pinioanele sint aceleași.ca si coroana si sateliți.Si volanta discul si placa de presiune adicã ambreajul.cele automatice un sint prea reușite au dat probleme tehnice se simte prea tare cînd schimbã vitezele
  • NegreaGeo

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia OPC 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Multumesc mult vladutsss!Am tot citit dar nu am gasit ceea ce ma interesa pe mine de aia am zis sa mai intreb o data!Schimbul de ulei din cutie costa mult?Parerile sunt impartite vizavi de cutia automata si chiar sunt confuz ca nu stiu ce alegere sa fac!La fel ma gandesc si eu ca daca se strica e jaleeee cu J mare!
  • NegreaGeo

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia OPC 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Ce parere aveti de masina astahttps://www.olx.ro/oferta/op...abil-ID92X1J.html
Merita banii?
  • NegreaGeo

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia OPC 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2017

  • Mesaj Privat
https://www.olx.ro/oferta/op...abil-ID92X1J.html
Skip ads

  • NegreaGeo

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia OPC 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2017

  • Mesaj Privat
crapu7 a scris:Salut, confirm ceea ce spune colegul de mai sus. Uite scaune de 160k/km. Mașina este a mea.

https://goo.gl/photos/BPLUMCtHjafjg4516

Aia e mașina de 250+


Ce parere ai de masina asta

https://www.olx.ro/oferta/op...abil-ID92X1J.html
Crezi ca are km reali?Vad ca ai si tu una cu ,cutie automata!Esti multumit de ea?Costa mult svhimbul de ulei pt cutie?Multumesc mult.
  • florin250

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2010 A 20 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2016

  • Mesaj Privat
niculae matei a scris:Motorul de insignia cel de 130 de cai adicã 96kw si cel de 160 cai 118 kw cutia manualã este aceasi diferã softul din centralina si presiunea din flaut .fiți serioși pinioanele sint aceleași.ca si coroana si sateliți.Si volanta discul si placa de presiune adicã ambreajul.cele automatice un sint prea reușite au dat probleme tehnice se simte prea tare cînd schimbã vitezele

Nu au acelasi tip de cutie manuala , pe 130 cp este M32 care are probleme cu rulmenþii iar pe versiunea de 160 cp este F40, nici macar kiturile de ambreiaj si nici volantele nu se potrivesc de la M32 la F40 ... mai citeste inainte sa-ti dai cu parerea !
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Florin, nu stiu ce sa zic de automata. Si eu as fi vrut automata dar am inteles ca devine mai grea masina , si nici nu o simti asa bine. Mai e si riscul defectiunii. Dar ar fi aiurea ca noi doi sa descurajam omul sa ia automata doar ca noi n-am avut curaj...
Nu am auzit sa pice pe capete. Colegii recomanda si automata
  • florin250

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2010 A 20 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Eu vorbeam despre cutii manuale , despre automate sincer nu am auzit prea multe de bine dar orice ai alege cand vb de o masina second e un risc , pana la urma e alegerea fiecaruia .Mult noroc si drumuri bune.
Skip ads

  • NegreaGeo

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia OPC 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Daca poate unul dintre voi sa se uite pe linkul postat de mn.pt a mi raspunde v as ramane recunoscator!Poate ma ajutati ca nu stiu ce sa fac...sa ma orientez spre alt model?
  • NegreaGeo

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia OPC 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Am pus linkul cu masina care vreau sa o cumpar!Stiu ca cele de la nemti sunt fff rulate si au km multi dar asta zic eu ca nu arata urat la scaune!De aia va cer si voua parearea!
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
in 3 ani cam 120-150 k km se fac. aia are 6, dar numai 190 k km. mi se pare suspect. in rest asteapta putin sa isi mai dea cu parerea si colegii mai vechi.
  • NegreaGeo

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia OPC 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Multumesc mult vladutsss!Ar fi important sa mi raspunda fiindca mi ar usura decizia!
  • florin250

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2010 A 20 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Salut, km NU cred ca sunt reali, dute cu ea la reprezentanþã sa-i verifice km din modulul DPF , sa-i masoare neaparat presiunea de ulei ( daca vei cumpara o Insignia imediat dupa aceia sa-i schimbi simeringul de la sorbul pompei de ulei ) cere sa-i faca o verificare generala si neaparat istoricul service . Baftã.
  • niculae matei

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010 A20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Florine spunemi si mie ce rulmenti din cutie se duc sint in italia de 25 de ani si nu am vazut cutie de insignia zafira sau stilo rupta.dar motoare de insignia distruse ff multe masini accidentate.si chiar luate foc de la filtrul de particole .teai intrebat de ce tot esapamentul este asa ruginit.toate motoarele de insignia dupa 150.000km motorul este de facut.ciuzineti sufera
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Cutiile m32 sunt problematice. Cazuri dese. Poate pica peste tot exclusiv in italia.
  • florin250

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2010 A 20 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2016

  • Mesaj Privat
niculae matei a scris:Florine spunemi si mie ce rulmenti din cutie se duc sint in italia de 25 de ani si nu am vazut cutie de insignia zafira sau stilo rupta.dar motoare de insignia distruse ff multe masini accidentate.si chiar luate foc de la filtrul de particole .teai intrebat de ce tot esapamentul este asa ruginit.toate motoarele de insignia dupa 150.000km motorul este de facut.ciuzineti sufera

Se duc rulmenþii din capul axelor din cauza proastei constructii a sistemului de ungere din cutia de viteze , eu i-am schimbat prin luna aprilie la reprezentanþa Opel din Oradea si ma costat 2850 Ron (aprox 650 euro) , problema e cunoscuta la cutiile M32. Rulmenþii sunt marca Timken .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR