Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • NegreaGeo

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia OPC 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2017

  • Mesaj Privat
florin250 a scris:Salut, km NU cred ca sunt reali, dute cu ea la reprezentanþã sa-i verifice km din modulul DPF , sa-i masoare neaparat presiunea de ulei ( daca vei cumpara o Insignia imediat dupa aceia sa-i schimbi simeringul de la sorbul pompei de ulei ) cere sa-i faca o verificare generala si neaparat istoricul service . Baftã.


Multumesc frumos pt ras!
Skip ads

  • niculae matei

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010 A20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Mașina aratã bine km cred cã nu sînt reali.nici consumi nu sînt reali mai ales ca e un brek
  • florin250

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2010 A 20 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2016

  • Mesaj Privat
NegreaGeo a scris:
florin250 a scris:Salut, km NU cred ca sunt reali, dute cu ea la reprezentanþã sa-i verifice km din modulul DPF , sa-i masoare neaparat presiunea de ulei ( daca vei cumpara o Insignia imediat dupa aceia sa-i schimbi simeringul de la sorbul pompei de ulei ) cere sa-i faca o verificare generala si neaparat istoricul service . Baftã.


Multumesc frumos pt ras!

Da tipic , eu incerc sa ajut si sunt luat in ras , rade frate cat vrei , km nu cred ca sunt reali pe motiv ca in germania se fac minim 50000 de km pe an , fa socoteala desteptule , am zis sa-i citeasca km din modulu DPF pt ca acolo raman km originali chiar daca samsaru a pus calc. pe el si i-a modificat km In ECU , de smeringul de la sorbul de ulei stie toata lumea ca trebuie inlocuit la max 5 ani ,istoricul sevice se cere pt a vedea si km pe care i-a avut masina la ultima intervenþie la reprezentanþã si ce probleme au fost remediate in timpul garanþiei etc.
Acum rade in continuare , deșteptle .
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Omul a zis "multumesc pentru ras(puns)." Doar ca a prescurtat rau. Parerea mea
Skip ads

  • NegreaGeo

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia OPC 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Exact cum a zis si vladusss eu am prescurtat cuvantul ras(puns)!In nici un caz sa rad!Chiar nu intelegeam de cine zici ca a rås!Eu doar ti am multumit frumos,doar nu sunt tampit sa rad...nu as fi avut de ce!Am platit la autoDnA pt km,sa vdm ce spun ei!Eu masina am luwt o pana la urma,este impecabila pielea si merge bn cutia,acum peste 5 6 luni nu stiu cum o mai fi!
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Geo schimba-i urgent oringul si drumuri bune sa ai !
  • NegreaGeo

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia OPC 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2017

  • Mesaj Privat
vladutsss a scris:Omul a zis "multumesc pentru ras(puns)." Doar ca a prescurtat rau. Parerea mea


Exact asta am vrut sa zic!
  • NegreaGeo

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia OPC 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2017

  • Mesaj Privat
vladutsss a scris:Geo schimba-i urgent oringul si drumuri bune sa ai !


Voi merge cu ea in service cat de curand si asa voi face!Ms mult!
Skip ads

  • code01011

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Insignia 2013 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2016

  • Mesaj Privat
NegreaGeo a scris:Exact cum a zis si vladusss eu am prescurtat cuvantul ras(puns)!In nici un caz sa rad!Chiar nu intelegeam de cine zici ca a rås!Eu doar ti am multumit frumos,doar nu sunt tampit sa rad...nu as fi avut de ce!Am platit la autoDnA pt km,sa vdm ce spun ei!Eu masina am luwt o pana la urma,este impecabila pielea si merge bn cutia,acum peste 5 6 luni nu stiu cum o mai fi!


Data viitoare învațã sa scrii corect.
  • Dragos Ene

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Nu are rostul aici dar poate ar fi bine sa fim mai toleranti.... Din cauza multiplelor pb lumea se aprinde repede. Inclusiv genul asta de atitudine "data viitoare invata sa scrii corect". Este provocatoare, poate fi interpretat ca o amenintare, etc...

Poti scrie de pe telefon si lucrurile o iau razna...
  • NegreaGeo

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia OPC 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Asa este Dragos!De aia nici nu am mai raspuns fiindca nu avea rost sa deschid un subiect care nu ajuta pe nimeni!Suntem aici sa vb de masinile noastre si sa facem schimb de experienta.Pur si simplu nu mi am dat seama ca un simplu cuvant prescurtat care era folosit la sf.unei propozitii,nu va fi inteles!Asta e!
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Timpurile sunt din ce in ce mai grele, oamenii din ce in ce mai stresati, si ne cam aprindem de la o mica scanteie. Dar e bine ca ne-am inteles. Sa speram ca o sa vina tot mai multi membrii pe club, sa avem informatii din belsug
Skip ads

  • NegreaGeo

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia OPC 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Asa este vladutsss!Vroiam sa i intreb pe cei care au tapiteria din piele,cum si cu ce o curatati voi?Sau puteti recomanda in Buc.o spalatorie buna!Multumesc
  • Alin Alexandru

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Am intrebat si eu acest lucru pe topicul dedicat acestui subiect insa nu a raspuns nimeni. Am tot citit acolo si pe google. Multi spun ca laptele Doina face minuni Smile. Am incercat si eu sambata insa fiind piele perforata mi-a dat cu minus, intra prin acele gaurele si nu faci treaba.. mai ne documentam si ii dam de cap Smile.
Scuze de off topic!
  • NegreaGeo

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia OPC 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Asa este si tapiteria mea din piele perforata!Nu arata fff uzata avand in vedere ca masina are 290000 km🙈!Dar intrebam pt a o intretine!Ma gandeam la carpa aia care se num piele de caprioara de sterg astia masinile,ca ar fi ok inmuiate in apa rece si dupa sters cu o carpa uscata!Daca gas.o spalatorie ok scriu aici!
  • Dragos Ene

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Am auzit de oamenii acesti ca ar fi buni http://clinica-auto.ro/ pe detailing interior de piele. Dar sa te astepti la in jur de aprox 500-700 lei...
  • omefro

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2017

  • Mesaj Privat
code01011 a scris:
NegreaGeo a scris:Exact cum a zis si vladusss eu am prescurtat cuvantul ras(puns)!In nici un caz sa rad!Chiar nu intelegeam de cine zici ca a rås!Eu doar ti am multumit frumos,doar nu sunt tampit sa rad...nu as fi avut de ce!Am platit la autoDnA pt km,sa vdm ce spun ei!Eu masina am luwt o pana la urma,este impecabila pielea si merge bn cutia,acum peste 5 6 luni nu stiu cum o mai fi!


Data viitoare învațã sa scrii corect.


Bine zis!
Haideți sã nu mai cãutãm tot felul de pretexte si sa învãțãm sã scriem corect, nu intr-o românã pocitã.
E vorba de respectul acordat participanților la discuție sau a cititorilor!
Nu știi sã scrii, nici o problemã, înveți.
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Nu a mai scris nimeni asa ca pun eu o intrebare. Credwti ca masina din anuntul urmator respecta descrierea?

https://suchen.mobile.de/fah...tm_medium=android

I found this offer at mobile.de:

Opel Insignia 2.0 CDTI Innovation/ LEDER/ NAVI/ XENON
First Registration: 07/2013
Mileage: 82,000 km
Fuel: Diesel
Power: 118 kW (160 PS)

Price: €12,499
  • evelyn

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2015

  • Mesaj Privat
nu cred, ti o vand eu pe a mea, am luat acum 2 ani din germania full opttion 193k km, carte service, toate actele din germania, oring schimbat , 160 cp ecoflex, baterie nou, totul schimbat,( ulei distributie, ) doar te urci in ea cum vine vb
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
oricum nu se pune problema sa cumpar acum, doar ma informez cam care e piata. prefer totusi sa iau din germania, pana in 175 k km.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR