Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • Frezzy

  • Mesaje scrise: 93
  • Locatie: Austria
  • Masina: Insignia 2013
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2018

  • Mesaj Privat
A mea are jante pe 18 si confortul nu prea e ok. Ma zdruncina la denivelari dar o prefer pentru stabilitatea pe care o am in curbe si aspectul masinii.Cat am mers in Austria nu am avut nici un greier dar dupa o luna de Romania au aparut la haion portbagaj si plasticurile din bord.consum sub 6.8 nu am in oras dar eu merg merg mai turat si traficul de viena nu e infernal .Intretinerea e destul de ieftina iar probleme tehnice majore nu am avut nici una momentan.Doar la schimbarea distribuției in Iasi la reprezentata nu stiu ce au facut si a inceput sa vibreze bordul deci clar nu au facut treaba buna.Motorul zgomotos pe oras dar la drum lung te obișnuiești.Daca nu aveam dotari pe ea si nu arata asa fain ceea ce conteaza pt mine mai mult decat motor si alte chestii o vindeam . Confortul este sub ford mondeo si pasat ( parerea mea) per total daca e full cu toate nebuniile xenon incalzire volan , scaune, geamuri si oglinzi heliomate si culoare gen a mea carbon black si jante obligatoriu pe minim 17 merge dar clar pentru mine nu e ceea ce ma asteptam a fi o masina premium.sa spun se ce mi mai place : direcția , scaunele sport
Skip ads

  • Enachedc

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2014 A20DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2018

  • Mesaj Privat
A mea pe 19', dar in afara de denivelarile pronuntate nu am simtit zdruncinaturi care sa-mi perturbe confortul. Singurul minus mai notabil, fata de modelel amintite de Frezzy (mondeo si passat), e sistemul intellilink care e cam in urma, cel putin pentru mine. O sa-i fac un update saptamana viitoare dar din cate am inteles abia dupa 2016 s-au schimbat mai multe, inclusiv hardware.
  • panteraaroz

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Insignia 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Salut
Am mai gasit ceva interesant si as vrea parerea voastra
https://suchen.mobile.de/aut...wagen_lowerfunnel
  • Enachedc

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2014 A20DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Parerea mea e ca la banii ceruti si km pe care ii are masina, ar trebui sa fie mai dotata.
Skip ads

  • panteraaroz

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Insignia 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Ok mai astept doua,trei saptamani,pentru ca in Germania in prezent este un tam-tam cu motorizarea diesel
Poate mai scad preturile Smile
  • ambivalent

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2016

  • Mesaj Privat
@Freezy: nu stiu cum e cu confortul la mondeo si passat, dar pentru anii aia cele 2 modele arata oribil: mondeo ala din 2006 are aceasi infatisare pana in 2014 cand a aprut noul mk5, iar passatul b7 zici ca e casca lui darth vader (parca era o reclama la passat cu un copilas ce avea o casca din aia). Sa nu mai vorbim de pretul exagerat la VW si fiabilitate... meh asa si asa, parca nu justifica.
@panteraroz: nu inteleg de ce se uita oamenii la masini cu 189.000km :O ? nu iti este frica? eu unul personal la masina SH care are mai mult de 70-80.000 km nu ma uit. (decat daca e M.B.)
  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
@ambivalent , unii dintre noi se uita si la masini de peste 150 TKM, fiindca nu ne permitem un plus de 5000 de euro pentru o masina de sub 80 TKM. E simplu Smile . Acesti 5000 de euro , nu se vor regasi ulterior cand varsta si uzura masinilor vor fi mai mari. Ca sa ma fac inteles din punct de vedere economic : O masina de 3 ani cu 80TKM , cu dotari decente costa undeva la 15-16.000 Euro brut. Una cu aceleasi dotari dar cu peste 170 TKM costa 10.000.
O sa ti investiti 5000 de euro pentru o perioada lunga de timp , apoi peste 3 ani cea de 15 .000 , va costa 8-9000 E , iar cea de 10.000 , va costa 6-7.000 Euro , Reiese un plus de 2-3.000 euro economie , pentru noi astia mai modesti.
Eu asa calculez.....
  • ambivalent

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2016

  • Mesaj Privat
nu m-as duce chiar la 5000 euro in plus.
De exemplu: https://www.mobile.de/ro/Aut...ar/254653370.html asta. Dar am gasit si la 12.900 echipata decent, nici cosmo dar nici basic.
https://www.mobile.de/ro/Aut...ar/258826584.html
Ideea e ca luand masini cu 189.000 km, lumea vine pe aici pe forum si se plange ca pica/ca a cazut/ca a troscanit si influenteaza mult facand o parere multor oameni dupa cum ai citit si tu si eu ca "am auzit ca insignia asta e cu probleme". Pai cum dracu sa nu fie daca ai luat calarita de pe autostrazi cu 140-150km/h non stop?
Pana la urma e OPEL nu e LUX! Pana mea nu zic a e o masina rea, sunt cazuri de picat motoare si la bmw la celebrul motor N47 cu masini ce nu au trecut de 100.000 km dar care costa 35.000 E; dar ce vreau sa zic, e ca nu vezi oameni cu masini luate de noi sau putin rulate sa zica ce spun oamenii cu masini luate la 9000e/super rulate de la care se asteapta fiabilitate de Merc.
Skip ads

  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Din pacate , cei care se vaita de masini nu sunt cei ce iau masini de 200.000km , sunt cei ce iau masini de 300-350Tkm cu 150 Tkm in bord ! si pun botul la un 6000 euro masina de lux gen insignia care arata bine cu silicon pe bord!. Daca vrei sa tii o masina 100-150 Tkm , crede-ma o Insignia , un BMW , un Mondeo sau oricare alta masina din clasa asta la 200Tkm , e OK , cu ingrijirea necesara pentru km astia ( schimbat distributie daca e cazul , volanta si kitul de ambreiaj neaparat , celebrul oring in cazul nostru , etc) ! Totul tine de gusturi si de ce iti doresti.
Cat despre masina din link , in afara de piele si 4x4 , lipsa celorlate dotari ar mai adauga 2-3000 euro cam pe sufletul meu - sa fie acelesi model
, dar chiar si asa , intelegi ce am vrut sa spun Wink
https://suchen.mobile.de/fah...1fb2-f624b7ca8b3c
  • ambivalent

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2016

  • Mesaj Privat
OK, am inteles ce vrei sa spui si cine se plange de masini.
Ce-mi arati tu acolo e deja OZN Smile), superba intr-adevar!
  • jonnz

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2015 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Ozn fara flex ride...
  • Lucian1986

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Buna ziua.
La cât schimbați voi distributia la Insignia tourer 2.0, diesel?
Multumesc anticipat.
Skip ads

  • panteraaroz

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Insignia 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Salut
Am vazut in acest parc,mai multe masini (daca puteti sa aruncati un ochi,pentru o sugestie)
Dar as vre sa cumpar acesta masina
http://www.sixtsh.ro/masina...-insignia-b09wso/
Ce parere aveti
Multumesc
  • panteraaroz

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Insignia 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Sa vandut ieri Sad
O zi buna tuturor
  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Nu trebuie sa fi suparat, masini sunt multe , fiecare sac isi are petecul lui, asa ca o sa apara si a ta, Stiu ca esti nerabdator , dar te sfatuiesc sa cumperi ceea ce iti doresti! Bafta!
  • panteraaroz

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Insignia 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Gata,am cumparat-o !
Este break 2.0 163cp si 136000 km (carte service la zi)
Maine atasez poze Smile
Va multumesc pentru ajutor
  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Sa o stãpânește sanatos. Asteptam poze
  • panteraaroz

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Insignia 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Asta este masina mea
Nu am avut timp sa o curat dupa achizitionare,pentru ca azi am fost sa-i schimb parbrizul Smile
Pare mai murdara in poze Smile
Am programat-o pentru schimbarea acelui oring
Ce ar mai trebui facut preventiv?
Voi folositi start-stop?
Ozi buna tuturor
  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Frumoasa,dotata, sa o stapanesti sanatos si fara evenimente. Oringul e bine ca il schimbi , , in rest la km astia , nu ar trebui sa fie probleme. Start /stopul la mine la Campulung , prea putin folosit , neavand multe stopuri la care sa stau,probabil util daca stai mai mult de 50 sec la semafor... Cat te-a costat jucaria?
  • panteraaroz

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Insignia 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Am negociat la sange Smile 12500e
Un an garantie din bara in bara,sau 15000 km
Nu am cd de navigatie si nu stiu ce sa-mi cumpar
Voi ce folositi?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR