Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • Kamob

  • Mesaje scrise: 864
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
E duminica, sa ne destindem: uite un exemplu tipic de samsar care vrea sa vanda... ceva. Adica masina poate ca e buna, dar anuntul e prin balarii total! Ce e fascinant e ca inventeaza optionale (de exemplu airbag-uri 10, TV, samd), dar uita de facilitatile automate de parcare sau Opel Eye! Aiaiaaai! Smile
https://www.autovit.ro/anunt...pdc-ID7GkC3h.html
Skip ads

  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Are o poza in care pe bord se vad 220k iar in anunt are 187k 😄
  • Kamob

  • Mesaje scrise: 864
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Samsar sadea! Smile
  • TMA

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Salutari,

Ce parere aveti despre masina din anunt? https://www.autovit.ro/anunt...X.html#0c56b23943

Multumesc,
Skip ads

  • DSiMioara

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2017

  • Mesaj Privat
frumoasa si dotata, km putini, pretul pare mare dar tu stii mai bine de cat dispui si cat vrei sa o tii.daca te uiti un pic in spate la topic vezi ce a luat tot 2014 colegul lcm https://www.autovit.ro/anunt...ia-ID7GjyfX.html.
in completare, ce ziceti de un grup pe watsup Opel Insignia ? am la munca si e chiar util, mult mai facil decat in formula de aici.
  • Kamob

  • Mesaje scrise: 864
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Au mai fost opinii de genul asta... dupa cum vezi, solutia cea mai buna functioneaza in continuare. Ce e comod pentru tine, nu e si pentru altul. Forumul este locul in care ne intalnim toti sa discutam si sa schimbam opinii, impresii si informatii. Hai sa lasam lucrurile bune sa mearga inainte. Smile

LE: ceea ce nu este aparent imediat pentru un utilizator nou, este faptul ca aici se stocheaza informatii pentru alti utilizatori, care le acceseaza ulterior. Fa asta in wassup sau pe facebook.

Forumul nu e chat! Idea
  • Kamob

  • Mesaje scrise: 864
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
TMA a scris:Salutari,

Ce parere aveti despre masina din anunt? https://www.autovit.ro/anunt...X.html#0c56b23943

Multumesc,


Masinuta asta se vindea in 2014, la oferta, cu 22.500 euro, taxe incluse. Ca dotari nu e uaaau, e pe la mijloc.
Daca vrei km putini si un pret relativ cinstit, merita vazuta. Zic relativ, pentru ca ai putea sa o scazi vreo 500 de euro lejer. Sa nu te lasi impresionat de an sau km, dotarile sunt la fel de importante.
  • omefro

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Masina arata bine, e ok ca dotari, an bun, km ok, pret ok, eu as vedea-o.
Spor.
Skip ads

  • DSiMioara

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Ms de precizari kamob, am gasit grupul pe fb.
  • TMA

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2017

  • Mesaj Privat
DSiMioara, Kamob, va multumesc pt reply-uri. @Kamob, imi poti spune, ca o opinie personala, un top 3 al dotarilor foarte importante pentru tine, in plus fata de cele din anuntul de mai sus? Intreb pt ca nu am mai cumparat nicio masina pana acum (noua/sh) si-mi prinde bine orice informatie, ca sa nu pierd din vedere anumite lucruri. Mersi Smile
  • Kamob

  • Mesaje scrise: 864
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
As merge pe suspensii sport, un element obligatoriu pentru masina asta, pentru ca e grea si rigida (apesi butonelul si devine balena, te enervezi, pac la celalalt butonel, se face street racer - exagerarile sunt evidente, dar se simte foarte clar diferenta, pot sa confirm). Apoi navigatia mare, cuplata cu display-ul central mare (nu mediu, ca in anunt). Pe locul 3... hmm... chestii de comfort, gen scaunele AGR incalzite si ventilate, cuplate cu volanul incalzit. Restul e poezie. Smile
  • FRANKIE82

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2015

  • Mesaj Privat
xenon AFL...sa nu uitam de afl....
Skip ads

  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
TMA a scris:DSiMioara, Kamob, va multumesc pt reply-uri. @Kamob, imi poti spune, ca o opinie personala, un top 3 al dotarilor foarte importante pentru tine, in plus fata de cele din anuntul de mai sus? Intreb pt ca nu am mai cumparat nicio masina pana acum (noua/sh) si-mi prinde bine orice informatie, ca sa nu pierd din vedere anumite lucruri. Mersi Smile


Tu trebuie sa gasesti un echilibru intre an fabricatie, km si dotari.
Eu am optat pentru o masina mai noua, km putini dar si dotari mai putine cum este si cazul acesteia.
Bafta
  • ciprinel

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Eu unul n-as mai lua masina fara Bixenon. Si la asa masina scaunele cu certificare AGR sunt super.
  • omefro

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Dublu climatronic, AFL cu tot tacamul, scaune AGR, tempomat, bluetooh, cutie automata, astea sunt cele mai importante pentru mine.
  • Kamob

  • Mesaje scrise: 864
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
O imagine face cat 1000 de cuvinte, deci asta vreau eu la o masina:

  • gadlex

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Salut, si bine v-am gasit.
Asa cum probabil banuiti, sunt in cautarea unei Insignii. Am citit o parte din mesajele postate in acest thread, dar desi intrebarea probabil a mai fost postata, nu am reusit sa gasesc un post care sa ma lamureasca.
Concret in clipa aceasta ma uit peste niste combi-uri, dar din lipsa experientei nu prea pot sa fac o analiza coerenta dpdv tehnic. Unul este din 8/2011(Germania), 160CP, 103000km. Rivalul e din 2/2014(Belgia), 140CP dar are 185k km. Pretul ar fi in aceeasi zona, 11k euro adus in tara. Difera si cateva dotari, aici momentan nu intru in detalii pt ca tine de parerea personala a fiecaruia.
Am citit pe aici probleme legate de pompa de ulei(nu mi-e f clar daca s-a rezolvat dupa 2012 sau nu) si sunt curios de parerea voastra legata de varsta(versiune) vs km rulati.


Merci.
  • DSiMioara

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Vei gasi multe opinii subiective Smile Eu as alege pe cea mai noua, pt ca diferenta de km nu e mare. Dar depinde f mult si de cum a fost întretinutã. Dotarile sunt importante, nu le trece cu vederea usor, in timp vei dori sa beneficiezi de ele. Este un grup si pe fb, intreaba si acolo unde vei gasi posesori ale ambelor variante. Iti doresc sa faci o alegere cat mai buna!
  • cristian.c

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2014

  • Mesaj Privat
cenzurat. Pentru tematici comerciale avem sectiune dedicata, nu iti faci promovare aici
  • gadlex

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Merci DSiMioara pt raspuns. Nu ma gandeam sa ignor dotarile.
Credeti ca combiul asta: W0LGT8ES9E1063743 merita 12500 euro adus in romania?
este din 1/2014, 140 CP si are 186k km la bord.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR