Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • tarantula

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2008

  • Mesaj Privat
sal sunt si eu curios la ce foloseste intrerupatorul de la ambreaj cel de la pedala ca eu nu al mai am ...ma afecteaza cu cevA? am dat pedala de abreaj jos si am pus intrerupatorul bine ca imi cadea in cap si numai stiu unde l-am pus pe sub bord pe acolo .. l-am cautat si cum eram grabit nu l-am mai pus si am montat totul asa .Intrebarea mea e care era rolul lui ?
  • crystyxcw

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Exista o posibilitate sa fie de la tempomat Cruise Control. daca e de la el nu se mai dezactiveaza cand calci ambreiaju sau nu se mai activeaza deloc asta daca ai.
  • tarantula

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2008

  • Mesaj Privat
din cate am vazut nu am asa ceva Sad chiar nu stie nimenii de la ce era ?
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Dupa cunostintele mele (limitate ce-i drept) stiu ca acel intrerupator este pentru cruise control. Am inteles ca mai ales dieselurile il au...toata treaba e sa fie activat cu un tech...care o fi ala, puii mei. Ideea este ca, chiar daca nu ai cc pe masina, ai fi putut sa ti-l activezi cu ajutorul acelui switch si cu maneta de rigoare. Eu spre exemplu, la masina mea a trebuit sa-l cumpar ( pe aceasta cale, respectele mele florianule! Smile ) odata cu maneta si sper sa il activez.
In concluzie, ai putea sa-ti activezi tempomatul, dar numai cu chestia aia de care tu ai "scapat" Smile
Cu stima,
Mihai_b
  • tarantula

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2008

  • Mesaj Privat
multumesc pentru ajutor mihai deci nu se strika nimik dak merg fara el atat vroiam sa stiu am x16xel ms inca odata
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR