Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • Mafi0tul

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am si eu o problema cu butonul de aprindere a farurilor si anume k nu este luminat,sa fie vre-un contact imperfect sau led ars?nu s-a mai aprins de cand s-a montat alarma ,dar nu i-am dat importanta.Cum se poate remedia problema,are cineva vreo idee?
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Desfa blocul de lumini (trage de el inspre tine ) si in spatele lui gasesti un bec , e pozitionat cam pe centru , ala e problema , ori nu face contact ori e ars , . Ia-l in mana si du-te la magazin sa cumperi altul , vezi sa semene perfect pt ca daca ei bec pt martorii din bord nu o sa mai poti baga blocul inapoi ( cele pt martori sunt mai inalte putin ) . Succes !
  • Mafi0tul

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Rectific : ledurile din buton se sting in momentul cand iau contactul,daca pun contactul se aprind si asa raman ,este normal?
  • menixflo

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2008

  • Mesaj Privat
exact cu aceeasi problema ma confrunt si eu de cand am montat alarma , si nimeni nu ii da de cap. daca aflii ceva te rog posteaza pe forum . ma intereseaza si pe mine.
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Probabil are legatura cu limitatorul de la usa soferului , in functie de tipul alarmei montate , din comutatorul ala se foloseste un fir . uitativa cu atentie pe schema electrica a alarmei ( fire , actuatoare si alte alea ) si poate gasiti ceva ) Cu respect !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR