Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • petro

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2008

  • Mesaj Privat
La denivelari mici se aude un zgomat ca si atunci cand bate un fier. Mentionez ca amotizoare, suspensii, bucse, brate spate sunt o.k.Am observat ca aripa-bara spate s-a deplasat putin( intre stopuri spate si bara de sub el este un spatiu de 1cm ) si nu cred ca este normal sa fie asa. Ce pot face? Ce sistem de prindere are aceasta bara?
Skip ads

  • deleted-12386

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2007

  • Mesaj Privat
salutare
si eu se pare ca am cam aceeasi problema, cu zgomotul(ca un fier sau plastic ceva) in spate. Am schimbat bucsele bara stabilizatoare, iar suspensia si bratele sunt ok. Ceva idei de la careva...?
  • negroutzu

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2007

  • Mesaj Privat
si eu am aceeasi problema si mecanicul mi-a spus ca nu au bucsile nimic,si acum ma gandesc ca poate fi esapamentul ca mi s-a parut ca e mult prea flexibil.poate mai stie cineva altceva.
  • ludi_f

  • Mesaje scrise: 363
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2007

  • Mesaj Privat
O varianta destul de credibila ar fi ca in toba sunt niste tevi subtiri, iar daca s-au rupt unele se aude ca fier zgaltait pe acolo. Cel putin la mine asa cred ca este.
Skip ads

  • deleted-12386

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2007

  • Mesaj Privat
eu am tras de toba de numa si nu se aude de la toba...si la mine se aude in partea dreapta spate...deci cel putin in cazul meu 100% nu e nici de la toba.
  • hot
  • ***
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Ca sa fiti sigur ca eliminati o varianta(hayon daca aveti hatch)ungeti bine chederele de la portbagaj cu ulei siliconic.Mai vorbim dupa operatiune(le luam prin eliminare,iar asta e cea mai putin costisitoare)
  • ludi_f

  • Mesaje scrise: 363
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2007

  • Mesaj Privat
La mine se aude clar din stanga spate (zona cu toba). Singura varianta pentru a fi 100% sigur e sa dau toba jos si sa o scutur si sa ascult daca e ceva inauntru. Varianta cu agitatul tobei cat e prinsa pe masina nu e buna, nu cred ca inauntru sunt clopotei din aia usori Smile
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Si la mine la fel! La orice denivelare, in spate se auzea un zornait metalic. Ce credeti ca am gasit? Arcul lamelar ce sustine placutele de frana in etrier era rupt ! Cand acesta lipseste, placutele de frana cam "joaca sarba" in locasul lor!
  • CosmineLis

  • Mesaje scrise: 359
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
La mine e pe dreapta spate zgomotul, e ca si cum as avea un cric ceva prin portbagaj care la denivelari sare Smile am scos tot din portbagaj si la fel se aude.
  • Xender

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Eu am avut un zgomot asemanator pe fata. Tot la denivelari, si tot un zgomot metalic. Am avut o jumate de spira de la arc rupta, si statea ascunsa pe suportul pe care sta arcul. Cand am ridicat-o sus nu s-a vazut nimic, numai k mecanicul a bagat mana pe acolo si a gasit-o.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR