Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • patratelyo

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Kadett 1987
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2008

  • Mesaj Privat
oameni buni de ceva vreme am probleme cu alternatorul.i-am schimbat de curand periile si rulmentul de la fulie si vad ca nu incarca cum trebuie.din cate stiu eu ar trebui sa incarce cu toti consumatorii cuplati undeva pe la 13,5 volti iar fara consumatori cuplati cam 14-14,1.la mine duce undeva la 12,3 volti cu consumatori cuplati iar fara ei 13,5 si acum va intreb ce poate fi.eu zic ca ar fi releul de incarcare care la mine este incorporat in alternator dar problema e ca l-am luat de la sh si seria de pe el nu mi-a gasit-o nimeni pe calculator la magazinele de piese.ce pot sa va mai spun este ca pe el mai scrie si delco remy.astept pareri de la voi in speranta ca ma veti ajuta sa rezolv problema.va multumesc
Skip ads

  • patratelyo

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Kadett 1987
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2008

  • Mesaj Privat
scuze ca am postat de doua ori dar s-a blocat drujba mea de calculator
  • wormostar

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Kadett 1986 12sc
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
la cielo am avut asemena probleme,se bulisera rulmetii, si am ramas de vreo 2ua ori in drum cu masina.
Solutie - cauta unul sh sa se potrivesca si fii atent la rulmanti sa nu vajaie cand il rotesti cu viteza
  • patratelyo

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Kadett 1987
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2008

  • Mesaj Privat
rulmentii se potrivesc de cielo si i-am schimbat de 2 luni deci sunt noi.semne ca s-ar gripa nu da doar ca nu vrea sa incarce cum trebuie.inclusiv am schimbat si periile de vreo luna deci si alea sunt noi asa ca nu stiu ce sa-i mai fac.rotorul nu e spart pe nicaieri si nici statorul nu are vreo fisura cel putin la cat l-am studiat asa ca cel putin pe mine ma depaseste un pic situatia si de aceea am zis ca poate fi din releul de incarcare si v-am cerut ajutorul.azi o sa-l mai desfac odata macar sa-l curat si sa vad daca sa stricat ceva in el.multumesc de solutie oricum
Skip ads

  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
cureaua e intinsa bine? daca ai joc incarca si mai putin si risti s-o si pierzi.

inca o chestie. verifica releul de incarcare si starea bateriei.
  • patratelyo

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Kadett 1987
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2008

  • Mesaj Privat
cureaua era intinsa l-am desfacut si releul nu parea ca ar avea probleme dar surpriza mi-a cazut o piesa din el(o izolatie de textolid ca o saiba)si am constatat ca periile nu erau acelasi model ca cele vechi si din cauza suportului un pic diferit una era blocata si nu mai facea contact cum trebuie.si toate astea din cauza ca am dus-o la un electrician "bun"asta sa-mi fie invatatura de minte ca data viitoare sa stau langa el sa vad ce lucreaza.multumesc de sfaturi si ne mai auzim Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR