Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
bujuxp a scris:cine imi face si mie un diag gratuit sunt din targoviste?

Gratuit putin posibil...
Cine investeste citeva zeci de milioane, scule, timp, cunostinte in asa ceva putin probabil sa o faca gratuit.
Skip ads

  • bujuxp

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Nea dane pai pe cat pe 20 lei?
  • bujuxp

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Dar cand te ajuta cineva aici si a stat si a gandit si a investigat problema de i-a gasit rezolvarea si zice ce a patit tre sa ceara bani?
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
No coment, poate altii...
Skip ads

  • ANSWERS

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2004

  • Mesaj Privat
eu zic "Nea Dane" sa-i faci omului diagnoza pe 20lei cat zice el ...... apoi sa-i spui parerea ta profesionala cam pe 300lei ...... Smile ..........DIAGNOZA MOKA ...... numai op-com original costa 31mil ,,,, si asta este ce-i mai ieftin ..... nimeni nu poate spune CAT COSTA timpul investit in studiu ..... ....parerea mea .. .. cei ce fac diagnoze gratis sunt au ft putine de spus despre masini .... ei doar cauta sa invete si care ar fi cel mai bun mod ? Very Happy
  • bujuxp

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2007

  • Mesaj Privat
op com original de unde se fabrica e 400 usd.
  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
problema e ca nu conteaza daca e 400$ sau 31mil,e vorba de o investitie pe care a facut-o omul si pe care trebuie sa o recupereze,fara sa ne mai gindim la faptul ca mai si trebuie sa stii sa folosesti acea scula si sa mai si stii ce sa citesti si cum sa interpretezi acele valori.de aceea la reprezentante,degeaba au ei scule daca nu au pe cineva care sa stie sa citeasca si sa interpreteze acele valori.si de preturi se pot vedea aici la distribuitorul autorizat :
http://www.diag.ro/
  • ANSWERS

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2004

  • Mesaj Privat
pretul de "acolo unde se fabrica" pt op-com este "The price of OP-COM is 750,- Euro + VAT + Shipping costs."
Skip ads

  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
ANSWERS a scris: ...parerea mea .. .. cei ce fac diagnoze gratis sunt au ft putine de spus despre masini .... ei doar cauta sa invete si care ar fi cel mai bun mod ? Very Happy


Si eu am avut in primavara timp de o luna diagnoza for free pentru membri din Galati si imprejurimi , Miky mai are oferte free pentru cei din Bucuresti ... nu e nimic rau in a face ceva for free din cind in cind . Totusi , orice lucru bun trebuie sa aiba sfirsit ...
Viata in sine este o invatare/adaptare perpetua , cu cit stii mai mult cu atit iti dai seama cit de putin cunosti ... trebuie numai sa ai puterea sa recunosti si rabdarea/timpul de a invata continuu . Nimeni nu s'a nascut invatat si nici nu le poate sti pe toate ...
  • relubr

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2007

  • Mesaj Privat
In primul rand va urez LA MULTI ANI ! va urez ca pe 2008 sa aveti parte de cati mai multi km fara probleme sau evenimente nefericite ....
Acum revin si eu la voi cu o intrebare simpla:
Cu ce pot sa citesc si eu codurile sau ce o mai fi acolo , la masina mea ( o varianta functionala ) ? Astra Caravan 2004 motor Y17DT , o solutie ieftina , cum a spus cineva home-made.
Va intreb deoarece am stat 2 ore si am citit tot pe aici si nu am inteles nimic , prea multe informatii odata produce haos in capul meu Smile ( glumind desigur ) , ideea este cand apare ceva sa verific intai eu eroarea apoi sa ma duc la mecanic informat , sunt unii " mecanici" care asa cum au spus unii pe aici , invata meserie pe banii , timpul si masina ta, punandu-te sa cumperi piese fara rost....
Va multumesc
  • lupu_sandu

  • Mesaje scrise: 622
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2007

  • Mesaj Privat
@relubr:
Dupa cum s-a discutat pe topic mai bine dai 120 lei pe o interfata KKL>COM
si cu AB-COM i-ti faci treaba de minune.
  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
merge si opcom-ul...cel putin cel pe care il am eu da mai multe informatii referitor la parametrii de functionare.
Skip ads

  • lupu_sandu

  • Mesaje scrise: 622
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Merge si cu Op-Com si cu Opel Tech2.
Ab-com a fost primul care mi-am amintit. Very Happy
  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
hai sa incepem sa facem schimb si de soft,poate unii au si soft-uri mai bune sau mai noi,cele care merg cu aceasta interfata kkl>com,nu de cele cu interfata dedicata.
  • lupu_sandu

  • Mesaje scrise: 622
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Aici nu putem sa facem schimb de soft-uri deoarece sunt considerate warez.
Numai pe mess. Prietenii stie Very Happy
  • relubr

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Stie cineva in ce format vin informatiile de la ECU ? A pus cineva un osciloscop , ceva ?
  • motardu

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1999 x12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salutare si La Multi Ani !De aceleasi probleme m-am lovit si eu si tot cautind pe net am gasit un aparat care la nivel de amator cred ca este acceptabil .Atit ca pret cit si ca utilitate.Este adevarat ca codurile de eroare pot fi citite si cu ,,agrafa,,dar nu pot fi si resetate[sau nu stiu eu].In fine,aparatul se numeste Memo Scaner este pt OBD2 si-n carte spune ca este pt masini din 1996[sau 1994 nu mai stiu exact] pina-n 2005.Site-ul este www.autoscan.ro.Eu garantez ca merge la Opel Corsa B model 1999.[l-am folosit cu succes].L-am dat si unui prieten la un service si mi-a spus ca a aratat codurile si la un mercedes[?].Asta nu stiu ce sa spun ,nu garantez,posibil sa mearga si la alte modele.
  • cucubau

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2007

  • Mesaj Privat
am reusit cu interfata aceea cu rs232 si cei 2 tranzistori sa ma conectez la opel astra f 94, astra g 01, bmw 318is 93, si banuiesc ca merge si la alte modele Smile ... bineinteles tot cu softuri piratate ...
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
asa
sa revin cu problema mea - laptop fara serial
recent am intrat in posesia unei interfete si softurilor aferente care teoretic merge numai pe serial, dar s-ar parea ca uni membri de pe forum au incercat adaptoare usb serial (nu merge) si adaptoare card pcmcia - serial (unde se pare ca merge)

acum poate cineva sa-mi confirme daca merge cu acest card pcmcia!
daca merge, de care?
dupa cate am citit acest card face ca serialul sa para nativ dar nu prea sunt sigur
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Exact asta Placa CARDBUS PCMCIA -> Serial 1 port CF-950 ?
Problema e ca unele merg altele nu sau dau rateuri.

Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR