Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • ilie.d

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 1986 1400
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
am fost la test motor si nu mia putut citi calculatoru si mi se aprinde socu si motorasu dar numa la relanti ia-m scimbat socu dar nimic tot asaia-m schimbat si motde la relanti dar tot asa mere . ce poate fi oare defect? am un opel corsa cu motor de opel astra de 1,4 injectie mono punct an 1992 ajutatima
Skip ads

  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
incearca sa schimbi uleiul sa pui altul de o vascozitate mai mare daca zici ca face la relanti si nu a dat nimic la tester
  • deluxx

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1997 X14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2008

  • Mesaj Privat
ilie.d a scris:am fost la test motor si nu mia putut citi calculatoru si mi se aprinde socu si motorasu dar numa la relanti ia-m scimbat socu dar nimic tot asaia-m schimbat si motde la relanti dar tot asa mere . ce poate fi oare defect? am un opel corsa cu motor de opel astra de 1,4 injectie mono punct an 1992 ajutatima

Sincer eu nu am inteles mai nimic din ceea ce ai scris ce soc se aprinde ?fi mai explicit ce martor se aprinde in bord
@gabiopel sincer nu prea cred ca are legatura relantiul cu schimbatul uleiului (parerea mea) vascozitatea uleiului nu schimba turatia (relantiul)
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
corect ,vazui si citi prost , scuze
@.legat de soc acela este asistat electronic din cate stiu eu
Skip ads

  • IORDANIAN

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2009

  • Mesaj Privat
ilie.d a scris:am fost la test motor si nu mia putut citi calculatoru si mi se aprinde socu si motorasu dar numa la relanti ia-m scimbat socu dar nimic tot asaia-m schimbat si motde la relanti dar tot asa mere . ce poate fi oare defect? am un opel corsa cu motor de opel astra de 1,4 injectie mono punct an 1992 ajutatima

ca si colegu as putea spune la fel,schimba uleiul,,,,sar putea ca de la bateria sa faca asa ,daca este descarcata,isi trage mai mult curent.acum nustiu cat de tare se tureaza.
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Si totusi, eu nu inteleg nimic. S-o fi schimbat limba romana si eu nu am aflat? Daca vrei ajutor de pe un forum citeste intai regulamentul. Este un articol acolo in care scrie ca trebuie respectate toate semnele si gramatica limbei romane!
NU ESTI PE MIRC!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR